Rožė - Rosa MARTIN FROBISHER ®
search
  • Rožė - Rosa MARTIN FROBISHER ®
  • Rožė - Rosa MARTIN FROBISHER ®
  • Rožė - Rosa MARTIN FROBISHER ®
  • Rožė - Rosa MARTIN FROBISHER ®
  • Rožė - Rosa MARTIN FROBISHER ®
  • Rožė - Rosa MARTIN FROBISHER ®

Rožė - Rosa MARTIN FROBISHER ®

9,99 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • žiedai 5-6 cm
  • švelnaus aromato
  • žydi nepertraukiamai
  • itin atspari šalčiui
Konteineris: 15Ø C1.5
Poskiepis: savašaknė
Pasirinkite: persodinta pavasarį
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

MARTIN FROBISHER - švelnaus aromato, pieniškai rausvų, pilnavidurių žiedų, skersmuo 5-6 cm, viena iš atspariausių šalčiui rožių. Žydi nepertraukiamai. Beveik neturi spyglių, stati. Aukštis nuo 150 iki 180 cm, plotis iki 120 cm. USDA 2 zona, -42C.

 Kanadietiškos rožės vadinamos išskirtinėmis dėl savo atsparumo šalčiui, ir nieko nuostabaus, nes jos išvestos Kanados prerijose, Mordene, Manitoboje, kuri randasi 3-ioje USDA šalčio atsparumo zonoje kur žiemos temperatūros krenta net iki -39C. Mordeno eksperimentinis ūkis, vėliau pavadintas Mordeno tyrimų stotimi, įsteigtas vyriausybės 1915 metais. Ūkyje tradiciškai bandomos rojaus obelys ir javai, bet pasaulyje žinomu jis tapo dėl dekoratyvinių augalų ir ypač dėl atsparių krūminių rožių sukūrimo. 
Jau nuo 1962 m. pradėtos hibridizuoti “Parkland” serijos rožės, kryžminant Rosa arkansana, kuri, nors ir labai atspari, bet žydi tuščiaviduriais pavieniais žiedais. Dr. Henry Heard Marshall ją sukryžmino su floribundinėmis rožėmis ir taip sukūrė per 40 veislių tarpusavio hibridų. Šiandien žinomiausi jų “Prairie Joy”, “Morden Sunrise”, “Morden Snow Beauty”, “Morden Amorette”, “Morden Blush”, “Morden Fireglow”, “Cuthbert grant”, “Winnipeg parks” ir “Hope for Humanity”. Šios rožės pakenčia iki -35C žiemos šaltį, ir net po ekstremalios žiemos atželia kompaktiškesnis krūmas. Jos atsparios ligoms, reikalauja tik minimalios profilaktikos, sezono metu žydi pakartotinai ir būna visokių spalvų. Analogiškomis savybėmis pasižymi ir kanadietiškos “Explorer” serijos rožės, kai kurios jų pavadintos žinomiausių Kanados meno veikėjų vardais, iš jų žinomiausios “De Montarville”, “George Vancouver”, “J.P. Connel”, “John Cabot”, “John Davis”, “Lambert Closse”, “William Baffin”.

Mordeno tyrimų stoties rožių programa baigėsi 2010 metais, tačiau Morden serijos rožių tolimesnį vystymą perėmė Kanados Medelynų ir Kraštovaizdžio Asociacija (CNLA), ir tęsia genetinius tyrimus.
Parengta pagal Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC, Morden, Manitoba, Canada) informaciją.

+3TWNROSMARFRO/50
38 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
150 - 200 cm
Plotis
80 - 100 cm
100 - 125 cm
USDA zona
2 (-45 °C)
Žydėjimas
Nepertraukiamas
Žiedų spalva
rožinė
švelni
Dirvos pH
5.5 - 7
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms