Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
tophattophat

Šilauogė (siauralapė arktinė) - Vaccinium angustifolium BrazelBerry ® Berry Bux 4METAI rutulio diametras 20-25cm P19C3 vazone SUPER KOKYBĖ

Prieinamumas:Medelyne yra iki 12 prekių
Produkto kodas:020twnvacangbra
19,95 €
16,49 €

Aprašymas

Jaunystės uogos irgi auga balkone

Šilauogėms prilipęs jaunystės uogų apibūdinimas dažną sugundo pasvarstyti jas auginti ir balkone. Juo labiau, kad jas augančias tikrai teko matyti lankantis Skandinavijos šalyse. Žinoma, rūpesčio ir kantrumo nutarus imtis tokios misijos reikės.

Yra specialios žemaūgės siauralapių šilauogių ir jų hibridų veislės, kurios skirtos auginti vazonuose. Jos gana atsparios ir šalčiams, dažna jų pakenčia net -40C.

BrazelBerry serijos arktinės šilauogės:

- atlaiko -40C šalčio, todėl tikrai neiššals net vazone;
- saldžios kaip mėlynės, traškios kaip sodinės šilauogės ir labai vertingos;
- jau šiemet kiekvienas krūmas derėjo po keliasdešmt uogų, o kitamet uogas skinsite saujomis;

Vieta. Šilauogėms tinka saulėta ir šiek tiek nuo stiprių, dirvą sausinančių vėjų apsaugota vieta. Balkonas tiktų esantis į rytų, pietų, ir vakarų pusę.


Vazonas. Geriausia rinktis neglazūruoto molio ar akmens masės, fibrocementinis, bet tiks ir tinkamai drenuotas plastiko. Kuo geriau kvėpuoja augalo šaknys, tuo mažiau jaučiamas temperatūrų svyravimas. Suaugusiam 5-6 metų krūmui tiktų vazonas, kuriame tilptų 20-30 l žemių, o pirmiems dviems metms pakaks ir 5 ar 10 litrų. Iš karto nereikėtų sodinti į didelį vazoną, nes gali užmirkti šaknys. Dar galima į didesnį vazoną įdėti mažesnį vazoną su pasodintu augalu, arba pusė vazono pripilti smėlio ar keramzito, o pusę substrato, o po kelių metų iškelti su šaknimis ir smėlį dugne pakeisti substratu. Balkone auginamas šilauoges reikia po dviejų metų persodinti, o nuo šeštų metų persodinti nebereikia, ir jos gali keliasdešimt metų augti nepersodintos.

Dirvožemis. Galite rinktis skirtą rododendrams ar šilauogėms. Svarbu rūgštingumas, kuris turėtų būti kaip natūralių durpių  (pH 3,5 - 4,8).  Šilauogių sodinimui galima paruošti savadarbį mišinį iš rūgščių durpių (2-3 dalys) ir (1 dalis) nešviežių spygliuočių pjuvenų. Vietoje pūdytų pjuvenų galite naudoti kitą spygliuočių organiką (perpuvusius ar sausus spyglius) bei priedus – vermikulitą, perlitą. Vazono apačioje turi būti ne mažiau kaip 5 cm drenažo sluoksnis iš keramzito, smėlio ar kitos pralaidžios medžiagos. Vazono dugne privalo būti anga nubėgimui.

Laistymas. Šilauogės mėgsta drėgmę, bet jokiu būdu negali užmirkti, todėl parinkite nepernelyg gilią lėkštelę po vazonu. Jeigu šilauogių šaknys mirks ilgai vandenyje, augalas greit žus. Žemė turi būti tolygiai drėgna, palaistyta, o ypač drėgmės trūkumas pakenks pasodinus augalą, mezgant uogas ir joms nokstant. Taip nutikus, uogos gali ir nebūti gardžios.

Šilauoges dera laistyti nusistovėjusiu vandeniu, jame mineralai nusėda ant dugno, o paviršiuje vanduo būna minkštas. Galite ir kaupti lietaus vandenį, ar kondensatą iš kondicionieriaus, tiktų ir nusitovėjęs virintas ar distiliuoto ir paprasto vandens tirpalas. Arba jūs galite naudoti vandentiekio vandienį, bet prieš laistymą ar tręšimą jį truputį parūgštinti (iki pH 4,8–5,5). Vandenį rūgština azoto ar fosforo rūgštis arba preparatas „Spray Plus“, taip pat ir rūgštinimo priemonė su trąšomis (nebereikės tręšti papildomai). Kai kurie rūgština ir maistui skirta citrinų rūgštimi, tokį tirpalą galite net paragauti, juk jei nekenkia jums, tikrai nepakenks rūgščiamėgei šilauogei :) Jei rūgštinate nereguliariai, tirpalo pH darykite apie 4 (tokio rūgštaus jau neragaukite) Patikrinti pH galite lakmuso popierėliu, o įsigyti jų galite sodo centre ar vaistinėje (pH juostelės). 

Mulčiavimas. Šilauoges būtinai mulčiuokite: natūralia pušų  žieve, arba spygliais, kankorėžiais bent 3-5, o geriau 7-10 cm sluoksniu. Mulčiavimas būtinas ir yra labai svarbus, nes sulaiko drėgmę, lemia pastovią dirvos temperatūrą, pralaidumą orui. Jums nereikės kasdien laistyti, nes augalo šaknys bus apsaugotos nuo vėjo. Toks mulčias taip pat natūraliai parūgština dirvą, ir per laiką ją patręšia organinėmis medžiagomis.

Tręšimas. Šilauoges galite laistyti natūraliomis priemonėmis – vandenyje mirkytu durpių substratu ar mirkytais eglių spygliais. Taip jūs praturtinsite ir natūraliai parūgštinsite dirvą. Dar ekologiškam auginimui tinka siera, ji natūraliai skatina daugintis gerosioms bakterijoms, sukuriančioms rūgštine terpę substrate. Augimo metu šilauogės tręšiamos labai mažomis trąšų dozėmis specialiai šilauogėms skirtomis trąšomis.

Daugelis šilauogių veislių dalinai savidulkės, tačiau geram derliui rekomenduojama sodinti bent du krūmus. Ir balkone du augalai atrodys gražiau nei vienas.
Kitos žemaūgės šilauogės

 

 

 

 

Atgal į: ERIKINIAI