Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
Naujas
wareanawareana

Vakarinė tuja - Thuja occidentalis Wareana Lutescens P35 80x50cm

Prieinamumas:Medelyne yra iki 22 prekių
Produkto kodas:017THUOCWALU
24,99 €
20,65 €
nebūtina genėti

Aprašymas

Wareana Lutescens - viena nenuobodžiausių tujų, išsiskirianti kompaktišku augimu ir neįprasta spalvų gama. Skirtingais metų laikais spalva kinta nuo šviesiai salotinės ar kreminės-baltos iki bronzinės-varinės žiemą. Jauni ūgliai geltoni.
Lajos forma plačiai piramidinė, vėduokliška, tanki nuo viršaus iki apačios, ir per 10 metų negenint (nes tai visiškai nebūtina) pasiekia apie 150 cm aukštį ir 120 cm plotį. 
Ideali neprižiūrimoms gyvatvorėms, nes šios veislės nereikia tankiai sodinti, nebūtina genėti ir ji neperaugs. Dėl originalių spalvų ir formos tai taip pat ir akcentinis spygliuotis.

Vakarinė tuja - (lot. Thuja occidentalis, angl. White Ceddar), iš Šiaurės Amerikos, Rytų Kanados kilęs spygliuotis, Lietuvoje auginamas jau ne vieną šimtmetį. Puikiai tinka mūsų klimato sąlygomis, nes atlaiko iki -40 - 46C šaltį. 
Tujos auga bet kokioje dirvoje, išskyrus labai sausas, pakenčia šaknų užmirkimą, toleruoja sunkias molio dirvas. Drėgnose ir derlingose dirvose auga sparčiai. Smėliuose rekomenduojame pagerinti dirvožemį ar bent jau pamulčiuoti dirvos paviršių, tuo pačiu apsaugosite nuo piktžolių. Itin sausose dirvose, ypač šlaituose vietoje tujų rekomenduotume kadagius ar pušis.
Mėgsta šviesias ir saulėtas vietas, palyginti su kitais spygliuočiais pakenčia stipresnį genėjimą. Sodinimo metu, esant reikalui, galima užgilinti, išaugs naujos šaknys. Jei auginama labai vėjuotoje vietoje, žiemą gali pakeisti spalvą (auksine ar varine, priklausomai nuo veislės), vėliau spalva visiškai atsistato.
Augalas turi daug vaistinių savybių, gerai žinomas šiuolaikiniame herbalizme, o Š. Amerikos indėnų buvo ypač plačiai naudojamas įvairioms ligoms gydyti. 
Tinka ir maistui (jauni ūgliai saldoki - tinkami sriuboms, arbatoms).
Lietuvoje, žinoma, pirmiausiai naudojamas gyvatvorėse ir landšafto kompozicijose.
http://www.vitaflora.lt/search/wareana

Atgal į: THUJA - TUJOS