prisijunk arba registruokisClose

P a s i r i n k i t e :

V a i s m e d ž i a i

R o ž ė s

Pristatymas ir mokėjimas

Siuntos siunčiamos per 

kurjerius LP EXPRESS:


< 10 kg - 6 EUR

> 10 kg - 10 EUR


* Jei perkate už 99+ EUR,

apmokate banko pavedimu,

siuntą į namus pristatysime  

NEMOKAMAI


Jūsų prekių krepšelyje
svoris skaičiuojamas
AUTOMATIŠKAI


APMOKĖJIMAS:
- grynais kurjeriui (1,50 EUR mokestis)
- banko pavedimu
- banklink (Paysera)
- paypal eur/usd/gpb

JOKIŲ kitų MOKESČIŲ 

 Pirk bent 100 vnt. bet kurių braškių frigo daigų ir dar tiek pat itin kokybiškų ankstyvųjų naujausios ir bene universaliausios LOFTY veislės daigų gauk dovanų

Tik iki birželio 23 d. pateiktiems užsakymams.

Visos braškės derės dar šiemet ir spės deramai pasiruošti žiemai !

tophat

Šilauogė (siauralapė arktinė) - Vaccinium angustifolium BrazelBerry ® Berry Bux P10.5 10-15cm

skirta auginti vazone, atlaiko -40C 

Kaina:
6,99 €
Aprašymas

Jaunystės uogos irgi auga balkone

Šilauogėms prilipęs jaunystės uogų apibūdinimas dažną sugundo pasvarstyti jas auginti ir balkone. Juo labiau, kad jas augančias tikrai teko matyti lankantis Skandinavijos šalyse. Žinoma, rūpesčio ir kantrumo nutarus imtis tokios misijos reikės.

Yra specialios žemaūgės siauralapių šilauogių ir jų hibridų veislės, kurios skirtos auginti vazonuose. Jos gana atsparios ir šalčiams, dažna jų pakenčia net -40C

Vieta. Šilauogėms tinka saulėta, nuo vėjų apsaugota vieta. Balkonas tiktų esantis į rytų ar pietvakarių -vakarų pusę. Vakarų pusė ideali, nes nuo ankstyvos pavasarinės saulės rytiniame balkone augalas gali pernelyg anksti pabusti, ir jo žiedai gali apšalti nuo vėlyvųjų šalnų.
Vazonas. Geriausia rinktis neglazūruoto molio. Jame geriau kvėpuoja augalo šaknys, mažiau jaučiamas temperatūrų svyravimas. Suaugusiam 5-6 metų krūmui tiktų vazonas, kuriame tilptų 30-50 l žemių. Iš karto nereikėtų sodinti į didelį vazoną, nes gali užmirkti šaknys. Tuomet išeitis –  į didesnį dėti mažesnį su augalu, arba pusė vazono pripilti smėlio, o pusę substrato, o po kelių metų iškelti su šaknimis ir smėlį pakeisti substratu. Balkone auginamas jaunas šilauoges reikia kas dveji metai persodinti, nuo šeštų metų persodinti nebereikia, jos gali keliasdešimt metų augti nepersodintos.

 

Dirvožemis. Galite rinktis skirtą rododendrams ar šilauogėms. Svarbu rūgštingumas, kuris turėtų būti  (pH 3,5 - 4,8).  Šilauogių sodinimui reikia galima paruošti mišinį iš rūgščių durpių (2-3 dalys) ir (1 dalis) nešviežių spygliuočių pjuvenų. Vietoje pūdytų pjuvenų galite naudoti kitą spygliuočių organiką (perpuvusius ar sausus spyglius) bei priedus – vermikulitą, perlitą. Vazono apačioje turi būti ne mažiau kaip 5 cm drenažo sluoksnis iš keramzito, smėlio ar kitos pralaidžios medžiagos. Vazono dugne privalo būti skylė nubėgimui.

Laistymas. Šilauogės mėgsta drėgmę, bet jokiu būdu negali užmirkti. Jeigu šilauogių šaknys bus ilgiau kaip parą vandenyje, augalas žus. Žemė turi būti drėgna, o ypač drėgmės trūkumas pakenks pasodinus augalą, mezgant uogas ir joms nokstant. Taip nutikus, uogos gali ir nebūti gardžios.

Šilauoges teks laistyti būtinai nusistovėjusiu vandeniu. Galite maišyti su distiliuotu arba prieš laistymą ar tręšimą parūgštinti iki pH 4,8–5,5. Vandenį rūgština azoto ar fosforo rūgštis arba preparatas „Spray Plus“, naudojamas pagal instrukciją. Kai kurie rūgština ir maistui skirta citrinų rūgštimi. Jei rūgštinate nereguliariai, tirpalo pH darykite apie 4. Patikrinti pH galite lakmuso popierėliu, o įsigyti jų galite sodo centre ar vaistinėje (pH juostelės)

Mulčiavimas. Šilauoges būtinai mulčiuokite nekalkinta natūralia pušų  žieve, spygliais, pjuvenomis (jei pjuvenos bus šviežios, reikės didinti tręšimo normas, nes pūdamos jos atims dalį azoto iš dirvos), kankorėžiais 3-5 cm sluoksniu. Mulčiavimas būtinas ir yra labai svarbus, nes sulaiko drėgmę, lemia pastovią dirvos temperatūrą, pralaidumą orui.

Tręšimas. Šilauoges galite laistyti natūraliomis priemonėmis – vandenyje mirkytu durpių substratu ar mirkytais eglių spygliais. Taip jūs praturtinsite ir natūraliai parūgštinsite dirvą. Dar ekologiškam auginimui tinka siera, ji natūraliai skatina daugintis gerosioms bakterijoms, sukuriančioms rūgštine terpę substrate. Augimo metu šilauogės tręšiamos labai mažomis trąšų dozėmis specialiai šilauogėms skirtomis trąšomis.

Daugelis šilauogių veislių dalinai savidulkės, tačiau geram derliui rekomenduojama sodinti bent dvi skirtingas veisles. Ir balkone du augalai atrodys gražiau nei vienas.

 

 

 

 

 DĖMESIO ! Prekių krepšeliai pildomi tik paspaudus sutikimą dėl sausainėlių. 

Registruotis naudinga, nes:

- prisijungus savo vardu kitą kartą, ankstesnis krepšelis išliks atmintyje, nebereikės rinktis iš naujo; 

- registruoti vartotojai mato visų augalų kainas, o ne tik pagrindinį asortimentą;

- kas kartą prisijungę pamatote naujausias prekes ir akcijų pasiūlymus ;

- prisijungę vartotojai gali tiesiogiai užduoti klausimą apie kievieną atskirą prekę;

- jūsų paskyroje mes matysime jūsų lojalumą ir priklausomai nuo apsipirkimų dažnumo (ir jų sumos), mes Jums atsidėkosime.

- per metus gausite vos keletą laiškų su esmine arba tik jums skirta informacija

Registruotis

Dėl geresnės puslapio paslaugų kokybės šiame tinklapyje 
naudojami sausainėliai (angl. cookies) kurie renka informaciją apie 
tinklapyje esančių lankytojų skaičių ir jų veiksmus šiame tinklapyje. 
Naršydami toliau Jūs sutinkate, kad sausainėliai būtų įrašyti Jūsų 
kompiuteryje iki naršymo tinklapyje pabaigos.