Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
thuja-oc-teddy.jpgthuja-oc-teddy.jpgthuja-oc-teddy.jpg

Vakarinė tuja - Thuja occidentalis Teddy P19C3

Prieinamumas:Medelyne yra iki 33 prekių
Produkto kodas:018THUOCCTED
5,99 €
4,95 €
žemaūgė, reikalauja mažai priežiūros

Aprašymas

Teddy - žemaūgė itin smulkios tekstūros ir mažai priežiūros reikalaujanti vakarinė tuja, kuri pirmiausia auga į aukštį iki 40 cm, o vėliau tik platėja iki 30-40-50cm.
Labai tinka mažiems sodams, alpinariumams, kapavietėms apželdinti. Pakenčia dalinį pavėsį ir genėjimą.

Mėgsta šviesias ir saulėtas vietas, palyginus su kitais spygliuočiais pakenčia stipresnį genėjimą. Sodinimo metu esant reikalui galima užgilinti, išaugs naujos šaknys. Jei auginama labai vėjuotoje vietoje, žiemą gali pekeisti spalvą (auksine ar varine, priklausomai nuo veislės), vėliau spalva visiškai atsistato.

Vakarinė tuja - (lot. Thuja occidentalis, angl. White Ceddar), iš Šiaurės Amerikos, Rytų Kanados kilęs spygliuotis, Lietuvoje auginamas jau ne vieną šimtmetį. Puikiai tinka mūsų klimato sąlygomis, nes atlaiko iki -40 - 46C šaltį. 

Tujos auga bet kokioje dirvoje, išskyrus labai sausas, pakenčia šaknų užmirkimą, toleruoja sunkias molio dirvas. Drėgnose ir derlingose dirvose auga sparčiai. Smėliuose rekomenduojame pagerinti dirvožemį ar bent jau pamulčiuoti dirvos paviršių, tuo pačiu apsaugosite nuo piktžolių. Itin sausose dirvose, ypač šlaituose vietoje tujų rekomenduotume kadagius ar pušis.

Augalas turi daug vaistinių savybių, naudojamas maistui (sriuboms, arbatoms), smilkalams, tačiau Lietuvoje pirmiausiai naudojamas gyvatvorėse ir landšafto kompozicijose.

Atgal į: TERASA/ VAZONAS