Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
john cabotjohn cabot

Rožė - Rosa John Cabot (savašaknė) kanadietiška P19C3R gyva foto 2020-07-31

Prieinamumas:Medelyne yra iki 19 prekių
Produkto kodas:020ROSJOHCAB
9,95 €
8,22 €
tikras vijoklis

Aprašymas

JOHN CABOT -

Pirmoji kanadietiška Explorer serijos rožė, skirta šiauriniams regionams, kur ji ištverminga iki -42C šalčio. Tai vienas nedaugelio vijoklių užtikrintai žiemojančių šiaurėje.

Ryškiai rožiniai (beveik raudoni) žiedai su purpuriniu atspalviu. Švelnaus aromato, beveik pilnaviduriai žiedai, apie 30 žiedlapių.

Vidutinis žiedo skersmuo 7 cm. Žydi kekėmis po 3-10 žiedų. Pirmas žydėjimas labai gausus, trunka 6-7 savaites, po to žydi pavieniai žiedai kol galiausiai vėl gausiai pražysta rudenį.

Krūmas simetriškas, tankiai lapuotas, išlinkusiomis šakomis, dygus. Lapija - šviesiai žalia. Auga pakankamai lėtai, tačiau užaugęs pasiekia 150-250 cm aukščio ir iki 200 cm pločio.

Atspari ligoms. Monrealio Universitete atliktuose bandymuose, išlaikė atsparumo testą miltligėms, juodajai dėmėtligei ir rūdims.

Visgi drėgname pajūrio klimate rudeniop gali susirgti dėmėtlige, todėl rekomenduojamos profilaktinės priemonės.

 

Kanadietiškos rožės vadinamos išskirtinėmis dėl savo atsparumo šalčiui, ir nieko nuostabaus, kad jos išvestos Kanados prerijose, Mordene, Manitoboje, kuri randasi 3-ioje USDA šalčio atsparumo zonoje, kur žiemos temperatūros krenta net iki -39C. Mordeno eksperimentinis ūkis, vėliau pavadintas Mordeno tyrimu stotimi, įsteigtas vyriausybės 1915 metais. Ūkyje tradiciškai bandomos rojaus obelys ir javai, bet pasaulyje žinomu jis tapo dėl dekoratyvinių augalų ir, ypač, dėl atsparių krūminių rožių sukūrimo. 
Jau nuo 1962 m. pradėtos hibridizuoti “Parkland” serijos rožės, kryžminant Rosa arkansana, kuri, nors ir labai atspari, bet žydi tuščiaviduriais pavieniais žiedais. Dr. Henry Heard Marshall ją sukryžmino su floribundinėmis rožėmis ir taip sukūrė per 40 veislių tarpusavio hibridų. Šiandien žinomiausi jų “Prairie Joy”, “Morden Sunrise”, “Morden Snow Beauty”, “Morden Amorette”, “Morden Blush”, “Morden Fireglow”, “Cuthbert grant”, “Winnipeg parks” ir “Hope for Humanity”. Šios rožės pakenčia iki -35C žiemos šaltį, ir net po ekstremalios žiemos atželia kompaktiškesnis krūmas. Jos atsparios ligoms, reikalauja tik minimalios profilaktikos, sezono metu žydi pakartotinai ir būna visokių spalvų. Analogiškomis savybėmis pasižymi ir kanadietiškos “Explorer” serijos rožės, kai kurios jų pavadintos žinomiausių Kanados meno veikėjų vardais, iš jų žinomiausios “De Montarville”, “George Vancouver”, “J.P. Connel”, “John Cabot”, “John Davis”, “Lambert Closse”, “William Baffin”.

 

Mordeno tyrimų stoties rožių programa baigėsi 2010 metais, tačiau Morden serijos rožių tolimesnį vystymą perėmė Kanados Medelynų ir Kraštovaizdžio Asociacija (CNLA), ir tęsia genetinius tyrimus.
Parengta pagal Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC, Morden, Manitoba, Canada) informaciją.

 >  VISŲ  ROŽIŲ  KATALOGAS

Atgal į: ROŽĖS