Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
humulushumulus

IŠPARDAVIMAS Paprastasis apynys - Humulus lupulus Hallertauer MAGNUM P15/C1.4 80/100CM

Prieinamumas:Medelyne yra iki 100018 prekių
Produkto kodas:022VPNHUMLUPHAL(40n5D?1)##
16,99 €
9,90 €
ale, pilsnes, hefeweizen tipo alui gaminti

Aprašymas

Vieniems apyniai - tai sparčiai augantis vijoklis, kuris gali greitai suteikti privatumo, kitiems (herbalistams ir aludariams) - galimybė užsiauginti ekologiškai vaistinės ir maistinės žaliavos. Kiek yra žinoma, apyniai pradėti auginti Vokietijoje 736 m., o komerciniu būdu aludarių pradėti naudoti 1079 m. 

Valgomi ne tik apynio spurgai. Verdami jauni lapai ir ūgliai, skonis unikalus ir, daugumos nuomone, delikatesinis. Jaunus lapus galima vartoti salotoms (iki birželio pradžios). Iš lapų gaminama raminančio poveikio turinti arbata. Moteriškųjų augalų spurgai naudojami kaip alaus aromatizatorius ir konservantas. Jie taip pat turi vaistinių savybių. Eteriniai aliejai ir augalo ekstraktai naudojami gėrimams, pieno desertams, saldainiams, pudingams ir kepiniams.

Spurgai no neatmenamų laikų naudojami žolininkų; dažniausiai dėl savo raminančiojo, nuskausminančio, tonizuojančio poveikio kūnui ir sielai. Jų stiprus kartus skonis gali stiprinti ir skatinti virškinimą.

Išvesta įvairių kilmingų apynių veislių: šiauriniams regionams - Nordbrau, Magnum - "ale", "pilsner", "hefeweisen" tipo alui gaminti, o taip pat dekorratyvinių formų, geltonais lapais bei žemaūgių. 

Apyniai deri gausiai, paprastai rugpjūčio mėn., bet yra išvesta tiek ankstyvųjų, tiek vėlyvųjų veislių. Priklausomai nuo veislės, jie būna švairaus kartoko, vaisiško ar pikantiško aromato. Geriausia auga šiek tiek rūgščiame, gerai drenuotame dirvožemyje. Aukštis iki 3-6 m, plotis iki 1m. Atsparumas šalčiui 4 zona, -34C. 

Apyniai auga įvairiose dirvose, išskyrus labai kalkėtas. Labiausiai mėgsta gilų priemolį ir užuovėją. Pakenčia sausras, pakenčia pavėsį. 

Apynys kryžmadulkis, augalai būna vyriški arba moteriški. Lytį galima atskirti tik augalams pražydus.

Atgal į: VIJOKLIAI IR SIENŲ APŽELDINIMAS