Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
p19s6q1pc8at7kj4136ejnlsp18p19s6q1pc8at7kj4136ejnlsp18

Citrinmedis kafiro (tajų) laimas - Citrus hystrix lemon 12Ø gyva foto 2021-09-08

Prieinamumas:Medelyne yra iki 10002 prekių
Produkto kodas:021jvvCITHYS
14,99 €
12,00 €

šviežia Azijos žaluma tavo virtuvėje.

Aprašymas

Kafiro (tajų) laimas – citrusas, kilęs iš pietryčių Azijos ir Kinijos tropikų ir lengvai auginamas kaip kambarinis augalas, nereikalaujantis poilsio period žiemos metu.

Lapai – neatsiejamas sriubų ir kitų azijietiškų patiekalų ingredientas tajų, Kambodžos, Laoso, Filipinų, Vietnamo, Balio ir kitose virtuvėse.

Švieži, džiovinti arba šaldyti smulkinti lapai skleidžia labai intensyvų citrusinį aromata. Populiarūs parfiumerijoje, iš jų gaminami eteriniai aliejai, sudėtyje iki 80 proc. citronellal, 10 proc. citronellol, nerol, limonene.

Itin veiksmingai atbaido moskitus ir visus vabzdžius, vaisių sultys naudojamos šampūnams kaip utėles naikinantis priedas.

Vaisiai vertingi, kvapnūs kaip ir kitų citrusų, plačiai naudojamos jų žievelės ir gaminami cukrinukai.

Auginimas panašaus kaip ir kitų cireusų, tik skirtingai nuo Viduržemio jūros region citrusų, šiems nereikia poilsio periodo žiemos metu, todėl puikiai jausis ant saulėtos palangės, kad tik oras nebūtų sausas.

Gamtoje dygliuotas kafiro laimo krūmas išauga nuo 2 iki 10 metrų, tačiau kambaryje ar terasoje nesieks ir 1.5, juolab nuolat genimas ir skabomas.

Šiltuoju metų laiku geriausia auginti lauke. Laistyti nekalkėtu vandeniu, dažniau į lėkštute, tik retkarčiais per viršų, geriausia kai žemės paviršius sausas. Nepalikti stovinčio vandens lėkštutėje. Tręšti NPK trąšomis su daugiau azoto (2:1:1), magniu ir geležim. Žiemą trešiama mažiau. Auginama švelniai rūgščiame dirvožemyje.  Apdulkinti žiedus minkštu teptuku.  Jei augalai dauginti sėklomis (sėjinukai), žydėjim ir derėjimo galima tikėtis tik po 4-5 metų

Citrusams pavojinga: chloras ir chloruotas vandentiekio vanduo.  Geriau naudoti lietaus,  šaltinio, ežero ar bent virintą nusistovėjusį minkštą vandenį. ir temperatūra žemiau 10C.

Normaliai pergyvena lietuvišką žiemą, net daugiabutyje,  tik reikia pastoviai (bent kartą  per dieną ) nupurkšti vandeniu. O kartą  per savaitę naudinga nuvalyti dulkes nuo lapų su drėgnu ir minkštu šepetukų. Tai subtropiku augalas. 

Su trąšomis atsargiau,  nes citrusai jautrūs geležies  trūkumui, kaip ir rožės gali susirgti chloroze,  jei trąšose trūksta geležies.  Yra Lietuvoje specializuotos trąšos citrusams pvz. Schultz,  Substral ir kt.  trąšos citrusams. Ten duotos teisingos proporcijos AFK + mikroelementai, geležies želatai. Dėl žemės - galima naudoti rožėmis skirtas žemės. Viena kartą rekomenduojama (pavasarį anksti) persodinti.

Atgal į: TERASA/ VAZONAS