Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
p1bo0d7mpi12mp4s217s961g10d5ap1bo0d7mpi12mp4s217s961g10d5a

Braškių daigai - Fragaria x ananassa (frigo) Joly A kat 8-12MM x30

Prieinamumas:Medelyne yra iki 280 prekių
Produkto kodas:mazzonJOLYkatAx30
0,39 €
0,32 €

vidurio sezono, puikaus skonio ir aromato, tinka ir šiltnamiams, ir labai prastoms dirvoms

Aprašymas

JOLY (PVR) - vidurio sezono veislė, labai aromatingomis uogomis ir dideliu atsparumu šaknų ligoms.

ŽIEDAI: stambūs, daug žiedadulkių, ant stiprių ūglių, iki 5 žiedų ant ūglio. Apsidulkina lengvai ir greitai.

ŽYDĖJIMO LAIKAS: sezono viduryje 

DERLIUS: sezono viduryje, tolygus ir ilgai trunkantis, keletas dienų po CLERY. Apie 26-31 diena nuo žydėjimo. Vidutinis derlingumas - apie 0,8 kg/augalui.

UOGOS: aukštos kokybės, taisyklingo kūgio formos, stambios ir vienodo didumo (didelis procentas 1-os klasės uogų). Ryškios raudonos spalvos, vienoda spalva minkštimo ir odelės, labai patrauklios ir vienodos, itin tvirtos ir labai gero skonio, puikių organoleptinių savybių. Lengvai ir greitai surenkamos. Geriausia rinkti pilnai prinokusias, nes dėl savo tvirtumo net prinokusios nepajuoduoja. Labai ilgai ilieka šviežios. (% brix).— apie 8.5

AUGALAS: vidutiniškai atspari šalčiui ir šalnoms. Tvirtas, greitai auga, derlingas, ne pernelyg tanki lapija, status. Tinka nualintoms ir nederlingoms dirvoms, reikalauja mažai trąšų. Azoto trąšų reikia mažiau nei standartinėms veislėms ir turi būti sumažinamas automatinio tręšimo sistemose. Sveika ir efektyvi šaknų sistema, aukštas atsparumas šaknų ir lapų ligoms. Veislė tinkama kontinentiniam klimatui su ilgomis žiemomis.

Tinka auginti šiltnamiuose, tuneliuose, ir lauke 60-ies dienų derliui.
Veislė populiari Estijoje, tinkama auginti Lietuvoje.

Patento informacija: https://patents.google.com/patent/USPP23126P3/en

"Frigo" braškių daigai

A+ kat - maksimalus dydis

A kat - stambūs daigai

A- kat - vidutinis dydis

B+ - mažesni nei vidutiniai

B- - smulkūs daigai (antrarūšiai)

"Retas negirdėjo apie sparčiai pramoniniuose ir mėgėjiškuose ūkiuose išplitusį braškių auginimą pagal "frigo" technologiją. Pagal šią technologiją daigai paruošiami subrendę, kasami apie spalio vidurį. Daigai laikomi -2 ± 1 °C ir gali būti išsodinami bet kuriuo metu, taip sulaukiama tiek ankstyvo, tiek vėlyvo derliaus. Braškės derlių sunokina per 40 - 60 dienų po pasodinimo. Sodinimui paruoštas daigas atrodo nepatraukliai, yra be lapų, tačiau būtent tokius ir reikia rinktis. Pajutę šilumą, daigai sparčiai skleidžia lapus. "Frigo" braškių sodinimas Braškes geriausia sodinti gerai patręštoje, nepiktžolėtoje dirvoje. Rekomenduojama mulčiuoti balta plėvele, pirmaisiais auginimo metais ji ypač padidina derlių. Juoda plėvelė vasarą gali per daug įkaitinti žemę, ypač po laistymo. Karštu ir saulėtu periodu rekomenduojama mulčiuoti šiaudais. Svajojant apie didelį derlių, patariama laistyti lašeliniu būdu. Braškės sodinamos į jau uždengtas plėvele lysves (120 cm) dviem arba trimis eilėmis. Įprasta sodinti dvejomis eilėmis; atstumas tarp eilių 25 cm, tarp braškių 30 centimetrų. Sodinant 3 eilėmis, braškės sodinamos šachmatine tvarka." Šaltiniai: dr. Nobertas Uselis, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas.

 

Atgal į: ŽEMUOGĖS - BRAŠKĖS