Trilapis ponciras (japoninis citrinmedis) - Poncirus trifoliata C1.3 30-40CM
search
  • Trilapis ponciras (japoninis citrinmedis) - Poncirus trifoliata C1.3 30-40CM
  • Trilapis ponciras (japoninis citrinmedis) - Poncirus trifoliata C1.3 30-40CM

Trilapis ponciras (japoninis citrinmedis) - Poncirus trifoliata C1.3 30-40CM

€9.00
at season peak IV - VII please ask for availability, VIII - III delivery according to schedule
kvapnūs balti žiedai, meta lapus, žydi balandį-gegužę
Quantity
pre-order

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

Trilapis ponciras (Poncirus trifoliata), JAPONINIS CITRINMEDIS - dar žinomas kaip himalajinis citrinmedis arba apelsinmedis (kilęs iš Kinijos ir Korėjos). Dygliuotas, šakotas krūmas. Žiedai balti, kvapnūs, pasirodo pavieniui. Tai vienintelis citrininis augalas metantis lapus. Žydi balandį-gegužę. Atlaiko iki -23C šalčio.

_x000D_

 

_x000D_

Šiltuoju metų laiku geriausia auginti lauke. Laistyti nekalkėtu vandeniu, dažniau į lėkštutę, tik retkarčiais per viršų, geriausia kai žemės paviršius sausas. Nepalikti stovinčio vandens lėkštutėje. Tręšti NPK trąšomis su daugiau azoto (2:1:1), magniu ir geležim. Žiemą trešiama mažiau. Auginama švelniai rūgščiame dirvožemyje.  Apdulkinti žiedus minkštu teptuku. Jei augalai dauginti sėklomis (sėjinukai), žydėjimo ir derėjimo galima tikėtis tik po 4-5 metų.

_x000D_

Citrusams pavojinga: chloras ir chloruotas vandentiekio vanduo.  Geriau naudoti lietaus,  šaltinio, ežero ar bent virintą nusistovėjusį minkštą vandenį. ir temperatūra žemiau 10C.

_x000D_

Normaliai pergyvena lietuvišką žiemą, net daugiabutyje,  tik reikia pastoviai (bent kartą per dieną ) nupurkšti vandeniu. O kartą per savaitę naudinga nuvalyti dulkes nuo lapų su drėgnu ir minkštu šepetukų. Tai subtropiku augalas. 

_x000D_

Su trąšomis atsargiau,  nes citrusai jautrūs geležies  trūkumui, kaip ir rožės gali susirgti chloroze,  jei trąšose trūksta geležies.  Yra Lietuvoje specializuotos trąšos citrusams pvz. Schultz,  Substral ir kt.  trąšos citrusams. Ten duotos teisingos proporcijos AFK + mikroelementai, geležies želatai. Dėl žemės - galima naudoti rožėmis skirtas žemės. Viena kartą rekomenduojama (pavasarį anksti) persodinti.

1PONTRI(3)#