Citrinmedis - Citrus meyeri Meyer
search
  • Citrinmedis - Citrus meyeri Meyer
  • Citrinmedis - Citrus meyeri Meyer
  • Citrinmedis - Citrus meyeri Meyer

Citrinmedis - Citrus meyeri Meyer

79,90 €
pristatome pagal grafiką
  • klasikinė citrina
  • lengvai auginamas
Konteineris: 21Ø C4
Poskiepis: skiepyta
Forma: 30 cm kotu
Dekoravimas: 6-10 vaisių
Kiekis
Paskutinė prekė

 

Prekių pristatymas

Citrinmedis - mėgstamas kambarinis augalas tik dėl galimybės užsiauginti tikrų citrinų vaisių, tiek ir dėl keliskart per metus žydinčių aromatingų žiedų. Žiemos metu auginamas vėsioje oranžerijoje ar prie pietinio lango kambaryje

Šiltuoju metų laiku geriausia auginti lauke. Prieš šalnas įnešti į vėsų kambarį ar šildomą oranžeriją/ šiltnamį. Svarbu, kad būtų vėsu (geriausia iki 12 laipsnių) ir šviesu arba dirbtinai apšviesta. Jei norite, kad būtų kuo daugiau vaisių, derėtų apdulkinti žiedus minkštu teptuku. Laistyti rekomenduojama nekalkėtu vandeniu, jei augalas jau didelis - dažniau į lėkštute, tik retkarčiais per viršų, geriausia kai žemės paviršius sausas. Jei augalas dar nėra didelis, geriausia su visu vazonu pamerkti trumpam į vandenį ir nuvarvinti. Nepalikti stovinčio vandens lėkštutėje. Pavasario ir vasaros metu tręšti NPK trąšomis su daugiau azoto (2:1:1), magniu ir geležim. Žiemą netrešiama. Genima po derliaus nuėmimo. Auginama švelniai rūgščiame arba universaliame dirvožemyje.

Citrusams pavojinga: chloras ir chloruotas vandentiekio vanduo.  Geriau naudoti lietaus,  šaltinio, ežero ar bent virintą nusistovėjusį minkštą vandenį.

Jei augalą žiemos metu auginate sausame šiltame kambaryje, kasdien apipurškite minkštu vandeniu ir laikykite prie pat pietinės palangės. Jei po palange yra radiatorius, uždėkite ant jo kasdien drėgną rankšluostį. Kartą per mėnesį drėgna šluoste ar šeptėliu nuvalykite nuo lapų dulkes.

Citrusai jautrūs geležies  trūkumui, kaip ir rožės gali susirgti chloroze,  jei trąšose trūksta geležies.  Lietuvoje yra specializuotos trąšos citrusams pvz. Schultz,  Substral ir k. Ten duotos teisingos proporcijos AFK + mikroelementai, geležies želatai. Dėl žemės - galima naudoti rožėmis skirtą arba universalų substratą. Jaunus augalus viena kartą per metus, žiemos pabaigoje, rekomenduojama persodinti.

 

3FITCITMEY/C4/3
1 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
80 - 100 cm
100 - 125 cm
125 - 150 cm
Apšvietimas
saulėta
Drėgmė
drėgna, neužmirksta
sausrai pakantus
Žiedų spalva
balta
Kvapas
citrinų
citrusų
malonus
Apdulkinimas
Dalinai savidulkis
Sodo tipas
vazonas ar terasa
viduržemio jūros klimato
Sodinimo vieta
šiltnamis, oranžerija
Dirvos pH
5.5 - 7

Atsisiųsti

Egzotiniai augalai

Žurnalas su straipsniu apie egzotinius augalus

Atsisiųsti (4.91MB)