Bonsas - Bonsai
search
  • Bonsas - Bonsai
  • Bonsas - Bonsai
  • Bonsas - Bonsai
  • Bonsas - Bonsai
  • Bonsas - Bonsai
  • Bonsas - Bonsai

Bonsas - Bonsai

19,99 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d

pastaboje pažymėkite pageidaujamą rūšį

Konteineris: 12Ø
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

Bonsai medelių priežiūra – laiko, pastangų ir žinių reikalaujanti veikla, todėl pateikiame Jums pagrindinę ir svarbiausią informaciją, kurią turėtų žinoti kiekvienas, įsigijęs šį ilgaamžį augalą.

Tai išsiaiškinti svarbu, nes nuo to priklauso priežiūros sąlygos. Daugelis nustebs, bet specialistai teigia, kad idealiausios sąlygos bonsai auginimui – lauke (tiesa, tinkamiausios sąlygos daugumai rūšių visgi yra subtropiniame klimate ir tik mažuma gali žiemoti vazone Lietuvoje).

Mūsų klimatinėje zonoje, bonsai puikiai jausis lauke šiltuoju metu laiku, tačiau orams atvėsus juos reikia laikyti šiltoje, patalpoje su gera oro apytaka, bet be skersvėjo. Vis dėlto, jei bonsai laikysite lauke, parinkite tokią vietą, kurioje jis negalėtų užmirkti ir būtų apsaugotas nuo skersvėjų. Pavyzdžiui, fikusai, šilkmaudžiai (Pseudolarix), persimonai, dyglainės, kriptomerijos, japoniniai klevai, Lietuvoje nežiemojančios kai kurių kadagių ir pušų rūšys, tik ŠILTUOJU metų laiku gali gyventi lauke.

Mūsų klimato sąlygomis žiemojantys medeliai – ąžuolai, eglės, pušys, klevai, skirpstai, obelys, rododendrai ir kt. – didžiąją metų laiko dalį galės būti lauke, bet per didesnius šalčius juos reikės arba kruopščiai apdangstyti, arba įnešti į vėsią patalpą – daug kas priklauso nuo augalo rūšies, vazono dydžio, auginimo vietos, drėgmės, vėjuotumo bei kt. Tad iš pradžių geriausia pasirinkite mažiausiai lepią augalo rūšį, pvz., kalninę pušelę.

Jei visgi norite medelį auginti išskirtinai kambario sąlygomis: idealus kambario augalas yra Bonsai Fikusas, ne jis toleruoja žemą drėgmės lygį ir yra visapusiškai atsparus. Kiti populiarūs vidaus bonsai: Crassula, Carmona ir Sageretia.

Pagrindinė priežastis, kodėl bonsai sudėtinga auginti kambario sąlygomis – šviesos trūkumas, juk lauke augantys medžiai šviesos gauna daug daugiau nei mūsų kambariniai augalai. Todėl bonsai medelį rekomenduojama laikyti šviesioje vietoje, pvz. prieš langą, pietinėje pusėje. Žiemos metu bet kuriam bonsui geriausia vieta – ant pietinės palangės. Šviesos trūkumą kompensuoti galima ir specialiai tam skirtais dirbtinės šviesos šaltiniais.

Bonsai reikia ypač daug drėgmės ore (šildymo sezonu tam reiktų skirti ypatingą dėmesį, tiek augalams, tiek ir žmonėms reikalingas bent jau 40-60 proc. oro drėgnumas). Medelį su vazonu ir sausa lėkštele galima padėti didesniame sekliame padėkle su vandeniu arba jei tokios galimybės nėra, kelis kartus per dieną jį apipurkšti vandeniu. Vanduo turėtų būti minkštas, ne kalkėtas, nepaliekantis baltų dėmių ant lapų ar žemės paviršiaus. Medelį geriausia laistyti ne pagal griežtas, ant etiketės nurodytas instrukcijas, o pagal individualų poreikį.

Dar vienas veiksnys, susijęs su bonsų priežiūra yra laistymas. Labai svarbu, kad augalas nebūtų perlaistomas, kadangi dėl per didelės drėgmės šaknyne trūkstant oro, augalas gali pradėti pūti. Medeliui pradėjus pūti jį išgelbėti bus labai sudėtinga. Sausra mažiau kenkia nei užmirkimas. Ruošdami vandenį laistymui atsižvelkite į augalo rūšies dirvožemio poreikius (pH, derlingumas, mikroelementai)

Tam, kad bonsai išliktų mažaūgiai, turi būti genimi. Jei nežinote, kaip tai daryti, paprasčiausiai patrumpinkite paaugusius ūglius iki buvusio ilgio, suteikdami medeliui buvusią formą. Prieš pradedant keisti šį augalą, reikia apgalvoti, kokią formą norima suteikti ir pagal tai jį formuoti: laistyti, performuoti, perrišti formą suteikiančias vielas ir t.t. Labiausiai medelį paveikia vielavimas, kurį reikia atlikti ypač atsargiai dėl to, kad lengvai galima ir sužaloti.

Tam, kad galėtumėte profesionaliai prižiūrėti šiuos medelius, prireiks specialių įrankių bonsai karpymui, genėjimui, formavimui, lapų dailinimui ir šakelių karpymui. Taip pat gali prireikti specialių lazdelių šaknų valymui ir kitų priemonių. Jei bonsai bus netinkamai prižiūrimas, gali atsirasti žaizdelių, kurias užgydyti padės speciali pasta. Profesionali bonsai priežiūra yra nemažai lėšų reikalaujantis hobis.

#2GTJBON/12
12 Prekės