Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!

VIJOKLIAI IR SIENŲ APŽELDINIMAS

3128926_92738800
 
Vijokliai pavėsiams - TOP 10 Lietuvos klimatui.
 
Visi be išimties pavėsių vijokliai tinka ir visoms kitoms vietoms, kur tik nėra pietinės vidurdienio ir popietinės saulės tiesioginių spindulių. Jei pavėsio vijoklinis augalas yra žydintis, tai prie šiaurinės sienos, jei negauna saulės (iš rytų ar vakarų) , tikėtina, kad jis nežydės ir nederės, bus tik lapai, o ūgliai augs šviesos kryptimi ir ant į šviesą patekusių šakų žydės ir derės ir lapai margės jei priklauso būti margiems.
1. Gebėnė - Lietuvoje auginama laipiojanti gebenė Hedera hibernica, kuri pati kabinasi ir randa sau atramą, bei naudojama kaip kiliminis augalas. Privalumas - ploni lengvai sutvarkomi ūgliai. Trūkumas - tinka tik geroms ir nerūgščioms dirvoms. Rytų Lietuvoje parenkama užuovėja, jei auga ne prie pat sienos, arba žiemai prilenkti prie žemės.
2. Vinvyčiai - penkiaskiautis ir triskiautis. Triskiautis pats kimba prie paviršių, bet auga lėčiau; penkiaskiautis auga greitai, bet gali išplisti. Dirva gera ir kalkinta, tokia kaip gebenei, bet penkiaskautis prisitaiko prie beveik visų blogų sąlygų. Privalumas - rudens spalva.
3. Didžialapė kartuolė. Labai skoningas vijoklis didžiuliais lapais, egzotiškais žiedais. Turi daug vaistinių savybių, bet atbaido drugelius. jei auginate netoliese kopūstų - tai privalumas. Žemė, vėlgi, derlinga ir nerūgšti, gera daržo žemė.
4. Aktinidijos - margalapė ir smailialapė. Privalumai: supervaisiai, gražūs lapai ir žiedai. Trūkumai: reikia tvirtų atramų, margalapių šaknims reikia apsaugos nuo kačių, smailialapėms reikia užuovėjos ir vakarinės pusės. Dirva, rūgšti, neutrali, tinka durpinė ar priesmėlio.
5. Kininis citrinvytis - vaistinis tonizuojantis augalas. Žiedai labai kvapnūs, vaisiai gydo, ūgliai nėra stori, nereikalauja rimtų atramų. Trūkumų nežinome, nebent kad labai minkštuose ir drėgnuose dirvožemiuose po truputį plečiasi. Dirva - vidutinio pH, vidutinio derlingumo, bet kokios struktūros, tik neužmirkstanti, toleruoja sausras.
6. Laipiojanti hortenzija - labai stilingas, tik kad lėtai augantis, bet visiškai atsparus vijoklis. Tinka praktiškai visoms dirvoms ir situacijoms.
7. Raganė vijutrė, alpinė raganė. Privalumai: galima negenėti kaip kitas raganes, arba genėti po žydėjimo, nereikalauja tvirtų atramų. Auginama pakankamai derlingoje ir nerūgščioje daržo žemėje.
8. Japoninis sausmedis ir keletas kitų vijoklinių sausmedžių. Žiedai kvepia, toleruoja sausrą, auga vidutinėje ir geroje nerūgščioje daržo žemėje.
9. Hortenzinė skeltė - Schizophragma hydrangeoides, alternatyva laipiojančiai hortenzijai, nes yra išvesta įvairesnių veislių, jos gausiau žydi ir greičiau auga. Dirvai nereikli. Trūkumas: USDA 5B zona, todėl sėkmingai augti Rytų ir Vidurio Lietuvoje gali augti tik užuovėjoje prie mūro sienų.
10. Penkiaskiautė akebija, vijoklis šokoladu kvepiančiais žiedais ir gardžiais vaisiais. Nereiklus vietai ir dirvai, nereikalauja rimtų atramų. Būtinai išbandykite.
 
 
 
Pavėsių augalai:
 
Jei jau šį pavasarį sodinsite augalus ir dar nepateikėte užsakymo - laikas juos užsisakyti yra dabar, tuome pristatysime jums į namus iki sezonių eilių, sodinimo sezono pradžioje, o ne jo pabaigoje. Jei jau pateikėte savo pavasario užsakymą, iki vasario pabaigos teikiame užsakymų papildymo paslaugą, jūs mums parašote į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ką papldyti ir mes jums atsiunčiame jau papildyto užsakymo sąrašą. Nuo kovo 1 priimami tik savarankiškai atlikti užsakymai, jei su kitais nejungiami ir pristatomi eilės tvarka. Vidutinė eilė balandžio mėn. - 4-5 savaitės, gegužės - 2-3 savaitės, birželio - 1 savaitė, o nuo liepos pristatome per 1-2 darbo dienas. Plačiau https://www.vitaflora.lt/lt/pavasario-grafikas
Rezultatai 1 - 10 iš 504Rodyti:     prekių puslapyje
Rezultatai 1 - 10 iš 504Rodyti:     prekių puslapyje