Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
marmolada

Braškių daigai (vid. vėlyvi) - Fragaria x ananassa Marmolada A+ kat P12C0.7 vazone (perkant 12 vnt. + 4 vnt.dovanų)

Prieinamumas:Medelyne yra iki 442 prekių
Produkto kodas:mazzonMARMkatA+x20(4000e50)
1,19 €
0,98 €

vid. vėlyva-vėlyva, itin derlinga, itin vertingos uogos, labai tinka šaldymui

Aprašymas

MARMOLADA® onebor(PVR) - vidutinio vėlyvumo - vėlyvesnė veislė, itin derlinga. Vidutinio augumo. Žydi gausiai ir ilgą laiko tarpą. Vidutinio stambumo ir stambesnės uogos (stambesnės už Elsanta), labai taisyklingos formos. Tolygi skaisčiai raudona spalva. Tvirtus ir sodriai raudonas minkštimas, gero saldumo ir rūgštumo balanso, gerai laikosi saugykloje ir transportavimo metu. Sukaupia mažiau cukrų už Elsantą, tačiau labai vertinga, nes yra lyderė tarp daugiausia antocianinų sukaupiančių braškių veislių. Bendras antioksidantų kiekis apie 1,5 karto didesnis nei braškių vidurkis. Taip pat ji sukaupia daugiausia vitamino C, dukart daugiau už pvz. Sonata

Veislė tinkama kontinentiniam klimatui su ilgomis žiemomis

Tyrimai, atlikti Latvijoje ir Norvegijoje patvirtina, kad Marmolada yra viena atspariausių šalčiui lauke auginamų braškių veislių.

"Frigo" braškių daigai

A+ kat - maksimalus dydis

A kat - stambūs daigai

A- kat - vidutinis dydis

B+ - mažesni nei vidutiniai

B- - smulkūs daigai (antrarūšiai)

"Retas negirdėjo apie sparčiai pramoniniuose ir mėgėjiškuose ūkiuose išplitusį braškių auginimą pagal "frigo" technologiją. Pagal šią technologiją daigai paruošiami subrendę, kasami apie spalio vidurį. Daigai laikomi -2 ± 1 °C ir gali būti išsodinami bet kuriuo metu, taip sulaukiama tiek ankstyvo, tiek vėlyvo derliaus. Braškės derlių sunokina per 40 - 60 dienų po pasodinimo. Sodinimui paruoštas daigas atrodo nepatraukliai, yra be lapų, tačiau būtent tokius ir reikia rinktis. Pajutę šilumą, daigai sparčiai skleidžia lapus. "Frigo" braškių sodinimas Braškes geriausia sodinti gerai patręštoje, nepiktžolėtoje dirvoje. Rekomenduojama mulčiuoti balta plėvele, pirmaisiais auginimo metais ji ypač padidina derlių. Juoda plėvelė vasarą gali per daug įkaitinti žemę, ypač po laistymo. Karštu ir saulėtu periodu rekomenduojama mulčiuoti šiaudais. Svajojant apie didelį derlių, patariama laistyti lašeliniu būdu. Braškės sodinamos į jau uždengtas plėvele lysves (120 cm) dviem arba trimis eilėmis. Įprasta sodinti dvejomis eilėmis; atstumas tarp eilių 25 cm, tarp braškių 30 centimetrų. Sodinant 3 eilėmis, braškės sodinamos šachmatine tvarka." Šaltiniai: dr. Nobertas Uselis, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas.

 

Atgal į: ŽEMUOGĖS - BRAŠKĖS