Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
ostara1

2022 M.: Braškių daigai - Fragaria ananassa OSTARA frigo A-/A klasė x10 pristatymas nuo kovo mėn.

Prieinamumas:Medelyne yra iki 1140 prekių
Produkto kodas:022TWNFRAANAOST(1200)``
0,59 €
0,49 €
remontantinė, labai skani, deri net po rudens šalnų

Aprašymas

OSTARA - viena populiariausių pasaulyje remontantinių braškių. Uogos vidutinio dydžio, deri didelėmis kekėmis iki pat vėlyvo rudens, net ir po rudens šalnų.

2021 m. lapkričio 11 d. mūsų pirkėjai vis dar skynė gausų šių braškių derlių.

Gali būti auginama tiek vazonuose, tiek atvirame grunte. Į gruntą galima persodinti iki lapkričio mėnesio arba pavasarį.

Kaip ir kitos remontantinės braškės, skirtingai nuo sezoninių braškių, jos reikalauja daigiau maistinių medžiagų ir vandens augimo sezono metu, todėl pravartu dažnai, bet nagausiai papildomai paręšti ir esant galimybei, apsaugoti nuo sausrų, tuomet vaisiai nenusmulkės.

"Frigo" braškių  daigai

Retas negirdėjo apie sparčiai pramoniniuose ir mėgėjiškuose ūkiuose išplitusį braškių auginimą pagal "frigo" technologiją. Pagal šią technologiją daigai paruošiami subrendę,  kasami apie spalio vidurį. Daigai laikomi -2 ± 1 °C ir gali būti išsodinami bet kuriuo metu, taip sulaukiama tiek ankstyvo, tiek vėlyvo derliaus. Braškės derlių sunokina per 40 - 60 dienų po pasodinimo.

Sodinimui paruoštas daigas atrodo nepatraukliai, yra be lapų, tačiau būtent tokius ir reikia rinktis. Pajutę šilumą, daigai sparčiai skleidžia lapus.

"Frigo" braškių sodinimas

Braškes geriausia sodinti gerai patręštoje, nepiktžolėtoje dirvoje. Rekomenduojama mulčiuoti balta plėvele, pirmaisiais auginimo metais ji ypač padidina derlių. Juoda plėvelė vasarą gali per daug įkaitinti žemę, ypač po laistymo. Karštu ir saulėtu periodu rekomenduojama mulčiuoti šiaudais. Svajojant apie didelį derlių, patariama laistyti lašeliniu būdu.

Braškės sodinamos į jau uždengtas plėvele lysves (120 cm) dviem arba trimis eilėmis. Įprasta sodinti dvejomis eilėmis; atstumas tarp eilių 25 cm, tarp braškių 30 centimetrų. Sodinant 3 eilėmis, braškės sodinamos šachmatine tvarka.

Šaltiniai: dr. Nobertas Uselis, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas.

Atgal į: RŪGŠTUS