"/>


Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
jostajosta

Serbentai (hibr. JOŠTA, KAMIENINIAI, posk. auksuotasis serbentas) - Ribes JOSTABERRY C2-c5.6 2METAI

Prieinamumas:Medelyne yra iki 3 prekių
Produkto kodas:019RIBJOSTAB*
9,99 €
8,26 €

< "agrastas be dyglių" ar "saldusis serbentas">

Aprašymas

Jošta - Ribes nidigrolaria. Kartais tituluojamas "agrastas be dyglių" ar "saldusis serbentas"

Mišrūnas išvestas Vokietijoje, tačiau yra paplitęs net ir JAV (kitaip nei agrastai ar serbentai). Tai pirmasis serbentų ir agrastų hibridas, daug augesnis už juoduosius serbentus ir agrastus, ūgliai neturi dyglių. Žiedai išsidėstę kekėse, vidutiniškai po tris. Uogos beveik juodos, du tris kartus stambesnės už serbentus. Veislė atspari tamsiajai miltligei ir serbentinei erkutei, visiškai atspari šalčiui, savidulkė.

Taigi, šiuolaikiškas augalas su viskas viename: be dyglių, greit auga, nereikus, uogas lengva ir greita rinkti, jos saldesnės ir už agrastus ir už serbentus, juntamas ir serbentų kvapnumas ir jos yra universalaus kulinarinio panaudojimo (tinka net vynui gaminti), turi daug vitamino C – tad jas drąsiai rekomenduojame auginti ne tik pažengusiems sodininkams, bet ir visiems pradantiesiems. Tiesa, derėti pradeda vėliau nei serbentai ar agrastai, paprastai trečiais -ketvirtais metais. Deri ir ant pernykšių, ir ant naujų ūglių. Yra dar vienas pastebėjimas: jei jums labai patinka serbentai, jums gali nepatikti jošta, ir priešingai, jei manote kad serbentai yra neskanūs, jošta jums turėtų patikti. Abejingų paprastai nepalieka.

Vaiskrūmių kamieninės formos skiepytos maždaug 0,8-1,0 m aukštyje į Auksuotąjį serbentą (Ribes Aureum), kuris pats savaime taip pat veda skanius aukso spalvos vaisius, tačiau, norint auginti įskiepytąją veislę, ant kamieno atsirandančias atžalas reikia šalinti. Šiems augalams būtina atrama, kita priežiūra - kaip įprastų vaiskrūmių. Joštą siūlytume genėti stipriau už kitus vaiskrūmius, anksti pavasarį, dar nepradėjus brinkti pumpurams, palikti vos po keletą pumpurų ant kiekvienos šakos. Pakartotinai galima genėti vasaros gale, pašalinti į vainiko vidų augančias šakas ir plonas šakutes. Tokiu būdu po vienų - dviejų metų turėsite gražų medelį, pasiruošusį gausiai derėti.

Atgal į: SERBENTAI, AGRASTAI, JOŠTA