Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
antea1

Braškių daigai - Fragaria x ananassa (frigo) Antea A kat 8-12MM x30 ŠIEMET NETURĖSIME, RINKITĖS KITĄ ŠIOS VEISLĖS KATEGORIJĄ

Prieinamumas:Išankstinė rezervacija 0 prekių
Produkto kodas:mazzonANTEkatAx30
0,39 €
0,32 €

ankstyvos/ vid. vėl, labai derlingos, tvirtos ir kvapnios, labai atsparios šalčiui

DĖMESIO ! PREKĖS NĖRA, PATEIKIMAS ŠIEMET NEGARANTUOJAMAS

Aprašymas

ANTEA – ankstyva/ vid. vėl. veislė, išsiskiria labai aukštu derlingumu (didesniu net už Daroyal ar Elsanta), patrauklia uogų kokybe (pirmos klasės uogių daugiau nei Elsanta) ir nuostabiu aromatu. Vaisiai ilgos kūgio formos, taisyklingi, stambesni už vidutinius (truputį stambesni už Elsanta). Labai patrauklios spalvos, skaisčiai raudoni ir tokie išlieka viso derėjimo metu. Minkštimas tvirtas ir odelė itin atspari pervežimui ir aukštoms temperatūroms. Vaisiai dukart tvirtesni už Daroyal, Asia ar Elsanta. Derėjimo laikas - 5 dienos po Clery.

Atspari šalčiui, buvo tiriama Babtų (taip pat Latvijos, Estijos institutų), kur parodė geriausius derlingumo rezultatus tarp trijų baltijos šalių.

Augalas tvirtas, augus, Vitamino C sukaupia dukart daugiau už Daroyal, pusantro karto daugiau už Elsanta ar Clery

"Frigo" braškių daigai

A+ kat - maksimalus dydis

A kat - stambūs daigai

A- kat - vidutinis dydis

B+ - mažesni nei vidutiniai

B- - smulkūs daigai (antrarūšiai)

"Retas negirdėjo apie sparčiai pramoniniuose ir mėgėjiškuose ūkiuose išplitusį braškių auginimą pagal "frigo" technologiją. Pagal šią technologiją daigai paruošiami subrendę, kasami apie spalio vidurį. Daigai laikomi -2 ± 1 °C ir gali būti išsodinami bet kuriuo metu, taip sulaukiama tiek ankstyvo, tiek vėlyvo derliaus. Braškės derlių sunokina per 40 - 60 dienų po pasodinimo. Sodinimui paruoštas daigas atrodo nepatraukliai, yra be lapų, tačiau būtent tokius ir reikia rinktis. Pajutę šilumą, daigai sparčiai skleidžia lapus. "Frigo" braškių sodinimas Braškes geriausia sodinti gerai patręštoje, nepiktžolėtoje dirvoje. Rekomenduojama mulčiuoti balta plėvele, pirmaisiais auginimo metais ji ypač padidina derlių. Juoda plėvelė vasarą gali per daug įkaitinti žemę, ypač po laistymo. Karštu ir saulėtu periodu rekomenduojama mulčiuoti šiaudais. Svajojant apie didelį derlių, patariama laistyti lašeliniu būdu. Braškės sodinamos į jau uždengtas plėvele lysves (120 cm) dviem arba trimis eilėmis. Įprasta sodinti dvejomis eilėmis; atstumas tarp eilių 25 cm, tarp braškių 30 centimetrų. Sodinant 3 eilėmis, braškės sodinamos šachmatine tvarka." Šaltiniai: dr. Nobertas Uselis, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas.

 

Atgal į: ŽEMUOGĖS - BRAŠKĖS