Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
feijoa--(acca)-sellowiana

Amerikinė aka (ananasinė guava) - Feijoa (acca) sellowiana P14C1.5 užsakymas 2021 metams

Prieinamumas:Išankstinė rezervacija -1 prekių
Produkto kodas:019FEISELLOW*
15,00 €
12,40 €

delikatesinio skonio žiedlapiai; itin stambios žemuogių ir ananasų skonio uogos

DĖMESIO ! PREKĖS NĖRA, PATEIKIMAS ŠIEMET NEGARANTUOJAMAS

Aprašymas

Amerikinė aka  – dekoratyvus visžalis (!) iki 3 x 3 m (tačiau genimas gali augti ir iki 1-1,5m) kambarinis medelis arba krūmas. Kilęs iš Pietų Amerikos (Urugvajaus, Brazilijos, Argentinos), jos šalčio atsparumo zona 8 (-10C). Lapai paprasti, iki 6 cm ilgio, tamsia žalia viršutinė ir balkšva apatinė pusė. Gamtoje žydi birželio - liepos mėnesiais (žiemojantys kambariuose žydi gegužę - birželį). Po pavasario šalnų rekomenduojama išnešti į terasą ar balkoną.
Augalo žiedai valgomi, jo žiedlapiai stori, ir skonis labiau primena vaisius nei žiedlapius: jie saldūs, traškūs ir delikatesiniai. Vasaros metu augalas mėgsta išsklaidytą šviesą, arba pietvakarinę ir vakarinę saulę, be kaitriausių saulės spindulių vidurdienį. Vaisiai sunoksta spalio–sausio mėnesiais. Tai pailgos, iki 7.5cm ilgio žalios uogos šviesiu minkštimu, savito malonaus skonio, primenančio žemuoges ir ananasus. Vartojamos šviežios, tačiau puikiai tinkamos visokiam perdirbimui - pyragams, pudingams, džemams, želėms. Žiedlapiai renkami kuomet pilnai išsiskleidžia, vos pradeda minkštėti (tačiau kam patinka traškesni - galite paragauti ir anksčiau)

Akos yra dalinai savidulkės, ir abiejų lyčių žiedai randami ant to paties augalo, tačiau jei norite užsiauginti ne tik žiedų, bet ir daugiau vaisių - remokenduojama sodinti grupėmis po du - tris augalus. Vaisiai geriausiai sonoksta vėsioje temperatūroje, todėl rudenį neskubėkite parnešti augalo į patalpas, kuo ilgiau laikykite lauke, beveik iki pat pirmųjų rudens šalnų. Jei yra galimybė apsaugoti nuo jų - galite laikyti dar ilgiau. Jei augalas žiemos šiltose patalpose, adaptuokite jį porą dienų vėsiose patalpose. Užtikrinkite kuo saulėtesnę vietą ir kuo vėsesnę patalpą žiemos metu.
Augalas giminingas mirtoms. Mėgsta lengvą dirvožemį ir gerai pakenčia sausras. Nemėgsta labai kalkėto dirvožemio, todėl laistykite nusistovėjusiu vandeniu, o vasarą geriausia lietaus vandeniu. Augalas tinkamas auginti pajūrio zonoje (ir duoda kokybišką derlių), nereikalauja kaitrių karštų orų vasaros metu.
Galima formuoti daugiašakį krūmą (trumpinant visas šakas ir pakerpant viršūnę), arba medelį (pašalinant šonines šakas)
 

Atgal į: VAISMEDŽIAI - KAMBARINIAI