Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
kriausiu rinkinyskriausiu rinkinys

Kriaušė (giminės (šeimos) - Pyrus communis BELORUSKAJA POZDNJAJA VASARINĖ SVIESTINĖ SUVENIRS CONFERENCE MRAMORNAJA PATEN C5 IŠPARDUOTA UŽSAKOTE RUDENIUI

Prieinamumas:Išankstinė rezervacija 0 prekių
Produkto kodas:ZME136,
45,00 €
37,19 €

ideali nedideliam sodui

DĖMESIO ! PREKĖS NĖRA, PATEIKIMAS ŠIEMET NEGARANTUOJAMAS

Aprašymas

DAUGIASKIEPĖ, ŠEIMOS, GIMINĖS KRIAUŠĖ - 

Opus klausimas - kaip užtikrinti reguliarų ir saikingą kriaušių derlių ir sutalpinti medžius mažame sode ?
Kriaušės jau seniai Lietuvoje skiepijamos į atsparų šalčiui kaukazinės kriaušės poskiepį, ant kurio išauga dideli, 6-8 metrus siekiantys medžiai. Be to, beveik visos kriaušės kryžmadulkės, todėl tenka sodinti ne vieną tokį medį. O sękmės atveju, tie dideli medžiai atneša tokį didelį derlių, kurio neįmanoma surinkti, o aplink nuolat krentančius vaisius susirenka galybė širšių.

Sprendimas yra - tai daugiaskiepė kriaušė (dar vadinama šeimos arba giminės), kur nuo vieno medžio skirtingu metų laiku skinsite skirtingo skonio vaisius. Dvimetinukai medžiai suskiepijami pavasarį, o dabar rudenį skiepai jau sugiję ir už metų-kitų jau duos derlių.
Tokia kriaušė turi 5-6 skirtingų vaisių veisles, o dėl stipresnio viršūnės genėjimo (kad tolygiai vystytųsi šoniniai skiepai), ji netaps labai aukštu medžiu.

BELORUSKAJA POZDNJAJA - žieminiai, iki pavasario išsilaiko šios kriaušės vaisiai. VASARINĖ SVIESTINĖ - bene žinomiausia ir skaniausia vasarinė lietuviška veislė. SUVENIRS - dalinai savidulkė ir bene geriausia latviška rudeninių kriaušių veislė. CONFERENCE - populiariausia iš rudeninių Vidurio Europoje ir Lietuvoje, pramoninė kriaušių veislė, savidulkė, universali ir tinkama mėgėjų sodams. MRAMORNAJA - puiki rusiška vėlyva rudeninė veislė, "marmuriniais" vaisiais ir iki 70 dienų laikymo galimybe. PATEN- viena populiariausių pasaulyje žieminių veislių.
Patarimas: kriaušes skinkite likus 2-3 savaitėms iki prinokimo, jos skaniau prinoks kambario temperatūroje, ir ilgiau išsilaikys saugomos saugykloje

Laikui einant, skiepijimo vietos nebesimato ir kad genint neiškirpti visos veislės, padeda toks atžymėjimas dažais. Sodinukus įsigysite su atžymėtomis skiepijimo vietomis, todėl jas tik reikės kasmet atnaujinti.

Kriaušėms reikalinga šiltesnė ir saulėtesnė vieta nei obelims. Jos taip pat anksčiau žydi, todėl dažniau nukenčia nuo šalnų. Geriausią rezultatą pasieksite parinkę šiltą, pietų - pietvakarių saulės apšviestą vietą, užuovėjoje.  Kriaušės yra kryžmadulkės, todėl didesnio derliaus užtikrinimui reikalinga, kad netoliese augtų panašiu metu žydinti kriaušė.

Esant kokybiškesnio derliaus poreikiui, vasarą gali būti retinamos užuomazgos. Bent 60 cm aplink kamieną neturi būti piktžolių.

Kriaušės, kaip ir obelys tinkamos auginti visais formavimo būdais. Tradicinių laisvai augančių vainikų formų kriaušės genimos kasmet pavasarį, dar prieš brinkstant pumpurams, kitų formų – vasaros pabaigoje.

Atgal į: 4 - 8 m