Rožė - Rosa CLIMBING SCHNEEWITTCHEN ®
search
  • Rožė - Rosa CLIMBING SCHNEEWITTCHEN ®
  • Rožė - Rosa CLIMBING SCHNEEWITTCHEN ®
  • Rožė - Rosa CLIMBING SCHNEEWITTCHEN ®
  • Rožė - Rosa CLIMBING SCHNEEWITTCHEN ®
  • Rožė - Rosa CLIMBING SCHNEEWITTCHEN ®
  • Rožė - Rosa Clb. Schneewittchen ®/ Climbing Iceberg

Rožė - Rosa CLIMBING SCHNEEWITTCHEN ®

12,99 €
  • vijoklis
  • žiedai balti
  • atspari ligoms, lietui ir šalčiui
Konteineris: C4R
Poskiepis: skiepyta
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

SCHNEEWITTCHEN (CLB. ICEBERG) - gražiausia tarp baltų vijoklinių rožių, pilnaviduriai, skaisčiai balti žiedai (5-7 cm). Žydi pakartotinai, beveik nepertraukiamai, kekėmis. Lapija šviesiai žalia, blizgi.

Aukštis iki 250-400 cm. USDA zona 4B -32C. Labai atspari lietui bei šalčiui, atspari ligoms.

Ji išvesta iš SCHNEEWITTCHEN, kuri sukurta Kordeso dar 1958 m. Tai viena populiariausių pasaulyje rožių (ne tik tarp baltų, bet ir iš visų), ir būtent ji yra Alytaus miesto simbolis, kur Pasaulio alytiškių iniciatyva ir mūsų medelyno pagalba pasdinti šimtai šių krūmų.   

Kartais vadinama geriausia balta rože, o kartais - visų geriausia. Dėl sudėtingo vokiško pavadinimo, reiškiančio Snieguolę iš nykštukų pasakos, ji paplitusi skirtingais vardais. Anglakalbėse šalyse dar vadinama Iceberg, prancūzakalbėse Fee des Neiges.

Klasifikuojama kaip floribudinė, tačiau gauta kryžminant arbatinę hibridinę su Hybrid Musk. Ypač atspari šalčiui. Žydi nepertraukiamai, šalyse su šiltu klimatu ji žydi 12 mėnesių per metus.

Pumpurai pailgi, kartais vos žalsvi ar rusvi. Žiedai iki 7cm, gryno baltumo (vėsų rudenį būna vos rusvi), kekėmis po 3-15 vnt., gražiai nubyra. Žiedai žydi ilgai, kiekviena kekė žydi po keletą savaičių -  tiek sode, tiek ir skinti ir kuokeliai žiedo viduryje ilgai išlieka geltonos spalvos. Žydėjimo piko metu atrodo tarsi balta jūra. Žiedai atsparūs lietui.

Krūmas šakotas, tiesiaistiebis, augus, šviesiai žali blizgūs lapai. Lietuvoje užauga apie 100 cm aukščio (kartais iki 150 cm), 100 cm pločio. Suaugęs krūmas įgauna gražią rutulišką formą. Gerai atrodo gyvatvorėse, masyvuose, visuomeniniuose želdynuose. Baltame sode ji tiesiog būtina. Žiedai bekvapiai. Atspari šalčiui, 5 zona, -27C.

Atsparumas ligoms sausame klimate - itin aukštas, kitur - aukštesnis už vidutinį. Lietuvos pajūrio zonoje, o drėgnomis vasaromis - ir kitur, visgi būtina dėmėtligių profilaktika, auginant blogomis sąlygomis - ir miltligių. Dėl savo savybių ši rožė - viena populiariausių masinuose želdiniuose visame pasaulyje nuo Skandinavijos iki Australijos. Baltame sode tai tiesiog būtina rožė.

Selekcijos būdu yra atrinkta ir vijoklinė šios rožės versija: Climbing Schneewittchen, Clb Iceberg.

+3NVSROSCLISCH/50
40 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
2.5 - 4 m.
200 - 250 cm
Plotis
150 - 200 cm
Apšvietimas
saulėta
USDA zona
4B (-32 °C)
Priežiūra
vidutinė
Drėgmė
sausrai pakantus
Žydėjimas
Pakartotinis
Žiedų spalva
balta
Žiedas
6 - 8 cm
8 - 10 cm
Kvapas
švelnus
Lapai
blizgūs
šviesiai žali
Dirvožemis
bet koks neužmirkstantis
Dirvos pH
5.5 - 7
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms
itin atsparus dėmėtligėms
itin atsparus miltligėms