Highbush Blueberry - Vaccinium corymbosum NUI P9
search
  • Highbush Blueberry - Vaccinium corymbosum NUI P9

Highbush Blueberry - Vaccinium corymbosum NUI P9

€4.95
at season peak IV - VII please ask for availability, VIII - III delivery according to schedule

vid. vėlyvumo, itin stambios uogos (iki 3 g), labai derlinga, dalinai savidulkė

Container: P9 C0.5
Height: 20-30CM
Branching: 2 YEARS YOUNG PLANT
Select: 2024 March delivery

Volume discounts

Quantity Unit discount You Save
3 €1.00 €3.00
Quantity
pre-order

  Delivery policy

(edit with the Customer Reassurance module)

NUI - Naujosios Zelandijos veislė. Vidutinio vėlyvumo, deri liepos-rugpjūčio mėnesiais. Išsiskiria itin stambiomis uogomis, aukštu derlingumu. Krūmas neaugus, auga iki 1 metro. USDA atsparumo zona 4. Veislė dalinai savidulkė, bet geriau derės šalia kitų šilauogių. Ilgus metus trukusių tyrimų metu, Vytauto Didžiojo Universitetas nustatė, kad ši veislė rekomenduotina auginti Lietuvos agroklimato sąlygomis, tiek dėl aukšto derlingumo, tiek ir dėl geros uogų kokybės.

_x000D_

 

_x000D_

Šilauogės - vienos vertingiausių uogų, turinčios daug vitaminų A ir C bei antioksidantų. Jų gimtinė  - Šiaurės Amerika, Didžiųjų ežerų regionas bei rytinė pakrantė.

_x000D_

Lietuvoje plačiai auginamos ir perspektyvios tiek kaip uogakrūmis, tiek kaip dekoratyvinis augalas, pavasarį pasipuošiantis gražiais žiedeliais, o rudenį - ryškiai raudonos spalvos lapais. Šilauogės, kaip ir vynmedžiai iki 100 metų gali augti vienoje vietoje, kai dauguma kitų tradicinių vaismedžių/ vaiskrūmių auginami nuo kelių iki keliolikos (geriausiu atveju keliasdešimties) metų. Nors pas mus labiau paplitusios stambiauogės veislės (dėl geros prekinės išvaizdos), nereikėtų pamiršti ir šilauogių vedančių smulkesnes uogas (ypač jei auginate sau), juk – kuo smulkesnės uogos, tuo daugiau antocianinų ir antioksidantų jos turi.

_x000D_

Šilauogių atsparumas šalčiui, priklausomai nuo rūšies varijuoja nuo -40C iki -35C.

_x000D_

Kai kurios veislės dalinai savidulkės, tačiau rekomenduojama auginti bent tris skirtingas veisles (ir kuo daugiau – tuo geriau), kad žiedų apdulkinimas būtų kuo efektyvesnis (atitinkamai ir derlius).

_x000D_

Sodinės šilauogės užauga iki 140-220 cm aukščio, 100-150 cm pločio, hibridinės būna žemaūgės (iki 60-120x60-100 cm). Sodinant jaunus augalus reikia deramai įvertinti sodinimo atstumus, mes rekomenduojame sodines šilauogės sodinti nemažesniais nei 150 cm atstumais, hibridines – 100 cm arba tiesiog sodinti jas pakraščiuose ir vazonuose.

_x000D_

APIE AUGINIMĄ.  Šilauoges auginti nesudėtinga, jos mažai pažeidžiamos ligų ar kenkėjų. Esminiai dalykai yra du – užtikrinti rūgštingumą ir nepertręšti. Trečias dalykas – neleisti užpiktžolėti. Jos auga tik rūgščioje ir labai rūgščioje dirvoje (idealu, jei pH = 4,8, bet gali augti nuo pH 3,5 iki 5,5, kai kurios veislės iki 6,5), šviesioje arba saulėtoje vietoje, drėgmę išlaikančioje, tačiau neužmirkstančioje dirvoje. Sausrų metų būtina laistyti minkštu vandeniu – 50L/ vienam augalui/ 1 k. per savaitę.

_x000D_

Jei dirvožemis natūraliai rūgštus (toks kur auga asiūkliai), jokių spec. priemonių nereikia ir duobės gali būti nedidelės, 50x50cm.

_x000D_

Visur kitur, vidutinėse dirvose, rekomenduotume 50cm gylio ir bent 200 litrų tūrio duobes arba tranšėjas, duobių šonus  atskirti vandeniui nepralaidžia medžiaga, pvz. polietileno plėvele. Tai būtina, kad palaikyti reikiamą pH, o papildomam rūgštinimui praėjus mėnesiui po pasodinimo ir kas mėnesį rekomenduojame naudoti ‚Skystą rūgštintoją su trąšomis (veikia momentaliai)‘ ir ‚Priemonę dirvožemiui rūgštinti miltelių pavidalu (veikia ilgą laiką)‘. Naudojant skystą rūgštintoją papildomai nereikia tręšti (šilauogės jautrios pertrešimui), o paskutinį kartą jį naudoti nevėliau kaip per Jonines, rugsėjo mėn. patręšti PK trąšomis (be azoto, kad šiųmečiai ūgliai deramai sumedėtų ir neapšaltų žiemą). Šilauogėms NETINKA amonio salietra, karbamidas, įprastinis kompostas, TINKA amonio sulfatas, spygliuočiu puvenos, žievė, spygliai, pjuvenos. Rekomenduojama mulčiuoti dirvos paviršių, kad sulaikyti drėgmę, nes jų šaknys paviršinės. Sodininkams - mėgėjams sodinimo metu rekomenduojame mulčiuoti nukritusiais eglių spygliais (efektyviausias rūgštinimas, nes jų pH 3,5), paviršių apdėti pušų žieve (gražu ir praktiška), kasmet papildyti pušų žieve, pramoninėse plantacijose mulčiuojama pjuvenomis atitinkamai didinant tręšimo normas.

_x000D_

Jei dirvožemis – derlingas ir šarmingas (kalkėtas), kuriame gerai auga vaismedžiai, o iš piktžolių – žliūgės, šilauogės rekomenduojame auginti taip kaip jos auginamos ekologiniuose ūkiuose – t.y. vazonuose (konteineriuose) arba 40-50cm pakeltose virš žemės lysvėse (šiuo atveju aplink šilauoges vaismedžiai neaugs).

_x000D_

Jei dirvožemis užmirkstantis (gruntinis vanduo aukščiau nei 60cm gylyje), lysvė sukeliama 20cm virš dirvos paviršiaus.

_x000D_

Šilauogės genimos panašiai kaip serbentai, nuo 5-6 metų, kasmet išgenima keletas  seniausių mažiausiai derliaus duodančių šakų.

_x000D_

Pirmus tris metus šilauogėms neleidžiama užmegzti uogų, šalinami žiedų pumpurai, skatinamas krūmo augimas.

4TWNVACCORNUIP9?

Data sheet

Height
80 - 100 cm
Width
60 - 80 cm
Light
saulėta
USDA zone
4A (-35°C)
Care
vidutinė
Soil drainage
drėgna, bet neužmirksta
Pollination
Dalinai savidulkis
Fruiting
liepa - rugpjūtis
Soil pH
iki 4