Naminė obelis - Malus domestica EVELINA
search
  • Naminė obelis - Malus domestica EVELINA
  • Naminė obelis - Malus domestica EVELINA

Naminė obelis - Malus domestica EVELINA

12,90 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • puikus saldus skonis
  • vaisiai stambūs
  • itin atspari ligoms ir šalčiams 
Konteineris: atviromis šaknimis
Poskiepis: M26
Aukštis: 100-150CM
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

EVELINA - nauja veislė Pinova klonas, gauta kryžminant Clivia ir Golden Delicious. Vaisiai stambūs, odelė plona ir elastinga, obuolių spalva rausvai raudona, padengia visą paviršių, išskyrus vietomis pasitaikančius tamsiai raudonus dryželius. Minkštimas gelsvas, sultingas ir traškus su maloniu aromatu. Skonis išties puikus, saldus su šiek tiek rūgštelės. Veislė labai atspari ir ligoms, ir šalčiams. Vaisiai prinoksta rugsėjo-spalio mėnesį ir laikomi šaltai išskilaiko apie 8-9 mėnesius. Vaisius vesti pradeda jau antrais metais po pasodinimo.

Obelys vietai ir dirvai mažiau reiklios nei kiti vaismedžiai, tačiau geriausiai auga gilesniame priemolyje, dirva turėtų būti neužmirkstanti (ypač svarbu desertinėms veislėms), neutrali. Jei dirva rūgšti, ją būtina kalkinti. Obelys geriausiai auga saulėtose, nuo vėjų apsaugotose vietose, tačiau kitaip nei dauguma kitų vaismedžių, gali augti ir pavėsyje su sąlyga, kad augimo metu bent pusę dienos būtų apšviestos. Aplink kamieną bent 60cm spinduliu neturi būti piktžolių. Kad derlius būtų kokybiškas, vasarą retinamos užuomazgos. Kuomet obelys auginamos ant žemaūgio poskiepio , pomedis turi būti mulčiuojamas, sausrų metu jos turi būti palaistomos. Dauguma obelų yra kryžmadulkės, todėl sodinamos grupėmis po kelias vienu metu žydinčias veisles. Kuomet sodinamos pavienės obelys, svarbu kad kaimynystėje taip pat būtų obelų, kad bitės galėtų efektyviau jas apdulkinti. Kita išeitis – šeimos obelys, kur ant vieno medžio įskiepyta keletas vienu metu žydinčių skirtingų veislių, tačiau šeimos obelis reikia rūpestingiau genėti, kad augesnės veislės šakos negožtų silpniau augios veislės šakų.

Obelys tinkamos auginti visais formavimo būdais. Tradicinių vainiko formų obelys genimos pavasarį, dar prieš brinkstant pumpurams. Senos obelys renovuojamos žiemos pabaigoje ar anksti pavasarį, vilkaūgliai šalinami vasarą. Rugpjūčio pabaigoje taip pat genimos ribojančiais natūralų augimą būdais auginamos obelys, atliekamas vadinamasis šviesinamas genėjimas.

Jei obelys pramečiuoja (dera nereguliariai, dažniausiai kas antrus metus), pabandykite šiuos būdus: sausrų metu kas 10 dienų gausiai palaistykite, kasmet pavasarį nepamirškite patręšti, nuravėkite piktžoles, o planuojamo derliaus metais anksti pavasarį retinkite (nugremžkite pirštais) iki 3/4žiedinių pumpurų užuomazgų, palikdami vos 1 ar 2 kekėje. Tuo tarpu vaisių užuomazgų retinimas yra mažiau efektyvus būdas kovai su pramečiavimu.

Poskiepis Augumas, m Ilgaamžiškumas, metais USDA zona
M9, B396 1,5-2 7-10 5A
M26 2-3 10-15 4B
MM106 2,5-3,5 15-25 4A
B118 3-4 20+ 3B
ANTANINIO SĖJINUKAS 3,5-5 50+ 3A
+3PAMMALDOMEVEm26/20
17 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
2.5 - 4 m.
150 - 200 cm
200 - 250 cm
Plotis
2.5 - 3.5 m
125 - 150 cm
150 - 200 cm
Drėgmė
drėgna, neužmirksta
Lapai
tamsiai žali
žali
Sodo tipas
kotedžas - neformalus
miesto - kiemo
Dekoratyvus
pavasarį
rudenį
Dirvožemis
Kalkėtas
Molis
Priemolis
Smėlis
bet koks neužmirkstantis
derlingas
vid. derlingumo