• Nauja
Šilauogė (siauralapė arktinė) - Vaccinium angustifolium TOPHAT
search
  • Šilauogė (siauralapė arktinė) - Vaccinium angustifolium TOPHAT
  • Šilauogė (siauralapė arktinė) - Vaccinium angustifolium TOPHAT
  • Šilauogė (siauralapė arktinė) - Vaccinium angustifolium TOPHAT
  • Šilauogė (siauralapė arktinė) - Vaccinium angustifolium TOPHAT

Šilauogė (siauralapė arktinė) - Vaccinium angustifolium TOPHAT

24,99 €
pristatome pagal grafiką
  • skirta auginti vazone
  • itin atspari šalčiui
  • vidurio sezono
  • savidulkė
Konteineris: C5
Aukštis: 20-30CM
Plotis: 25-30 cm

Nuolaida perkant didesnį kiekį

Kiekis Vieneto nuolaida Sutaupote
4 15% 14,99 €
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

TOP HAT - kompaktiška, nykštukinė šilauogė puošiasi gausiais baltais žiedais ir veda skanias, nedideles, šviesiai mėlynas uogas. Rudenį, prieš nukrisdami lapai nusidažo ryškiai raudonomis ir oranžinėmis spalvomis. Puikiai tinka auginti vazone, nes užauga iki 30-60 (atvirame grunte 80) cm aukščio ir pločio. Itin atspari šalčiui, 3 USDA zona (-40C).

Jaunystės uogos irgi auga balkone

Šilauogėms prilipęs jaunystės uogų apibūdinimas dažną sugundo pasvarstyti jas auginti ir balkone. Juo labiau, kad jas augančias tikrai teko matyti lankantis Skandinavijos šalyse. Žinoma, rūpesčio ir kantrumo nutarus imtis tokios misijos reikės.

Yra specialios žemaūgės siauralapių šilauogių ir jų hibridų veislės, kurios skirtos auginti vazonuose. Jos gana atsparios ir šalčiams, dažna jų pakenčia net -40C

Vieta. Šilauogėms tinka saulėta, nuo vėjų apsaugota vieta. Balkonas tiktų esantis į rytų ar pietvakarių -vakarų pusę. Vakarų pusė ideali, nes nuo ankstyvos pavasarinės saulės rytiniame balkone augalas gali pernelyg anksti pabusti, ir jo žiedai gali apšalti nuo vėlyvųjų šalnų.
Vazonas. Geriausia rinktis neglazūruoto molio. Jame geriau kvėpuoja augalo šaknys, mažiau jaučiamas temperatūrų svyravimas. Suaugusiam 5-6 metų krūmui tiktų vazonas, kuriame tilptų 30-50 l žemių. Iš karto nereikėtų sodinti į didelį vazoną, nes gali užmirkti šaknys. Tuomet išeitis –  į didesnį dėti mažesnį su augalu, arba pusė vazono pripilti smėlio, o pusę substrato, o po kelių metų iškelti su šaknimis ir smėlį pakeisti substratu. Balkone auginamas jaunas šilauoges reikia kas dveji metai persodinti, nuo šeštų metų persodinti nebereikia, jos gali keliasdešimt metų augti nepersodintos.

Dirvožemis. Galite rinktis skirtą rododendrams ar šilauogėms. Svarbu rūgštingumas, kuris turėtų būti  (pH 3,5 - 4,8).  Šilauogių sodinimui reikia galima paruošti mišinį iš rūgščių durpių (2-3 dalys) ir (1 dalis) nešviežių spygliuočių pjuvenų. Vietoje pūdytų pjuvenų galite naudoti kitą spygliuočių organiką (perpuvusius ar sausus spyglius) bei priedus – vermikulitą, perlitą. Vazono apačioje turi būti ne mažiau kaip 5 cm drenažo sluoksnis iš keramzito, smėlio ar kitos pralaidžios medžiagos. Vazono dugne privalo būti skylė nubėgimui.

Laistymas. Šilauogės mėgsta drėgmę, bet jokiu būdu negali užmirkti. Jeigu šilauogių šaknys bus ilgiau kaip parą vandenyje, augalas žus. Žemė turi būti drėgna, o ypač drėgmės trūkumas pakenks pasodinus augalą, mezgant uogas ir joms nokstant. Taip nutikus, uogos gali ir nebūti gardžios.

Šilauoges teks laistyti būtinai nusistovėjusiu vandeniu. Galite maišyti su distiliuotu arba prieš laistymą ar tręšimą parūgštinti iki pH 4,8–5,5. Vandenį rūgština azoto ar fosforo rūgštis arba preparatas „Spray Plus“, naudojamas pagal instrukciją. Kai kurie rūgština ir maistui skirta citrinų rūgštimi. Jei rūgštinate nereguliariai, tirpalo pH darykite apie 4. Patikrinti pH galite lakmuso popierėliu, o įsigyti jų galite sodo centre ar vaistinėje (pH juostelės)

Mulčiavimas. Šilauoges būtinai mulčiuokite nekalkinta natūralia pušų  žieve, spygliais, pjuvenomis (jei pjuvenos bus šviežios, reikės didinti tręšimo normas, nes pūdamos jos atims dalį azoto iš dirvos), kankorėžiais 3-5 cm sluoksniu. Mulčiavimas būtinas ir yra labai svarbus, nes sulaiko drėgmę, lemia pastovią dirvos temperatūrą, pralaidumą orui.

Tręšimas. Šilauoges galite laistyti natūraliomis priemonėmis – vandenyje mirkytu durpių substratu ar mirkytais eglių spygliais. Taip jūs praturtinsite ir natūraliai parūgštinsite dirvą. Dar ekologiškam auginimui tinka siera, ji natūraliai skatina daugintis gerosioms bakterijoms, sukuriančioms rūgštine terpę substrate. Augimo metu šilauogės tręšiamos labai mažomis trąšų dozėmis specialiai šilauogėms skirtomis trąšomis.

Daugelis šilauogių veislių dalinai savidulkės, tačiau geram derliui rekomenduojama sodinti bent dvi skirtingas veisles. Ir balkone du augalai atrodys gražiau nei vienas.

4TWNVACANGTOP_18
17 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
60 - 80 cm
80 - 100 cm
Plotis
40 - 60 cm
60 - 80 cm
USDA zona
3 (-39 °C)

Jums taip pat gali patikti