Azijinis juodmedis - Diospyros kaki TIPO
search
  • Azijinis juodmedis - Diospyros kaki TIPO
  • Azijinis juodmedis - Diospyros kaki TIPO
  • Azijinis juodmedis - Diospyros kaki TIPO

Azijinis juodmedis - Diospyros kaki TIPO

129,00 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • deri spalį - lapkritį
  • vaisiai stambūs, sultingi
Konteineris: C18
Aukštis: 175-200CM
Forma: 110 cm kotu
Kiekis
Paskutinė prekė

 

Prekių pristatymas

TIPO -  kaip ir dauguma desertinių vaismedžių,  auginami įvairiose neužmirkstančiose, tačiau drėgmę išlaikančiose dirvose. Ideali dirva - giliau įdirbtas nerūgštus priemolis, saulėtoje ar dalinai saulėtoje vietoje, užuovėjoje. Turi stiprią centrinę šaknį, todėl geriausia persodinti jaunus augalus. Augalai ilgaamžiai, iki 500 metų. Pavasarį anksti nubunda, todėl nerekomenduojama auginti rytinės saulės šildomoje vietoje. Rytinis (japoninis) juodmedis (persimonas) - Diospyros kaki. Šis persimonas vertinamas ne tik kaip desertinis, bet ir kaip medicininis ir dekoratyvinis augalas. Gimtinėje užauga per 10 metrų aukščio medis, jūsų šiltnamyje galbūt pasieks 2- 3 metrus, tačiau formuoti galite kaip bet kurį kitą vaismedį.

Turtingiausias vaisių skonis atsiskleidžia kai labai suminkštėja, ant pačios ribos tarp sunokimo ir supuvimo. Vaisius apie 7.5cm skersmens, sudėtyje apie 25% cukrų. Lapai naudojami kaip prieskonis daržovių rauginimui, ypač pagerina raugintų ridikėlių skonį. Džiovintas minkštimas gali būti sumalamas ir naudojamas kaip saldiklis. 100g: 350kcal, 3,6 g baltymų, 1,5g riebalų, 91g angliavandenių, 7,7g skaidulinių medžiagų, 4g pelenų, 950mg kalio, 80mg kalcio, 100mg fosforo, 8mg geležies, 5600mg vitamino A, 0,2mg B1, 0,15 B2, 75mg vit. C

Medicinoje naudojama: karščiavimui mažinti, apetitui gerinti, odai stangrininti, atsiksėjimui lengvinti, viduriams laisvinti, skrandžio ligoms gydyti, kraujavimui stabdyti, žarnyno parazitams naikinti ir kitur.Jo lapai rudenį nusidažo tamsiai raudona su violetiniu atspalviu spalva.

Atsparumas šalčiui 7 zona, -15C, be to mėgsta šiltas vasaras, o vaisiai skinami vėlų rudenį,  todėl Lietuvoje jį perspektyviausia auginti šiltnamyje. Kryžmadulkis, sėkloms auginti sodinama 1 vyrškas ir iki 10 moteriškų augalų. Tačiau, nesant vyriškojo augalo, moteriški augalai gali sėkmingai derėti besėkliais vaisais.

#1DIOKAKSTTIP/1
1 Vienetas

Atsisiųsti

Egzotiniai augalai

Žurnalas su straipsniu apie egzotinius augalus

Atsisiųsti (4.91MB)