Raganė - Clematis BLUE ANGEL
search
  • Raganė - Clematis BLUE ANGEL
  • Raganė - Clematis BLUE ANGEL
  • Raganė - Clematis BLUE ANGEL

Raganė - Clematis BLUE ANGEL

11,90 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • dideli žiedai
  • aukštaūgė
  • žydi 1 kartą
  • genėjimo tipas 3
Konteineris: C2.5SP
Aukštis: 50-60CM
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

Clematis Blekitny Aniol (BLUE ANGEL) - ši raganė išsiskiria savo žiedų spalva ir forma bei ypatingai lengva prižiūra. Lengva auginti. Žydi vasarą ir rugsėjį, mėgsta saulėtą vietą ir dalinį šešėlį. Žiedo skersmuo apie 10 cm. Aukštaūgė - 4 m. Genėjimo tipas 3. 

Raganės - nereiklūs vijokliniai augalai, itin puošniais žiedais, kurie dažnai tinka skynimui, net ir nužydėję atrodo puošniai. Dauguma raganių gerai arba puikiai žiemoja Lietuvos sąlygomis. Mėgsta pakankamai purų, giliau įdirbtą dirvožemį, vidutinio derlingumo, nerūgštų. Nereiklios apšvietimo požiūriu, tačiau nemėgsta augti vietose, kur smarkiai įkaista dirvožemis. Deri su vijoklinėmis rožėmis, todėl dažnai auginamos kartu. 

Šio augalo žiedus dieną aplanko apdulkinantys vabzdžiai, tokie kaip bitės, taip pat žiedmusės. Taip pat tai maistinis augalas, skirtas kandžių rūšims, tokioms kaip gražioji kreidinė kandis Melanthia procellata; mažas banguotas umbras, Horisme vitalbata; mažasis smaragdas, Hemistola chrysoprasaria, taip pat kiti. Šio augalo sėklos taip pat yra maisto šaltinis paukščiams, pavyzdžiui, auksakieliams.

Raganių genėjimas skatina žydėjimą ir atliekamas nuo vasario pabaigos iki balandžio pradžios. Genėjimo metu paliekama stiebo dalis 0,5-1 cm virš pumpurų poros.

Genėjimo tipai:

1 (negenimos) - tai raganės, kurios žydi ant pernykščių ūglių. Jos paprastai negenimos. Kai perauga pageidaujamą ūgį, nugenimos iškart po žydėjimo. Paprastai paliekama 1-2 m virš žemės paviršiaus.

2 (lengvai genimos) - dauguma stambiažiedžių raganių. Jos žydi tiek ant pernykščių ūglių pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje, tiek ant ant šiųmečių ūglių rudeniop. Jos nugenimos iki 100 - 150 cm nuo žemės (kuo jaunesnis augalas, tuo žemiau nugenimas, pirmametės ties 30 cm, antrametės ties 70 cm, trečiametės kaip suaugęs augalas). Iki šio aukščio saugu genėti daugumą raganių, jei nesate tikri kokiai grupei jos priklauso.

3 (smarkiai genimos) - tai vėlai žydinčios raganės, kurios pražysta ant jaunų ūglių ir žydi apie vidurvasarį. Pvz. viticella - mėlynžiedės ir jackmanii grupių. Jos genimos virš antros ar trečios pumpurų juostos (pirmametės apie 30 cm, antrametės 40 cm, trečiametės 50 cm). Taip naudokite šią techniką jei norite apriboti augimą tangutinių raganių (tangutica group). O štai Texensis g. raganes nugenėkite iki 5-10 cm nuo žemės.

+3TWNCLEBLUANG/8/8
4 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
2.5 - 4 m.
Apšvietimas
dalinis šešėlis
saulėta
USDA zona
4B (-32 °C)
Priežiūra
lengva
Drėgmė
drėgna, neužmirksta
Žydėjimas
birželis - liepa
liepa - rugsėjis
Žiedų spalva
levandų
Žiedas
8 - 10 cm
Genėjimas
galima smarkiai
pavasarį
Sodo tipas
architektūrinis
kotedžas - neformalus
miesto - kiemo
Sodinimo vieta
Vijoklis ir siena
palei sieną
sodas
Dekoratyvus
rudenį
vasarą
Dirvos pH
5.5 - 7
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms