Rožė - Rosa SCHNEEWITTCHEN ®
search
  • Rožė - Rosa SCHNEEWITTCHEN ®
  • Rožė - Rosa SCHNEEWITTCHEN ®
  • Rožė - Rosa SCHNEEWITTCHEN ®
  • Rožė - Rosa Schneewittchen® / Iceberg / Fee de neige
  • Rožė - Rosa Schneewittchen® / Iceberg / Fee de neige

Rožė - Rosa SCHNEEWITTCHEN ®

12,99 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • populiariausia iš baltų rožių
  • toleruoja pavėsį
  • žydi pakartotinai
Konteineris: C3R
Poskiepis: skiepyta
Pasirinkite: persodinta pavasarį
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

SCHNEEWITTCHEN sukurta Kordeso dar 1958 m. Tai viena populiariausių pasaulyje rožių (ne tik tarp baltų, bet ir iš visų), ir būtent ji yra Alytaus miesto simbolis, kur Pasaulio alytiškių bendruomenės iniciatyva su mūsų medelyno pagalba pasodinti šimtai šių krūmų.   

Kartais vadinama geriausia balta rože, o kartais - visų geriausia. Dėl sudėtingo vokiško pavadinimo, reiškiančio Snieguolę iš nykštukų pasakos, ji paplitusi skirtingais vardais. Anglakalbėse šalyse dar vadinama Iceberg, prancūzakalbėse Fee des Neiges.

Klasifikuojama kaip floribudinė, tačiau gauta kryžminant arbatinę hibridinę su Hybrid Musk. Ypač atspari šalčiui. Žydi nepertraukiamai, šalyse su šiltu klimatu ji žydi 12 mėnesių per metus.

Pumpurai pailgi, kartais vos žalsvi ar rusvi. Žiedai iki 7cm, gryno baltumo (vėsų rudenį būna vos rusvi), kekėmis po 3-15 vnt., gražiai nubyra. Žiedai žydi ilgai, kiekviena kekė žydi po keletą savaičių -  tiek sode, tiek ir skinti ir kuokeliai žiedo viduryje ilgai išlieka geltonos spalvos. Žydėjimo piko metu atrodo tarsi balta jūra. Žiedai atsparūs lietui.

Krūmas šakotas, tiesiaistiebis, augus, šviesiai žali blizgūs lapai. Lietuvoje užauga apie 100 cm aukščio (kartais iki 150 cm), 100 cm pločio. Suaugęs krūmas įgauna gražią rutulišką formą. Gerai atrodo gyvatvorėse, masyvuose, visuomeniniuose želdynuose. Baltame sode ji tiesiog būtina. Žiedai bekvapiai. Atspari šalčiui, 5 zona, -27C.

Atsparumas ligoms sausame klimate - itin aukštas, kitur - aukštesnis už vidutinį. Lietuvos pajūrio zonoje, o drėgnomis vasaromis - ir kitur, visgi būtina dėmėtligių profilaktika, auginant blogomis sąlygomis - ir miltligių. Dėl savo savybių ši rožė - viena populiariausių masinuose želdiniuose visame pasaulyje nuo Skandinavijos iki Australijos. Baltame sode tai tiesiog būtina rožė.

Selekcijos būdu yra atrinkta ir vijoklinė šios rožės versija: Climbing Schneewittchen, Clb Iceberg, Iceberg CL

Jei planuojate rožes sodinti sezono pradžioje, rekomenduojame užsisakyti jas kasmet iki vasario vidurio, kol galima užsisakyti visas rožes, ne tik vazonuose, bet ir atviromis šaknimis. Kovo mėn. rožes atviromis šaknimis persodinsime į vazonus ir platinsime tik nuo birželio (nes auginame lauke, ne šiltnamiuose).

https://vitaflora.lt/lt/paieska?controller=search&s=rosa+iceberg

+3NVSROSSCH/50
35 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
80 - 100 cm
Plotis
60 - 80 cm
Apšvietimas
dalinis šešėlis
saulėta
USDA zona
5B (-27 °C)
Priežiūra
vidutinė
Drėgmė
sausrai pakantus
Žydėjimas
Pakartotinis
Žiedų spalva
balta
Žiedas
4 - 6 cm
6 - 8 cm
Kvapas
švelnus
Lapai
blizgūs
šviesiai žali
Sodo tipas
kotedžas - neformalus
miesto - kiemo
Sodinimo vieta
palei sieną
sodo apvadas
tinka vėjuotos vietos
Dirvožemis
bet koks neužmirkstantis
Dirvos pH
5.5 - 7
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms

Jums taip pat gali patikti