Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
ostankinoostankino

Obelis (koloninė - posk. M26 - Malus domestica OSTANKINO IŠPARDUOTA

Prieinamumas:Išankstinė rezervacija 0 prekių
Produkto kodas:ZAS090(15).
10,95 €
9,05 €

rudeninnė, ankstyva žieminė

DĖMESIO ! PREKĖS NĖRA, PATEIKIMAS ŠIEMET NEGARANTUOJAMAS

Aprašymas

OSTANKINO -

Vaisiai stambūs ( 100- 160 g ir didesni), plokšti suapvalinti, simetriški. Paviršius yra lygus, spalva ryški raudona, su violetišku raudoniu įsaulyje. Minkštimas yra baltas, labai sultingas, saldžiarūgštis, gero desertinio skonio. Vaisiai skinami rugsėjį, tačiau galima laikyti iki gruodžio mėnesio. Medžiai mažesni už vidutinius, pradeda derėti jau antraisiais metais. Esant gerai priežiūrai galima tikėtis iki 10-12 kg, ir net iki 16 kg derliaus vienam medžiui. Užmezga vaisius net ir labai blogais metais, kai beveik neskraido bitės. Atsparumas šalčiui – aukštas, rauplėms – aukštesnisuž vidutinį, o kitoms ligoms ir kenkėjams - standartinių veislių lygyje.

 Koloninės obelys – vienos šiuolaikiškiausių auginimo formų, tinkamų auginti tiek ankštuose kiemuose, tiek ir pramoniniu būdu. Jas galima sodinti greta viena kitos, išilgai takelių, netgi formuoti iš jų gyvatvores. Dažniausiai genimos tik minimaliai, formos palaikymui. Kolonomis galima auginti ir kai kurias tradicines obelis, jų vainika formuojant „vaza“.

Obelys vietai ir dirvai mažiau reiklios nei kiti vaismedžiai, tačiau geriausiai auga gilesniame priemolyje, dirva turėtų būti neužmirkstanti (ypač svarbu desertinėms veislėms), neutrali. Jei dirva rūgšti, ją būtina kalkinti. Obelys geriausiai auga saulėtose, nuo vėjų apsaugotose vietose, tačiau kitaip nei dauguma kitų vaismedžių, gali augti ir pavėsyje su sąlyga, kad augimo metu bent pusę dienos būtų apšviestos. Aplink kamieną bent 60cm spinduliu neturi būti piktžolių. Kad derlius būtų kokybiškas, vasarą retinamos užuomazgos.

Atgal į: TERASA/ VAZONAS