Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!

Sodinimo sezono laiku augalus siunčiame kasdien, darbo dienomis, nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. 

Nuo mūsų medelyno iki jūsų namų durų siuntinys keliauja vieną darbo dieną, ir jus pasiekia nuo antradienio iki penktadienio. 

Pristatymas vykdomas nuo kovo iki lapkričio pabaigos, o kambariniai ir terasų augalai siunčiami ir žiemos metu.

Jums atlikus užsakymą, sistema iškart atsiųs automatinį atsakymą su jūsų užsakymo numeriu ir turiniu.

Netrukus mes su jumis susisieksime, detaliai patvirtinsime komplektaciją ir preliminarią pristatymo datą.

Jūsų asmeninė pristatymo data (metai, mėnuo, diena) pažymima šalia Jūsų pavardės paskutiniame iš mūsų gautame el.laiške.

Data yra preliminari ir priklausys nuo orų  ir bus patiklsinta jums asmeniškai keletą dienų prieš išsiuntimą.
Pristatymo dienos išvakarėse jūs gausite dar vieną pranešimą, kad siunta išsiųsta.

Iš anksto pateikti užsakymai pateikiami suderinus individualias pristatymo datas.

Užsakymai, pateikti pavasarį, piko metu, įvykdomi taip, kaip spėjame, paprastai per 2-4 savaites, eilės tvarka pagal užsakymo eilę bei atsižvelgiant į grafiką, o taip pat augalų poreikius. Apie tikslesnes datas informuojame prieš keletą dienų. Nuo liepos iki kovo augalus siunčiame be jokių eilių, kelis kartus per savaitę. Visais atvejais jūsų augalams bus taikomos kokybės, veislės atitikimo ir prigijimo garantijos.

Mūsų e-parduotuvėje prekių rodymo eiliškumas nustatytas pagal turimą augalų likutį, pirmiausia rodomų augalų turime (arba turėsime) daugiausia.

Jei jums reikalingi nevienetiniai augalų kiekiai, mes nuolat (taip pat žiemos metu) galime pateikti per 30.000 pavadinimų lauko ir kambario augalų per 3-7 darbo dienas bet kuriame Lietuvos taške. Lauksime jūsų užklausimų adresu shop@vitaflora.lt ir operatyviai atsiųsime pasiūlymus su gyvomis augintojų pateiktomis nuotraukomis, kainomis pagal augalų dydį ir atitinkančiomis užsakomą kiekį t.t..


Grįžti į parduotuvę

Padidintas vaizdas mobiliems įrenginiams (pasukite telefoną šonu)

                                                                 
Plikašaknių rožių sodinimo instrukcija                             

LAIKAS
Plikašaknės rožės „miega“ iki kovo mėnesio, kuomet siunčiame visas rudens ir žiemos metu užsakytas rožes. Pavasario metu patiektiems užsakymams (arba jungtiniams užsakymams su kitais augalais, kuomet tenka pasaugoti ilgiau datos, nurodytos grafike), mes turime įrengę modernius šaldytuvus, kuriuose rožės laikomos miegančios ir palaipsniui bunda iki pat gegužės vidurio ar galo, kuomet šaldytuvus išjungiame, išsiunčiame rožių likutį visiems eilėje laukiantiems pavasarį užsakymą pateikusiems klientams. Jei jūs rožes gavote kovo mėn., bet žemė dar įšalusi ar labai užmirkusi – palaukite sodinimui palankesnių sąlygų. Drėgname, neaklinai uždarytame maiše, padėtame tamsioje vietoje be vėjo (pvz. prie namo šiaurinės sienos užklojus audeklu), jos gali išbūti - 3 + 3 C temperatūroje  – iki 30-45 dienų, iki +7 C temp. – 10 - 14 dienų. Jei temperatūra ilgesnį laiką bus -5C ar žemiau, verčiau laikinai padėkite pakuotę su augalais kur nors nešildomoje patalpoje. Jei bijote dėl augalų laikymo sąlygų ir jų kokybės išlaikymo, prikaskite duobėje (jei lauke neturite iš rudens tam paruoštos duobės – tuomet šiltnamyje, tik žemę įdrėkinkite), giliai, skiepas turi būti apie 10 cm po žemės sluoksniu ir iki mėnesio laiko jūsų rožei nebaisūs šaltis ar kaitra. Taip pat galite prikasti į kibirą su žemėmis vėsioje patalpoje. Bet kokiu atveju, siuntos gavimo momentu ar bent jau tą pačią dieną visas pakuotes išardykite, viską apžiūrėkite ir jei turite klausimų, juos visus iškart el paštu shop@vitaflora.lt mums užduokite, atsakysime per 2-3 darbo dienas arba greičiau.

VIETA
Norint parinkti tinkamiausią sodinimui vietą, reikia įvertinti keletą faktorių: saulės kiekį, atstumą nuo kitų augalų ir poreikį atramai.  Rožėms reikia kuo daugiau saulės, todėl idealu būtų parinkti vietą, kur rožė gaus bent 4 valandas saulės spindulių per dieną. Kai kurios rožės toleruoja dalinį pavėsį, todėl jas galima sodinti ir ten, kur nekepina popietinės saulės spinduliai.
Užtikrinkite, kad rožės šaknims būtų pakankamai vietos. Jei jūsų rožė vijoklinė – sodinkite ją prie paviršiaus ar atramos, kuria ji galėtų „lipti“. Tai gali būti siena, specialios kopėtėlės, kolona ar pan. Rožei augant, kotelius reikės tvirtinti prie pasirinktos atramos, o taip pat jei planuojate žiemai atrišti ir prilenkti – reikės palikti vietos ir tam.

PRIEMONĖS
Prieš sodinant pasirūpinkite šiomis priemonėmis: vandens kibiras, šakė, kastuvas, laistytuvas, organinė trąša.

SODINIMAS
Mažiausiai 2 valandas prieš sodinimą savo plikašaknę rožę pamirkykite kibire su vandeniu. Taip užtikrinsite, kad tiek šaknys, tiek antskiepis būtų pakankamai įdrėkę. Jei dirva jūsų sklype lengva, pralaidi, priesmėlio ar smėlio, tame pačiame vandenyje nuskalaukite ir polietileno pakuotę, kurioje gavote augalus ir tuo pačiu vandeniu palaistykite jau pasodintas rožes. Rožės pakavimo metu yra visu plotu įmirkomos hidrogelyje, o hidrogelis yra tarsi molio pakaitalas dirvai, užlaiko drėgmę su maistinėmis medžiagomis.
Kastuvu iškaskite duobę, kurioje laisvai galėtų skleistis rožės šaknys (tiek į plotį tiek į gylį). Rekomenduojami matmenys: apie 40 cm pločio ir 40 cm ilgio.
Paskui paruoškite dirvą – naudodami šakę, sujudinkite rožei paruoštos duobės apačioje esančią dirvą – taip rožė giliau įsišaknys.
Duobės apačioje įdėkite organinių trąšų – tam geriausiai tiks perpuvęs mėšlas, arba kompostinė žemė. Patręštoje dirvoje bus reikalingų maistinių medžiagų, kurios palengvins prigijimą.
Įdėkite rožę į jai skirtos duobės centrą (jei rožė vijoklinė, pakreipkite ją taip, kad koteliai būtų atsisukę į skirtą atramą, o šaknys – į priešingą pusę, 45 laipsnių kampu). Svarbu nepamiršti pakankamai užgilinti skiepą – Lietuvoje paprastai sodiname nuo 3-4 cm sunkiose dirvose iki 5-10 cm lengvose.
Apiberkite rožę gerai permaišytu žemės mišiniu, kurį turi sudaryti nemažiau kaip pusė paviršinės žemės iš iškastos duobės, kompostas ir kiti priedai. Jei žemė labai sunki, galite palengvinti ją stambiaplaušėmis durpėmis, kokosplaušiu, grikių lukštais, stambiomis pjuvenomis. Jei vien smėlis – pakeiskite giluminę jo dalį kompostinė ir paviršinės žemės mišiniu. Švelniai sutvirtinkite šviežiai užkastas žemes koja, kad dirvoje neliktų oro kišenių.  Po pasodinimo rožę palaistykite. Po to aštriu sekatoriumi patrumpkite šakas, nepalikite ilgesnių nei per sprindį, plonas visai iškirpkite, kitoms palikite po vieną ar du pumpurus virš žemės, o jei orai labai šilti ir vėjuoti, nukirpimo vietas galite užpilti karštu žvakės parafinu. Galite dar papildomai, tik laikinai ,apkaupti krūmo centrą, jei neturėsite galimybių reguliariai palaistyti ar žadami ekstremalūs orai.

DAŽNIAUSIOS NEPRIGIJIMO PRIEŽASTYS
Skiepo neužgilinimas, viršūnių nepatrumpinimas, neapsaugojimas nuo šalnų, vėlavimas sodinti į lauką, nors žemė jau atitirpusi, jaunų sodinukų per ankstyvas ar pernelyg gausus patrešimas ir to pasekoje – sudeginimas, nepakankamas palaistymas sodinimo metu ir per sausras po jo.          

 

Vaismedžių ir kitų medelių sodinimo instrukcija

Sveiki,

Dėkojame, kad įsigijote augalų. Tikimės, kad jie Jus džiugins ilgus metus. Čia pateiktos rekomendacijos, kad augalai kuo geriau prigytų naujuose namuose. Pirmiausia išpakuokite siuntą, aštriu peiliu nupjaukite plėvelę, išardykite dėžę, išpakuokite augalus, atidžiai apžiūrėkite šaknis, skiepijimo vietas, storųjų šakų sujungimus. Jei pastebėjote didelių defektų, iškart nufotografuokipte juos ir atsiųskite mums nuotraukas.
Plikašakniai augalai. Augalams, viršijantiems transportuojamą (150 cm) aukštį, gali būti patrumpintos viršūnės. Tai nėra genėjimas ir tai niekaip nekenkia augalams. Genėjimą atliksite jūs, kiekvieną pavasarį. Genėjimas - tai jūsų kūrybinė veikla, susikursite jums tinkamą augalo formą. Daugumai augalų jis būtinas, ir dauguma sodo lapuočių gali ramiai pakęsti iki 50% antžeminės dalies pašalinimą, jie atžels gražesni ir tankesni.  Pristatymo momentu, augalai plikomis šaknimis saugiai supakuoti drėgmę išlaikančioje medžiagoje - hidrogelio kristaluose. Jei, išpakavę siuntą, pastebėsite, kad šaknys vietomis apdžiūvę, apipurkškite jas vandeniu ir šaknis supakuokite atgal į plėvelę ar polietileno maišą. Iki pat pasodinimo svarbu augalą laikyti vėsiai (-2+5C), neskatinti jo vegetacijos, taip saugoti augalą galite keletą savaičių. Jei temperatūra +5+10, rekomenduojame laikyti vėdinamoje vietoje, šaknis ir kamieno apatinę dalį apdengtą nesandariame maiše, kasdien patikrinti ir reikalui esant apipurkšti šaknis vandeniu. Jei turite galimybę augalą laikyti ne maiše, prikaskite jo šaknis šiltnamyje ar dideliame vazone. Prikastus augalus galite laikyti iki – 5 - -7C temperatūroje. Prieš sodinimą patikrinkite dar kartą šaknis: nukirpkite negyvas, nesveikas ar aplūžusias. Jei augalo šaknys ilgos – patrumpinkite jas, o dar geriau – padidinkite sodinimo duobę. Šaknų prieš sodinimą papildomai mirkyti nebereikia, jas saugo aplink jas esantis hidrogelis, kuris, palaisčius pasodintą augalą, aptirps ir liks šaknų zonoje.

Pasirūpinkite, kad sodinimo duobė būtų pakankamo dydžio  ir gylio šaknims vystytis – ji turi būti du ar tris kartus didesnio skersmens nei sodinamo augalo šaknys. Jei būtina pakeisti dirvožemio pH, dabar geras metas duobės dugne įterpti ir įmaišyti kalkes (jei norite jį pakelti) ar sierą (jei norite jį sumažinti). Kalkės ir siera tirpsta lėtai, todėl duobės dugne jos veiks geriau nei paviršiuje. Nedėkite į sodinimo duobę trąšų ar mėšlo,  nes galite nudeginti šaknis. Nedėkite daug durpių į sodinimo žemę.  Jei dirvožemis labai prastas, jūs galite iškasti gilesnę duobę, įterpti gilesniuose dirvos sluoksniuose organinių medžiagų (komposto, perpuvusio mėšlo, kaulamilčių), stipriai suplūkti, tuomet užpilti dar šiek tiek žemių ir tuomet sodinti.  Jei sodinate į smėlį, išvežkite didesnę dalį smėlio iš duobės dugno, atvežkite velėninės žemės, tolygiai įmaišykite šiek tiek perpuvusių lapų komposto ir kaulamilčių.

Augalas turi būti pasodintas truputį sekliau nei buvo medelyne. Duobės dugnas neturi būti plokščias, jis turi siaurėti gilyn. Papurenkite duobės šonus kastuvu, duobės dugne suformuokite kauburį, užtupdykite ant jo šaknis, tolygiai jas paskleiskite, augalas turi būti truputį aukščiau nei augo medelyne (foto dešinėje).  Užpilkite žemių ant šaknų, pirštais įterpkite žemę tarp jų, kad šaknys nesusiplaktų krūvon  ir kad neliktų oro tarpų. Vis pabaksnokite augalą į duobės dugną, kad lengviau pasiskirstytų žemė ir augalas atsidurtų reikiamoje pozicijoje. Kai užpildėte duobę, suformuokite aplink duobės kraštus sukeltos žemės žiedą, kad laistant neprabėgtų vanduo. Atsitraukite, pasižiūrėkite ar pasodinote  tiesiai. Tuomet aštriu sekatoriumi pašalinkite visas negyvas, nesveikas ir susikryžiavusias šakas. Rudenį gali būti atliekami tik smulkūs genėjimo darbai, storesnes šakas genime pavasarį.
Apsaugokite augalą atitverdami jį nuo graužikų ir laukinių žvėrių.
Pamulčiuokite dirvos paviršių smulkinta medžių žieve, ji padeda išlaikyti drėgmę, palengvina ravėjimą, praturtina dirvą. Prispauskite mulčių prie žemės. Pasodintas augalas turi būti gausiai palaistytas, ir pirmaisiais augimo metais jei nėra lietaus, jis turi būti kartą per savaitę palaistomas. Jei jūsų sklype yra vėjuota - augalas turi būti pritvirtintas prie atramos (-ų), kol šaknys po žeme užaugs ir jis visiškai įsitvirtins. Žemaūgių poskiepių medeliai visą gyvenimą turi būti saugiai pririšti.

Vazoniniai augalai: Jei augalus gavote pačioje sezono pradžioje, apžiūrėkite ar jų pumpurai neprasprogę, ar neprasidėjusi jų vegetaciją. Jei neprasidėjusi, vėdinamoje vietoje augalus galite laikyti be priežiūros iki pat pasodinimo -3+5C temperatūroje neribotą laiką. Esant aukštesnei nei +5C temperatūrai, augalą laikas nuo laiko reikės palaistyti ir laukti kol netrukus prasidės jo vegetacija. Augalai, kuriems vegetaciją jau prasidėjusi, gali būti sodinami lauke tik praėjus šalnų pavojui. Todėl juos reikės saugoti nuo šalnų: prikastus su vazonu šiltnamyje, ant palangės garaže ar namie, ar kitoje šviesioje vietoje be šalnų pavojaus. Kuo didesni augalo lapai, tuo daugiau šviesos jam reikės. Jei augalą į nuolatinę vietą persodinsite tik už mėnesio ar dviejų, jūs galite jį iškart dabar pasodinti į 2-2,5 karto didesnio tūrio vazoną ir neskubėti su persodinimu į nuolatinę vietą, palaukite, kol užaugs šaknys iki vazono kraštų. O jei pabudusį augalą pasodinsite lauke, turite pasirūpinti jo apsauga šalnos atveju, apdengti keliais sluoksniais agroplėvele arba šalnos metu purkšti vandeniu. Prieš persodinimą iš vazono, išmirkykite šaknų gumulą apie 10 min. vandenyje. Jei tai yra medelis ir yra stora susisukusi centrinė šaknis, ją atvyniokite. Augalams smulkiomis šaknimis pakanka truputį praskleisti pačią šaknų apačią, nuimti 1-2 cm žemės nuo šaknų apačios. Atkreipkite dėmesį, kad augalai nedideliuose vazonuose su tankia šaknų sistema pirmais metais po pasodinimo reikalauja laistymo kas keletą dienų, kol šaknų sistema išsivystys, užaugs, nueis į gilesnius sluoksnius. Dėl mulčiavimo žr. Plikašakniai augalai.

VITAFLORA kolektyvo vardu, linkime Jums gražių žiedų ir gausaus derliaus. Mūsų medelyno pagrindinis tikslas - kad augalai jus džiugintų ilgus metus. Todėl, nors įstatymai ir nereikalauja, mes taikome prigijimo, veislės atitikimo ir kokybės garantijas. Prigijimo garantija taikoma pavasarinio sodinimo augalams, kuriems per/ iki 60 dienų laikotarpyje neprasidėjo vegetacija. Pakanka atsiųsti augalo ir jo etiketės foto ir trumpą aprašymą kaip rūpinotės augalu ir mes kompensuosime visą sumą. Po 60 dienų laikotarpyje jūs taip pat galite kreiptis, ir mes nuspręsime dėl kompensacijos dydžio ir būdo. Veislės atitikimo garantija taikoma 6 mėnesius lapiniams augalams ir 1,5 metų žydintiems augalams bei vaismedžiams. Kokybės garantija teikiama tik siuntos gavimo dieną, ją išpakavus jūs privalote iškarto atsiųsti siuntos pakuotės, augalo visu dydžiu, konkretaus defekto nuotraukas ir defekto aprašymą.  Atsižvelgdami į pažeidimus, mes pasiūlysime proporcingą augalo trūkumams kompensaciją.  Jei nesutiksite su kurios nors iš aukščiau išvardintų savanoriškos garantijos sąlygų vykdymu, jūs įstatymų numatyta tvarka per greičiausią įmanomą terminą (nedelsiant ir kuo skubiau, nes tai gyvi augalai ir jų būklė gali pablogėti) privalote grąžinti savo kaštais, tokiu pačiu būdu kaip gavote, supakuotą, pilnai sukomplektuotą visą siuntą mums; ir mes per 1 dieną grąžinsime visus jūsų pinigus ir siuntimo bei mokėjimo būdo išlaidas, išskyrus jūsų pasirinktas grąžinimo išlaidas. Įstatymai numato 30 d. pinigų grąžinimo terminą. Jūs taip galite grąžinti siuntą nesupakuotą, tiesiog atveždami mūsų adresu ir be jokių papildomų išlaidų.

Kilus klausimams skambinkite mums bendruoju numeriu 869986311 arba kokybės telefonu 8 618 49469. Telefono skambutis negali būti garantijos taikymo pagrindu. Visos garantijos taikomos tik atsiuntus raštu ir su nuotraukomis arba grąžinus siuntą.