Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
image__1633593716_733

Avietė (remontantinė) - Rubus idaeus LYULIN (Люлин) P9 (augalo pasas BG SZR 2587) (perkant 18 vnt. + 6 vnt. dovanų - tik rudens pasiūlymas !)

Prieinamumas:Medelyne yra iki 10000511 prekių
Produkto kodas:021INDRUBIDALUL(847)#
3,49 €
2,65 €
deri nuo liepos pab. iki pat šalnų, stambūs vaisiai, kompaktiškas krūmas, uogų saldumas iki 9.5 Brix !

Aprašymas

LULIN (Lyulin) - vasarinė arba remontatinė (galima auginti abiem būdais) aviečių veislė, išvesta kryžminant (‘Newburgh’ × ‘Bulgarski rubin’) × ‘Zeva’. Krūmas kompaktiškas (iki 1.6 m.), stačiašakis, vidutinio augumo, pasižymi itin geru atsparumu ligoms. Uogos stambokos (apie 5 g.) labai skanios, malonaus aromato. Galima valgyti šviežias arba šaldyti, gaminti uogienes.

Plantacijose sodinama kas 50 cm eilėje ir 3 m. tarp eilių. Vaisių derėjimo metu paliekami 8-10 stipriausių ūglių į 1 bėginį metrą, plonesni šalinami.

Jei auginate ir kaip remontantinę, ir kaip vasarinę avietę (paliekate visus, ir pernykščius, ir šiųmečius ūglius), ji deri primą kartą nuo liepos iki rugpjūčio pradžios, vidutinis uogos dydis 3-3.5 gramo ir saldumas Brix 7-8. O ant šiųmečių ūglių deri nuo rugsėjo antros pusės iki spalio pabaigos, rudens uogos tokio pat dydžio, o cukrų sukaupia 5.5-6.5 Brix. Vidutinis derlius jei nėra ankstyvų šalnų - iš 1 aro 100-150 kg. bet dėl Lietuvoje dažnų rudens šalnų, rekomenduojama auginti pagrdinde kaip vasarinę avietę.

Jei auginate kaip vasarinę avietę (nenupjaunate pernykščių ūglių), ji deri nuo liepos paskutinių ar rugpjūčio pirmų dienų iki spalio vidurio (iki pat šalnų), o derlingumas 80-100 kg iš aro ir priklausomai nuo oro temperatūros nokimo metu, o saldumas gali svyruoti nuo Brix 6 (spalį) iki 9.5 (rugpjūčio viduryje). Šis auginimo būdas Lietuvos agroklimato sąlygomis perspektyviausias.

Avietes žmonės augina jau nuo seno (manoma, kad jos kilusios iš Azijos), yra įrodymų, kad jas valgė mūsų protėviai gyvenę urvuose. Tai daugiametis krūmas, vienoje vietoje galintis augti apie 12 metų. Tinkamiausia dirva avietėms yra neužmirkstanti (kur sunkus molis, auginama pakeltose lysvėse ir pasirenkamos atspariausios ligoms veislėms), neutrali ar apyrūgštė, pakankamai derlinga ir turtinga organinėmis medžiagomis. Avietes reikia apdulkinti, todėl jos pritraukia bites, kamanes, drugelius. Avietės būna 2-jų rūšių: vasarinės - derančios vasarą ant pernykščių ūglių (po derėjimo ūgliai nupjaunami) ir remontantinės - derančios rudenį ant šiųmečių ūglių (pernykščiai ankstų pavasarį nupjaunami). Dauguma žiemoja lauke iki -35C, 4 zona, vazone išlaikytų žemiau -20C. Augumas:  aukštos 1.5+ m., vidutinės apie 1.5 m., žemos iki 1.5 m ir nykštukės. Vazonams iki 20 l tinka nykštukės, didesniems – žemos. Aviečių lapai ir šaknys gerai žinomi dėl savo vaistinių savybių – malšina skausmą, uždegimus, iš jų galima daryti arbatas, kompresus, skalavimo priemones.

Atgal į: AVIETĖS, GERVUOGĖS, KATUOGĖS