Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!

GYVATVORĖ/ SIENA

gyvatvore-ekranas

Patarimai gyvatvorėms

KODĖL SODINAME MAŽUS AUGALUS ?

Jei norite sukurti ypač tankią ir šakotą gyvatvorę nuo pat žemės iki viršaus, patartina sodinti jaunus, mažus augalus.

Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad užtruks metų metus, kol mažas plikašaknis sodinukas pavirs kažkuo panašiu į "gyvatvorę".

Tačiau jei pasirenkami didesni augalai, dažnu atveju tarp augalų prie pat žemės būna retoka gyvatvorė. Taip pat dideli augalai yra gerokai brangesni ir sunkiau prigyja nei mažesni

Kad parodyti kaip gretai sukuriama gyvatvorė, pateikiame keletą nuotraukų pirmais ir antrais augimo metais :

 

 SODINUKŲ PASIRUOŠIMAS

Pasirenkite priimti augalus, nes pristatymai vykdomi darbo dienomis, kuomet jūs galbūt neturėsite galimybės iškart jų pasodinti į nuolatinę vietą, arba vėluojant pavasariui žemė gali būti padengta sniegu ar neišėjęs pašalas.
Augalams kenkia ilgalaikis buvimas įpakavime, taigi turėkite pasiruošę dirbamos žemės užuovėjoje šašėlye ar šiltnamyje. Iškaskite 50 cm gylio griovelį (tranšėją) ir uždenkite plėvele, kad neįšaltų. Kuomet atvyks augalai, išpakuokite juos, pamirkykite jų šaknis bent dvi valandas vandenyje, sudėkite į griovelį ir apiberkite žeme. Jei žemė sausa, palaistykite. Taip augalai nuo keletos dienų iki keletos savaičių ar mėnesio gali palaukti sodinimo į nuolatinę vietą. 

DIRVOŽEMIO PARUOŠIMAS

Jei įmanoma, atlikite pasiruošimus iš rudens, kol šilti orai. Prilaistykite sausas dirvas prieš įdirbimą.

Kad paruošti dirvą gyvatvorėms, iškaskite bent 45 cm pločio ir 30 cm gylio tranšėją, užpildydami ją pagerintos dirvos mišiniu. Atskiriems medžiams ar krūmams nuo piktžolių nuvalomas 1 metro skersmens dirvono sluoksnis, iškasama bent 30 cm gylio duobė ir, jei būtina, pagerinama dirvos struktūra.
Dirvai pagerinti naudojamas kompostas, gerai perpuvęs mėšlas, kompuotuota žievė. Jei dirva užmirkstanti, pridedama smėlio ar žvyro. Jei dirva- sunkus molis, užtikrinkite, kad duobės dugne nesusidarytų vandens baseinas, kad vanduo nubėgtų / nusidrenuotų šalin.

Jei būsite pasiruošę iš rudens, ankstų pavasarį tokią dirvą anksčiau galėsite įdirbti, nes ji anksčiau atitirps. Taip pat sutaupysite daug laiko paruošimui. Ir kuo anksčiau pasodinsite, tuo geresnį rezultatą turėsite.

Pasodinkite naujus augalus ir pamulčiuokite bent 5-10 cm smulkinta pušų žieve ar kita medžiaga. Jūs galite pirma patiesti geotekstilę ar storą agroplėvelę, ir mulčiuoti ant jos. Mulčias labai svarbus nes stabdo piktžolių augimą ir padeda išsaugoti dirvožemyje drėgmę.

Jei vieta atvira, o jūsų regione vėjuota, visus visžalius ir spygliuočius augalus gyvatvorėse būtina pirmą žiemą apsaugoti nuo sausų šaltų vėjų. Gali padėti vėją stabdantis tinklas ar skydai, jie palengvins augalų įsišaknijimą. Šių augalų šaknys auga lėčiau, yra arčiau paviršiaus ir reikalauja drėgmės visus metus.

Visiems augalams svarbus reguliarus ir pakankamai stiprus laistymas pirmais metais, net ir rudens ar pavasario metu, kad pabusdami iš žiemos miego šaknyse būtų daug drėgmės. Sausu oru reikia bent 10 litrų vandens į kv. m. dukart per savaitę. Visžaliams ir spygliuočiams patinka ir papildomas vakarinis nupurškimas vandeniu ant žaliosios dalies.

 Užtikrinkite, kad visi medžiai būtų pririšti tvirtai, bet neperveržti, ir kad jokių piktžolių ar vejos žolių neaugtų aplink bent pirmus metus.

Pirmaisiais metais augalai dažnai sulapoja kiek vėliau nei įsitvirtinę seni augalai, tačiau tai nėra neprigijimas, reikia duoti savaitę- kitą laiko. Visžaliai augalai kartais numeta dalį lapų po persodinimo, ir jie turi ataugti ant naujų ūglių per du- tris mėnesius nuo pasodinimo.

Pasodinę augalus, juos galite palaistyti šaknų stimuliatoriumi su huminėmis rūgštimis ar komposto arbata.

SODINIMAS IR GENĖJIMAS

Paisykite sodinimo instrukcijos, kurią gausite kartu su sodinukais iš VITAFLORA. Kai kurie žmonės nemėgsta nukirpti savo gyvatvorių augalų, ar pamiršta, ir daugumai gyvatvorių rūšių tai atsiliepia nepakankamu tankumu pažemės zonoje. Geriausios gyvatvorės išsivysto nuo pat augalo pagrindo prie žemės, kuomet genėjimas atliekamas patį pirmąjį pavasarį sodinimo metu ar iškart po jo.

Rezultatai 1 - 40 iš 567Rodyti:     prekių puslapyje
Rezultatai 1 - 40 iš 567Rodyti:     prekių puslapyje