• -1,00 €
Budlėja - Buddleja BICOLOR (Flower Power)
search
  • Budlėja - Buddleja BICOLOR (Flower Power)

Budlėja - Buddleja BICOLOR (Flower Power)

4,99 €
3,99 € Sutaupote 1,00 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • žiedai dvispalviai 
  • spalvingi
  • užauga iki 100 cm.
Konteineris: P9 C0.5
Pasirinkite: gegužės-birželio pristatymui

Nuolaida perkant didesnį kiekį

Kiekis Vieneto nuolaida Sutaupote
4 1,00 € 4,00 €
Kiekis
yra sandėlyje

Minimalus šios prekės užsakymo kiekis yra 4.

 

Prekių pristatymas

BICOLOR - pasižymi spalvingiausiais žiedais, vidutinio augumo, Lietuvos sąlygomis gali pasiekti iki 100 cm aukštį ir 120 cm plotį.
Dirvai nereikli, nušala iki sniego dangos ar iki uždengimo vietos, atželia iš šaknų ir kasmet pražysta ant šiųmečių ūglių. Reikalauja apsaugos nuo vėlyvųjų pavasario šalnų. Žydi ilgai, nuo vasaros vidurio iki rudens, jei pirmuosius nužydėjusius žiedus nukarpysite, gausiai pražysta pakartotinai. USDA atsparumo zona 5b

Budlėjos - drugelių gėlės. Ir ne tik drugelių, bet ir visokių kitų vabzdžių gyvybės šaltinis. Maloniai kvepia, kasmet garantuotai, gausiai ir per visą vasarą ir net rudenį žydi, būna visokių žiedų spalvų ir rūšių. Tiesiog būtina kiekviename sode !

O bet tačiau. Kaip išlaikyti, kad ne žūtų ?
Dažiausia žūties priežastis - ne žiemos šaltis, o vėlyvos pavasario šalnos paryčiais kombinacijoje su mūsų aktyvia pavasario saule dieną.
Jos pražudo ne tik pernelyg šiltai apklostytas budlėjas, arbatines rožes, ar pernelyg anksti pabudusias aktinidijas, bet ir daug kitų iš Azijos kilusių augalų.
Todėl, pirmiausia parenkame vietą, pakankamai saulėtą, bet ne ten kur pirmiausia nutirps sniegas. Jei kitos tokios vietos nežinote, sodinkite vakarinėje namo pusėje, kur tik pusę dienos saulėta ir nesuklysite.
Antra, dirvožemis neturi būti sunkus, tinka priesmėlis, smėlis, priemolis, bet ne sunkus molis. Šlapioje dirvoje augalai sunkiau žiemoja. O budlėjos mėgsta lengvą dirvą. Puikiausiai augs ten, kur auga levandos, tik levandos priekyje, o budlėjos už jų. Jei pas jus visur smėlis ir aplink spygliuočiai, ir lietaus vanduo - ir vienoms ir kitoms pakalkinkite dirvą, o be trąšų galima ir apseiti.
Trečias dalykas, rūšies ir veislės pasirinkimas. Čia įdomiau. Klasikinės Davido budlėjos turi vidutinį atsparumą šalčiui, besniegėmis žiemomis Rytų Lietuvoje nušala iki pat žemės, bet visuomet atsprogsta ir tais pačiais metais ant jaunų ūglių pražysta. Bet yra ir atsparesnių, kuriu net eglišakėmis nebūtina pridengti - tai pražangialapė budlėja (Buddleja alternifolia) O dar be įprastų violetinių, rožinių ir baltų spalvų žiedų, būna geltonos budlėjos - Buddleja weyeriana, šiomis reikia pasirūpinti ir nusistovėjus šalnoms pridengti 
3EBEBUDBIC/50
10046 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
80 - 100 cm
Plotis
100 - 125 cm
Apšvietimas
saulėta
USDA zona
5B (-27 °C)
Priežiūra
vidutinė
Drėgmė
drėgna, neužmirksta
Žydėjimas
liepa - rugsėjis
Žiedų spalva
dvispalviai
Kvapas
medaus
Genėjimas
lengvas bet kada
po žydėjimo
Sodo tipas
kotedžas - neformalus
Sodinimo vieta
gėlių lysvė
sodas
Dekoratyvus
vasarą
Dirvožemis
Priemolis
Smėlis
Dirvos pH
5.5 - 7
Kita
pritraukia drugelius
tinka skynimui
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms

Jums taip pat gali patikti