Rosa CUTHBERT GRANT
  search
  • Rosa CUTHBERT GRANT
  • Rosa CUTHBERT GRANT
  • Rosa CUTHBERT GRANT
  • Rosa CUTHBERT GRANT
  • Rosa CUTHBERT GRANT
  • Rosa CUTHBERT GRANT
  • Rosa CUTHBERT GRANT
  • Rosa CUTHBERT GRANT
  • Rosa CUTHBERT GRANT

  Rosa CUTHBERT GRANT

  €12.38
  at season peak IV - VII please ask for availability, VIII - III delivery according to schedule

  žiedai 7-8 cm, stipraus aromato, gražiai nusvyra, atspari ligoms ir šalčiui

  Container: 15Ø
  Graft: own root
  Form: 3+ST

  Volume discounts

  QuantityUnit discountYou Save
  10€2.50€25.00
  Quantity
  not in stock, only pre-order

    Delivery policy

  (edit with the Customer Reassurance module)

  CUTHBERT GRANT - viena geriausių EXPLORER® serijos Suffulta hibridinių rožių. Atsparumą šalčiui paveldėjo iš Assinboine ir R. Arkansana, o spalvą - iš avietinės arbatinės hibridinės rožės Chrimson Glory. Žiedai puikios tamsiai raudonai-purpurinės spalvos, gražiai deri prie pilkšvai žalių lapų. Žydi kekėmis po 3 - 9, ant aukštų žiedkočių. Žiedynai sunkūs, todėl gražiai nusvyra, malonus stiprokas aromatas. Žydėti pradeda viena pirmųjų, o po ilgos pertraukos ir vėl pražysta, jau violetiškesniais žiedais. Labai atspari ligoms, tačiau drėgname klimate rudeniop gali susirgti dėmėtlige. Užauga 120-150 x 120 cm krūmas. Atsparumo zona 3B.

  _x000D_

   

  _x000D_

  Kanadietiškos rožės vadinamos išskirtinėmis dėl savo atsparumo šalčiui, ir nieko nuostabaus, nes jos išvestos Kanados prerijose, Mordene, Manitoboje, kuri randasi 3-ioje USDA šalčio atsparumo zonoje kur žiemos temperatūros krenta net iki -39C. Mordeno eksperimentinis ūkis, vėliau pavadintas Mordeno tyrimų stotimi, įsteigtas vyriausybės 1915 metais. Ūkyje tradiciškai bandomos rojaus obelys ir javai, bet pasaulyje žinomu jis tapo dėl dekoratyvinių augalų ir ypač dėl atsparių krūminių rožių sukūrimo. 
  Jau nuo 1962 m. pradėtos hibridizuoti “Parkland” serijos rožės, kryžminant Rosa arkansana, kuri, nors ir labai atspari, bet žydi tuščiaviduriais pavieniais žiedais. Dr. Henry Heard Marshall ją sukryžmino su floribundinėmis rožėmis ir taip sukūrė per 40 veislių tarpusavio hibridų. Šiandien žinomiausi jų “Prairie Joy”, “Morden Sunrise”, “Morden Snow Beauty”, “Morden Amorette”, “Morden Blush”, “Morden Fireglow”, “Cuthbert grant”, “Winnipeg parks” ir “Hope for Humanity”. Šios rožės pakenčia iki -35C žiemos šaltį, ir net po ekstremalios žiemos atželia kompaktiškesnis krūmas. Jos atsparios ligoms, reikalauja tik minimalios profilaktikos, sezono metu žydi pakartotinai ir būna visokių spalvų. Analogiškomis savybėmis pasižymi ir kanadietiškos “Explorer” serijos rožės, kai kurios jų pavadintos žinomiausių Kanados meno veikėjų vardais, iš jų žinomiausios “De Montarville”, “George Vancouver”, “J.P. Connel”, “John Cabot”, “John Davis”, “Lambert Closse”, “William Baffin”.

  _x000D_

  Mordeno tyrimų stoties rožių programa baigėsi 2010 metais, tačiau Morden serijos rožių tolimesnį vystymą perėmė Kanados Medelynų ir Kraštovaizdžio Asociacija (CNLA), ir tęsia genetinius tyrimus.
  Parengta pagal Agriculture and Agri-Food Canada (AAFC, Morden, Manitoba, Canada) informaciją.

  _x000D_

   

  _x000D_

   

  3TWNROSCUTGRA_4

  Data sheet

  Height
  100 - 159 cm
  125 - 150 cm
  Width
  100 - 150 cm
  Light
  sunny
  USDA zone
  3 (-39 °C)
  Care
  average
  Soil drainage
  draught tolerant
  Flowering
  repeat bloom
  Flower colour
  purple
  Flower
  6 - 8 cm
  Scent
  švelnus
  Soil
  any well drained
  Soil pH
  5.5 - 7
  Disease resistance
  blackspot resistant
  disease resistant
  mildew resistant