Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
vivara1

Braškių daigai - Fragaria x ananassa (frigo) Vivara A kat 8-12MM x500

Prieinamumas:Išankstinė rezervacija 0 prekių
Produkto kodas:DmazzonVIVAkatAx500

užsisakyk pavasariui jau dabar

Aprašymas

Tai didmeninis pasiūlymas atsiimant nedalomomis pakuotėmis nustatytą dieną pavasario pradžioje iš medelyno Druskininkuose. Kaina su PVM, galioja apmokant avansą rezervazicijos metu ir visą likusią sumą iki atsiėmimo dienos. Kainoje nėra įtraukti papildomi perkrovimo, sandėliavimo, šaldymo, paruošimo pakavimui, pakavimo ar kiti kaštai. Pavienių augalų pirkimo pasiūlymus rasite kitose prekių kategorijose.

 

VIVARA - uogos vidutinio dydžio, širdies formos, ryškios  raudonos spalvos, minkštimas raudonas, geras, tvirtas, uogos saldžios, gero skonio.  

Prinoksta labai anksti -3d. prieš Elsantą ir deri iki šalnų. Atspari lapų ir šaknų ligoms. Tai viena populiariausių braškių veislių. Veislė skirta šaltam kontinentiniam klimatui su ilgomis žiemomis.

 

"Frigo" braškių  daigai

Retas negirdėjo apie sparčiai pramoniniuose ir mėgėjiškuose ūkiuose išplitusį braškių auginimą pagal "frigo" technologiją. Pagal šią technologiją daigai paruošiami subrendę,  kasami apie spalio vidurį. Daigai laikomi -2 ± 1 °C ir gali būti išsodinami bet kuriuo metu, taip sulaukiama tiek ankstyvo, tiek vėlyvo derliaus. Braškės derlių sunokina per 40 - 60 dienų po pasodinimo.

Sodinimui paruoštas daigas atrodo nepatraukliai, yra be lapų, tačiau būtent tokius ir reikia rinktis. Pajutę šilumą, daigai sparčiai skleidžia lapus.

"Frigo" braškių sodinimas

Braškes geriausia sodinti gerai patręštoje, nepiktžolėtoje dirvoje. Rekomenduojama mulčiuoti balta plėvele, pirmaisiais auginimo metais ji ypač padidina derlių. Juoda plėvelė vasarą gali per daug įkaitinti žemę, ypač po laistymo. Karštu ir saulėtu periodu rekomenduojama mulčiuoti šiaudais. Svajojant apie didelį derlių, patariama laistyti lašeliniu būdu.

Braškės sodinamos į jau uždengtas plėvele lysves (120 cm) dviem arba trimis eilėmis. Įprasta sodinti dvejomis eilėmis; atstumas tarp eilių 25 cm, tarp braškių 30 centimetrų. Sodinant 3 eilėmis, braškės sodinamos šachmatine tvarka.

Šaltiniai: dr. Nobertas Uselis, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas.

 

Atgal į: ŽEMUOGĖS - BRAŠKĖS