prisijunk arba registruokisClose

P a s i r i n k i t e :

V a i s m e d ž i a i

R o ž ė s

Pristatymas ir mokėjimas

Siuntos siunčiamos per 

kurjerius LP EXPRESS:


< 10 kg - 6 EUR

> 10 kg - 10 EUR


* Jei perkate už 99+ EUR,

apmokate banko pavedimu,

siuntą į namus pristatysime  

NEMOKAMAI


Jūsų prekių krepšelyje
svoris skaičiuojamas
AUTOMATIŠKAI


APMOKĖJIMAS:
- grynais kurjeriui (1,50 EUR mokestis)
- banko pavedimu
- banklink (Paysera)
- paypal eur/usd/gpb

JOKIŲ kitų MOKESČIŲ 

 Vasaros dovanos kiekvienam užsakymui !  Prekių krepšelio pastaboje įrašyk:  ŽILAKRŪMIS arba CIDONIJA ir automatiškai gauk vieno vertingiausių pasaulyje augalų sodinuką vazone arba 3 metų formuotą cidonijos krūmą dovanų.

cornus-mas9
geltonziede-sedulap9

Geltonžiedė sedula - Cornus mas P15-P17C2 30-40 CM 2+ st 3METAI

universalus uogakrūmis

Kaina:
4,99 €
Aprašymas

Geltonžiedė sedula – Cornus mas

Tai puikus puošnus laukinės gamtos akcentas jūsų sode, kurio kaulavaisius panaudosite sirupams, uogienėms, džemams, vaisių vynui ar likeriams. Šis vertingas didelis uogakrūmis ar nedidelis šakotas medelis paprastai užauga iki 5x5 m, bet galima formuoti ir perpus ar dar mažesnį augalą, nes pakenčia ir smarkų genėjimą.
Kaulavaisiai gali būti valgomi švieži, džiovinti ir perdirbti. Valgomi kai pilnai sunoksta, jų skonis rūgštokas, primena vyšnios ir spanguolės mišinį, o visiškai prinokusių jis panašus į slyvų. Ypač tinkami uogienėms, išėmus kauliukus ir išvirus su cukrumi ir apelsinų sultimis skoniu primena spanguolių padažą, taip pat galite pridėti aronijų ar kitų vaisių. Galite išbandyti ir mirkytas sūryme, bus labai panašu į alyvuoges.
Vaisiai 10-15mm ilgio su kauliuku viduje, o veislinių augalų keliskart didesni. Augalas turi dar ir gydomųjų savybių, be to sėklos aliejingos. Sėklos taip pat gali būti skrudinamos bei malamos ir naudojamos kaip kavos pakaitalas. PFAF organizacijos, tiriančios augalų naudingumą žmogui, skiriama penkiabalėje sistemoje - valgomumas 4 balai, panaudojimas medicinoje 2 balai.
Lietuvoje geltonžiedės sedulos vaisiai prinoksta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, ne vienu metu. Sėkmingai deri 5A zonoje, -29C, todėl tinkama auginti visoje Lietuvos teritorijoje. Augalas atsparus vėjams (pamulčiuokite dirvos paviršių), pakenčia smarkų genėjimą. . Geltonžiedė sedula labai naudinga bitėms, nes žydi anksti, kai tik bitės pradeda skraidyti. Auginama saulėtose vietose arba daliniame šešėlyje.
Nors augalas savidulkis, bet derlingumas bus ženkliai geresnis jei sodinsite 2 ir daugiau krūmų. Pastebima, kad jauni augalai žydi pagrinde moteriškais žiedais, o vyresni – ir vyriškais. Sedula visiškai nereikli dirvožemiui, auga tiek sunkiuose moliuose, tiek sekliuose kalkėtuose, tiek priesmėlio dirvožemiuose. Nemėgsta tik labai rūgščių dirvų ar gryno smėlio sausringų dirvų. Skirtingai nei japoninė sedula, gali augti ir vėjuotose vietose. Dauginama vegetatyviniu būdu arba skiepijant, todėl pirmo derliaus laukiama ketvirtais metais, o skiepytų veislinių augalų ir anksčiau. Sėklomis dauginti neverta, nes gali tekti laukti derliaus 10 metų ar ilgiau. Auginama sode, vazone (ir sėkmingai deri) ar gyvatvorėje. 50+kg/ha

 

Pasirink tinkamiausią iš www.vitaflora.lt/search/cornus-mas

 DĖMESIO ! Prekių krepšeliai pildomi tik paspaudus sutikimą dėl sausainėlių. 

Registruotis naudinga, nes:

- prisijungus savo vardu kitą kartą, ankstesnis krepšelis išliks atmintyje, nebereikės rinktis iš naujo; 

- registruoti vartotojai mato visų augalų kainas, o ne tik pagrindinį asortimentą;

- kas kartą prisijungę pamatote naujausias prekes ir akcijų pasiūlymus ;

- prisijungę vartotojai gali tiesiogiai užduoti klausimą apie kievieną atskirą prekę;

- jūsų paskyroje mes matysime jūsų lojalumą ir priklausomai nuo apsipirkimų dažnumo (ir jų sumos), mes Jums atsidėkosime.

- per metus gausite vos keletą laiškų su esmine arba tik jums skirta informacija

Registruotis

Dėl geresnės puslapio paslaugų kokybės šiame tinklapyje 
naudojami sausainėliai (angl. cookies) kurie renka informaciją apie 
tinklapyje esančių lankytojų skaičių ir jų veiksmus šiame tinklapyje. 
Naršydami toliau Jūs sutinkate, kad sausainėliai būtų įrašyti Jūsų 
kompiuteryje iki naršymo tinklapyje pabaigos.