Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
clery

Braškių daigai - Fragaria ananassa Clery A+ kat 12+MM x10 pristatymas nuo balandžio pab.

Prieinamumas:Medelyne yra iki 900 prekių
Produkto kodas:021MAZa+CLE(2000-83)`
0,49 €
0,40 €

labai ankstyva, universali, tinka auginti ir vazonuose

Aprašymas

CLERY  - labai ankstyva patentuota veislė, tinkama auginti kontinentiniam klimatui su ilgomis žiemomis, puikaus skonio, derlingumo ir universalumo derinys. Geras augumas, paprastumas auginant leidžia auginti šią veislę tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Dažnai auginama vazonuose.

Labai atspari lapų ir šaknų ligoms. Dėl taisyklingos kūgio formos, ryškaus karmino raudonumo spalvos ir odelės blizgumo, vaisiai atrodo labai gražiai, bei turi gerai subalansuotą skonį ir itin stiprų aromatą. Tai ir viena transportabiliausių ankstyvųjų braškių veislių, ženkliai transportabilesnė už Rumba (4,4 prieš 3,6 balo)

Saldumas: saldesnė už Elsanta, brix 8,5
Uogų dydis: 13-16 gr (stambesnės už Elsanta)

Ištverminga žiemą, tinka auginti Rytų Lietuvoje. Populiari Estijoje.

Patento informacija: http://www.salvi.it/salvi-vivai/wp-content/uploads/2016/01/STV_ENG_FRAGOLE_CLERY_2015.pdf

"Frigo" braškių daigai

A+ kat - maksimalus dydis

A kat - stambūs daigai

A- kat - vidutinis dydis

B+ - mažesni nei vidutiniai

B- - smulkūs daigai (antrarūšiai)

"Retas negirdėjo apie sparčiai pramoniniuose ir mėgėjiškuose ūkiuose išplitusį braškių auginimą pagal "frigo" technologiją. Pagal šią technologiją daigai paruošiami subrendę, kasami apie spalio vidurį. Daigai laikomi -2 ± 1 °C ir gali būti išsodinami bet kuriuo metu, taip sulaukiama tiek ankstyvo, tiek vėlyvo derliaus. Braškės derlių sunokina per 40 - 60 dienų po pasodinimo. Sodinimui paruoštas daigas atrodo nepatraukliai, yra be lapų, tačiau būtent tokius ir reikia rinktis. Pajutę šilumą, daigai sparčiai skleidžia lapus. "Frigo" braškių sodinimas Braškes geriausia sodinti gerai patręštoje, nepiktžolėtoje dirvoje. Rekomenduojama mulčiuoti balta plėvele, pirmaisiais auginimo metais ji ypač padidina derlių. Juoda plėvelė vasarą gali per daug įkaitinti žemę, ypač po laistymo. Karštu ir saulėtu periodu rekomenduojama mulčiuoti šiaudais. Svajojant apie didelį derlių, patariama laistyti lašeliniu būdu. Braškės sodinamos į jau uždengtas plėvele lysves (120 cm) dviem arba trimis eilėmis. Įprasta sodinti dvejomis eilėmis; atstumas tarp eilių 25 cm, tarp braškių 30 centimetrų. Sodinant 3 eilėmis, braškės sodinamos šachmatine tvarka." Šaltiniai: dr. Nobertas Uselis, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas.

 

Atgal į: BRAŠKĖS - ŽEMUOGĖS