Turite klausimų? Skambinkite 8-699 86311, rašykite shop@vitaflora.lt
arba apsilankykite mūsų Facebook puslapyje.

 
0
Jūsų pirkinių krepšelis tuščias!
rosa captain samuel hollandrosa captain samuel holland

Rožė - Rosa Captain Samuel Holland P21C4 gyva foto 2020-06-25

Prieinamumas:Medelyne yra iki 8 prekių
Produkto kodas:017ROSCASAHO(9)CD2-1
12,00 €
9,92 €
tinka skynimui, ilgai išlaiko spalvą

Aprašymas

Rožė Captain Samuel Holland. Pumpurai pailgi. Žiedai apvalūs, iki 7,5 cm skersmens, pusiau pilnaviduriai, fuchsijos ružavumo arba blyškiai avietiniai, ilgai išlaiko spalvą, o kai pagaliau išdega, būna tamsiai rožiniai.

Žiedai randasi pavieniui arba kekėmis iki 12 vnt., ant pakankamai ilgų žiedkočių, todėl tinka skynimui.

Lapai tamsūs, blizgūs. Krūmas platus, šiek tiek išlinkusiomis, nusvirusiomis šakomis.

Gali būti naudojama kaip žemas vijoklis.

Užauga iki 150 cm aukščio ir pločio.

Labai atspari ligoms, dauginama žaliais auginiais. 3B zona, -33C

 

Ši veislė dar vadinama Sam Holland.

 

Kanadietiškos rožės vadinamos išskirtinėmis dėl savo atsparumo šalčiui, ir nieko nuostabaus, kad jos išvestos Kanados prerijose, Mordene, Manitoboje, kuri randasi 3-ioje USDA šalčio atsparumo zonoje, kur žiemos temperatūros krenta net iki -39C. Mordeno eksperimentinis ūkis, vėliau pavadintas Mordeno tyrimu stotimi, įsteigtas vyriausybės 1915 metais. Ūkyje tradiciškai bandomos rojaus obelys ir javai, bet pasaulyje žinomu jis tapo dėl dekoratyvinių augalų ir, ypač, dėl atsparių krūminių rožių sukūrimo. 
Jau nuo 1962 m. pradėtos hibridizuoti “Parkland” serijos rožės, kryžminant Rosa arkansana, kuri, nors ir labai atspari, bet žydi tuščiaviduriais pavieniais žiedais. Dr. Henry Heard Marshall ją sukryžmino su floribundinėmis rožėmis ir taip sukūrė per 40 veislių tarpusavio hibridų. Šiandien žinomiausi jų “Prairie Joy”, “Morden Sunrise”, “Morden Snow Beauty”, “Morden Amorette”, “Morden Blush”, “Morden Fireglow”, “Cuthbert grant”, “Winnipeg parks” ir “Hope for Humanity”. Šios rožės pakenčia iki -35C žiemos šaltį, ir net po ekstremalios žiemos atželia kompaktiškesnis krūmas. Jos atsparios ligoms, reikalauja tik minimalios profilaktikos, sezono metu žydi pakartotinai ir būna visokių spalvų. Analogiškomis savybėmis pasižymi ir kanadietiškos “Explorer” serijos rožės, kai kurios jų pavadintos žinomiausių Kanados meno veikėjų vardais, iš jų žinomiausios “De Montarville”, “George Vancouver”, “J.P. Connel”, “John Cabot”, “John Davis”, “Lambert Closse”, “William Baffin”.

 

Mordeno tyrimų stoties rožių programa baigėsi 2010 metais, tačiau Morden serijos rožių tolimesnį vystymą perėmė Kanados Medelynų ir Kraštovaizdžio Asociacija (CNLA), ir tęsia genetinius tyrimus.
Parengta pagal Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC, Morden, Manitoba, Canada) informaciją.

Atgal į: ROŽINIAI ŽIEDAI