Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
camellia sinensis

Kininis (tikrasis) arbatmedis - Camellia sinensis p10.5

Prieinamumas:Išankstinė rezervacija 0 prekių
Produkto kodas:020jvvcamsin(10)*
9,95 €
8,22 €
tikrasis arbatmedis, visžalis
DĖMESIO ! PREKĖS NĖRA, PATEIKIMAS ŠIEMET NEGARANTUOJAMAS

Aprašymas

Populiariausias arbatmedis pasaulyje - Camellia sinensis - tai tikrasis kininis arbatmedis, iš jo gaminama juodoji, žalioji ir baltoji arbatos.
Natūraliai auga Junanio provincijos kalnuose pietų Kinijoje, pavėsinguose šlaituose 2-3.000 m aukštyje.

Per 20 ir daugiau metų gali išaugti iki 2,5-4 m aukščio ir 1,5-2,5 m pločio krūmai, o namų sąlygomis reikėtų tikėtis perpus tiek.

Gali būti auginamas kambaryje, šiltnamyje ar terasoje, daliniame šešėlyje. Žydi ankstų pavasarį baltais žiedais.

Mėgsta rūgščią ir net labai rūgščią dirvą (pH 4-5.5), todėl jei norite jį auginti ir puoselėti, augalas turi būti laistomas ir purškiamas tik minkštu (nusistovėjusiu virintu ar lietaus) arba papildomai parūgštintu vandeniu.

Galima naudoti priemones skirtas šilauogėms ar rododendrams. Mėgsta drėgną, tačiau neužmirkstančią ir pralaidžią dirvą.

Atsparus šalčiui 7-9 zona (-15 -5C žemiausia temperatūra), todėl lauko sąlygomis Lietuvoje nežiemoja, nebent nešildomame šiltnamyje įgilintu dugnu, kur nesiformuoja pašalas.

Visžalis, ir teigiamoje temperatūroje lapus išlaiko per žiemą.

Žalia arbata gaminama apdorojant kuo šviežiau suskintus lapus karštuose garuose ir vėliau džiovinant, o įprastinė juodoji arbata gaminama iš fermetuotų ir vėliau džiovintų lapų.

Arbatoje gausu polifenolių, antioksidantų, kurie padeda apsisaugoti nuo širdies ligų ir vėžinių susirgimų.

Sudėtyje taip pat daug kofeino, kurį reikia vartoti saikingai. Dar tikrojo arbatmedžio lapuose gausu taninų, taip pat apsaugančių nuo vėžio.

Arbatoms dažniausiai naudojami jauni viršūniniai ūgliai su 2-3 lapais, iš 10 kg surinktų lapų gaunasi apie 2.5 kg džiovintų arbatžolių.

Skinama kas 7-15 dienų, priklausomai nuo vegetacijos. Lėčiau išaugę ir vyresni lapai visuomet kvapnesni.
Juodoji arbata natūraliai fermentuojama karštu oru liepą ar rugpjūtį, ankstų rytą nuskinti lapai plonai paskleidžiami saulėkaitoje, o vakarop jau būna fermentavęsi.

Yra it kitų technologijų, lapai suveliami į rutulius ir drėgnai fermentuojami 3-6 valandas, po fermentacijos gumulai susmulkinami.

Įsigykite sodinuką ir eksperimentuokite namuose.

Tikrasis arbatmedis naudojamas tradicinėje kinų medicinoje (herbalizme) ir laikomas viena iš 50 pagrindinių žolelių. Šiuolaikiniai tyrimai parodė, kiek daug vartojant šį arbatmedį yra teigiamo poveikio ir apsaugos sveikatai. 

Pradedant dantų apsauga nuo ėduonies, tonizuojančio poveikio organizmui, atpalaiduojančio poveikio nervų sistemai, skrandžio bei virškinimo ligų malšinimui, kovai prieš bakterijas ir vėžines lasteles.

Išoriškai vartojant padeda gyti įbrėžimams, nudegimams, vabdžių įgėlimo vietoms. Arbatmedžio kompresai ramina pavargusias akis, malšina galvos skausmą ir saulės nudegimus.

Prasmingas augalas jūsų namams.

Iš fermentuotų ir džiovintų lapų gaminami eteriniai aliejai, kurie naudojami parfiumerijoje ir maisto gamyboje. Iš sėklų taip pat spaudžiamas aliejus, kuris naudojamas sakralinėms apeigoms. Lapuose gausu taninų ir dažiklių.

Atgal į: VAISMEDŽIAI - KAMBARINIAI