Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
dodongdodong

AKCIJA: Šermukšnis - Sorbus DODONG skiepytas C4R 100+cm gyva foto

Prieinamumas:Medelyne yra iki 100015 prekių
Produkto kodas:022EBESORDOD(100)##
26,90 €
16,99 €
lapai lyg tropinio augalo

Aprašymas

DODONG (Olympic flame, Olimpinė ugnis) -

Vienas ypatingesnių šermukšnių, kilęs iš Korėjos salos Ullung Do, ir 1976 švedų botanikų atvežtas į Europą. Tai neįprastai dideliais (kaip tropinio augalo, net 25 cm ilgio su 15-17 lapelių) blizgiais žaliais lapais, besiskleidžiant būna bronziniai, o rudeniop lapai sutviska ryškia oranžiškai raudona ir vario spalva, gal todėl ir pavadintas olimpinės ugnies spalva. Kartais lapų kraštai įgauna raudoną, o vidurys - oranžinę spalvą ir atrodo itin originaliai.

Medis negenimas užauga iki 10 metrų (genimas - perpus tiek), plačiai koloniškos formos. Uogos skaisčiai raudonos, gražiai kontrastuoja su lapais. Beje - josv algomos, auga nedidelėse kekėse. Žydi vėliau paprastųjų šermukšnių, gegužės gale ar birželį. Tikima, kad tai yra japoninino šermukšnio (Sorbus commixta) hibridas.

Šermukšniai gali augti įvairiuose dirvožemiuose, beveik bet kur, taip pat labai rūgščiose, ir nederlinguose smėliuose, ir sunkiuose moliuose, nebijo užteršto ir druskingo oro. Rečiau auginami kalkėtoje dirvoje. Šermukšnių lapai ir žiedai gali būti naudojami arbatoms gaminti. Daugumos šermukšnių vaisiai valgomi, tačiau retas turi desertinių savybių.

Atgal į: MEDŽIAI