prisijunk arba registruokisClose

P a s i r i n k i t e :

V a i s m e d ž i a i

R o ž ė s

Pristatymas ir mokėjimas

Siuntos siunčiamos per 

kurjerius LP EXPRESS:


< 10 kg - 6 EUR

> 10 kg - 10 EUR


* Jei perkate už 99+ EUR,

apmokate banko pavedimu,

siuntą į namus pristatysime  

NEMOKAMAI


Jūsų prekių krepšelyje
svoris skaičiuojamas
AUTOMATIŠKAI


APMOKĖJIMAS:
- grynais kurjeriui (1,50 EUR mokestis)
- banko pavedimu
- banklink (Paysera)
- paypal eur/usd/gpb

JOKIŲ kitų MOKESČIŲ 

 Vasaros dovanos kiekvienam užsakymui !  Prekių krepšelio pastaboje įrašyk:  ŽILAKRŪMIS arba CIDONIJA ir automatiškai gauk vieno vertingiausių pasaulyje augalų sodinuką vazone arba 3 metų formuotą cidonijos krūmą dovanų.

Šermukšnis (desertinis, žemaūgis) - Sorbus spp BURKA P14C2 80-100CM

vertingas kaip aronija, kompaktiškas ir dekoratyvus

Kaina:
9,95 €
Aprašymas

Burka - aronijos ir šermukšnių hibridas, pavedėjęs iš aronijos žemaūgiškumą, derlingumą ir uogų vertingumą; o gracingą išvaizdą, kompaktišką glaustą vainiką ir ugninę rudens lapų spalvą paveldėjo iš paprastojo iš šermukšnio. Ši veislė pasižymi labai nedideliu augumu (vos 1,5-2,5 m) ir kompaktišku vainiku, labai derlinga, iš vieno augalo priskinama net iki 40 kg (vidutiniškai 25 kg) uogų, anksti pradeda derėti, dažnai jau medelyne krauna žiedus. Kaip ir protėviai, augalas itin atspari šalčiui ir ligoms, visiškai nereiklus augimo sąlygoms, augs net rūgščiose smėlio dirvose. Vaisiai stambūs, tamsiai burokinės spalvos, minkštimas tvirtas, tamsus, saldokas (sukaupia nuo 6 iki10 proc. cukraus), su silpnai juntamu kartumu ir šermukšnio prieskoniu, tinka vartoti švieži ir perdirbti, gali būti laikomi 3-4 mėn. Vaisiuose itin gausu aktyvaus antioksidanto P-katechino, apie 1650 mg% (palyginimui Titan 916 mg%, Alaja Krupnaja 544 mg%, Granatnaja 829 mg%).  Augalas savidulkis, derės vienas pats. Labai atsparus ligoms.

Senovėje buvo tikima, kad medžiai gyvi, jaučia skausmą, juose galinčios gyventi mirusiųjų vėlės, dvasios, su medžiais galima kalbėti. Baltų tikėjime, skirtingi medžiai sieti su skirtingomis dievybėmis, jiems buvo skiriamos religinės apeigos. Martyno Mažvydo laikais mūsų protėviai tebegarbino medžius, šlovindami juos tarsi dievus. Neabejotina ir dabar, kad Žmogų ir medžius, miškus, sieja ypatingas mums iki galo nesuvokiamas ryšys.

Saulės ir vasaros temą medžiuose pirmiausia atspindi šermukšnis, jis baltų tikėjime asocijuojasis su Saule. Šiuo metų laiku žvilgsnis pakelėje ar pamiškėje vis dažniau atsisiuka į šermukšnį, jo lapai vis dar tamsūs žali, o uogos jau nusispalvinę oranžine spalva. Rudeniop jis tik gražės, lapų ir uogų spalvos vis ryškės, kol sutviks ir užsiliepsnos, paskelbdamos rudens pabaigą. Vaisiai dar ilgai džiugins žiemos paukščius ir sumanius žolininkus bei sodininkus, išamanančius jų pritaikymą maistui ir herbalistikoje.

Šermukšniai auga beveik bet kokiose dirvose (rūgščiose ir kalkėtose, smėlio ir sunkaus molio, išskyrus tik pačias sausiausias ir nederlingiausias), tinka aplinkos natūralizavimui, pakenčia vėjuotas ir dalinai pavėsingas vietas, visų jų vaisiai valgomi. Augios rūšys pasiekia 10-12 metrų, bet yra išvesta ir vos 1,5-2,5 m siekiančių hibridų mažiems sodams.
Šermukšnių vaisiai itin vertingi, vartojami švieži ir perdirbti, gaunamas nuostabus džemas.

Sorbus aria – miltingasis šermukšnis, auga iki 8-10 metrų. Tinka šviežiam valgymui, o labiausiai vertinami šalnų “paragavę” ar ilgiau palaikyti vaisiai, kurių minkštimas praskysta, bet dar nepūna. Vaisių skonis saldus ir sultingas, palyginamas su tropiniais, delikatesinis.

Sorbus aucuparia – paprastasis (mūsų miškų) šermukšnis, auga iki 10-12 metrų, savidulkis. Vaisiai labai rųgštūs, apie 7 mm skersmens, didelėmis kekėmis, lengvai skinami, tik retas juos valgo šviežius, užtat puikiai tinka džemams. Šio šermukšnio vaisius labai mėgsta paukščiai, ir pasirenka net mieliau nei obuolius, todėl dažnai būna sodinami šalia obelų, kad nukreipti nepageidaujamą paukščių dėmesį. Džiovinti lapai ir žiedai naudojami arbatoms. Iš vasių gaminanoms veido kaukės nuo raukšlių. Žievė, vaisiai, žiedai ir sėklos plačiai naudojami medicinoje, turi įvairiapusiško sutraukiančio poveikio. Atrinkta bei išvesta saldesnių ir žemesnio augumo, tankesnio vainiko šio šermukšnio formų (S. aucuparia edulis, S. moravica, S. aucuparia Sacharnaja). Dauguma jų pasiekia per 20 metų vos 6 metrų aukštį ir 3 m plotį., o jų vaisiai ženkliai saldesni ir raudonesnės spalvos.

Sorbus domestica – naminis šermukšnis, savidukis, atsparus šalčiui tik iki -23C, todėl labiau tinkamas auginti pajūrio zonoje, kur užauga iki 10 m aukščio, o auginant vėjuotose vietose kaip krūmą – vos 2 – 3 metrai. Jų vaisiai gali būti skinami anksti, vasaros pabaigoje, skanūs, saldoki net ir visiškai neprinokę, tinkami desertui. Stambūs, apie 10-20 mm skersmens, didelėmis kekėmis, lengvai skinami. Džiovinami kaip slyvos. Iš vaisių spaudžiamos sultys. Vaisių ištrauka naudojama odos valymui, žievėje daug taninų, mediena smulkios tekstūros ir tvirta, neskyla, naudojama baldams, sraigtams, vyno presams gaminti.

Sorbus commixta – japoninis šermukšnis, bene pats gražiausias medis su ypatinga rudens spalva. Jo veislė Dodong Oplympic Flame (“olimpinė ugnis”) – itin stambiais, lyg tropinio augalo lapais. Vaisiai, deja, menkaverčiai.
Mičiūrinas ir kiti botanikai išvedė daug šermukšnio-aronijos, šermukšnio-gudobelės, šermukšnio-kriaušės ir kitų giminingų augalų hibridų, tuo pačiu išplėtė desertinių uogų vartojimą kasdieniame racione.

Plačiau apie šermukšnius http://vitaflora.lt/search/sorb

 

 DĖMESIO ! Prekių krepšeliai pildomi tik paspaudus sutikimą dėl sausainėlių. 

Registruotis naudinga, nes:

- prisijungus savo vardu kitą kartą, ankstesnis krepšelis išliks atmintyje, nebereikės rinktis iš naujo; 

- registruoti vartotojai mato visų augalų kainas, o ne tik pagrindinį asortimentą;

- kas kartą prisijungę pamatote naujausias prekes ir akcijų pasiūlymus ;

- prisijungę vartotojai gali tiesiogiai užduoti klausimą apie kievieną atskirą prekę;

- jūsų paskyroje mes matysime jūsų lojalumą ir priklausomai nuo apsipirkimų dažnumo (ir jų sumos), mes Jums atsidėkosime.

- per metus gausite vos keletą laiškų su esmine arba tik jums skirta informacija

Registruotis

Dėl geresnės puslapio paslaugų kokybės šiame tinklapyje 
naudojami sausainėliai (angl. cookies) kurie renka informaciją apie 
tinklapyje esančių lankytojų skaičių ir jų veiksmus šiame tinklapyje. 
Naršydami toliau Jūs sutinkate, kad sausainėliai būtų įrašyti Jūsų 
kompiuteryje iki naršymo tinklapyje pabaigos.