Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Konteineris

Konteineris

Svoris

Svoris

  • 0 kg - 31,33 kg

Aukštis

Aukštis

Forma

Forma

USDA zona

USDA zona

Dirvos pH

Dirvos pH

Vainikas

Vainikas

Apšvietimas

Apšvietimas

Drėgmė

Drėgmė

Dirvožemis

Dirvožemis

Aukštis

Aukštis

Žydėjimas

Žydėjimas

Plotis

Plotis

Priežiūra

Priežiūra

Sodo tipas

Sodo tipas

Dekoratyvus

Dekoratyvus

Derėjimas

Derėjimas

Vaisių dydis

Vaisių dydis

Sodinimo vieta

Sodinimo vieta

Apdulkinimas

Apdulkinimas

Genėjimas

Genėjimas

Kita

Kita

Vaisių skonis

Vaisių skonis

Lapai

Lapai

Atsparumas ligoms

Atsparumas ligoms

Pasirinkite

Pasirinkite

Šilkmedžiai

Šilkmedžiai deri ilgą laiko tarpą, uogomis galite mėgautis net kelis mėnesius, o jų vaisiai itin skanūs ir vertingi. Valgomi tiek prinokę (saldūs), tiek ir neprinokę (su rūgštele), galima džiovinti (ir malti, dėti į kepinius ir desertus) ar panaudoti gėrimams ar uogienėms. Jauni lapai ir viršūnėlės - tobulas priedas salotoms ar užkandai, eidami pro šalį nusiskinkite ir paragaukite. Jauni ūgliai gali būti nuplikomi ir vartojami kaip įprastinės daržovės. Apie kinų mediciną ir įvairiapusį augalo panaudojimą galite rasti įvairiausios literatūros.

Pagrindinės šilkmedžių rūšys yra trys - baltasis, raudonasis ir juodasis, o jų veislių yra daug.

5 mitai apie šilkmedžius, sklandantys sodininkų tarpe:

1 mitas. Pavadinimas apsprendžia uogų spalvą. Ne. 90 proc. visų šilkmedžių uogų yra tamsios spalvos, iškyrus kelias veisles, išimtis, kai baltųjų būna ir baltos, raudonųjų būna ir raudonos, o juodųjų - visada juodos uogos.

2 mitas. Reikia sodinti ne vieną. Ne, visi baltieji ir juodieji šilkmedžiai yra savidulkiai ir tikrai pakanka vieno augalo, o raudonųjų būna įvairių.

3 mitas. Genimas kartu su kitais vaismedžiais. Ne, genėkite kartu su vynmedžiais ir kitais pavasarį sulą leidžiančiais augalais, skatinamasis genėjimas vėlyvą rudenį, apie mėnesį po lapų kritimo; ribojamasis (dideliems augalams) - prieš Jonines, tik ištaikykite sausas oro sąlygas. Jei auginate prie sienos, šoninius ūglius išgenėkite vasaros antroje pusėje. Jei auginate kaip krūmą, rudens pabaigoje nukirskite centrinį ūglį iki 1-1.7 m, ir palikite iki 8-10 į visus šonus augančių šakų.

4 mitas. Auginamas tik sausose prastose dirvose. Ne, nors ir gali augti prastoje dirvoje, bet jie mėgsta gerą, praturtintą ir kalio trąšomis, ir gerai pakalkintą, nerūgštų dirvožemį. Tik vasaros antroje pusėje netręšiami ir papildomai nelaistomi, kad tinkamai sumedėtų ir pasiruoštų žiemai, priežiūra panaši į vynmedžių.

5 mitas. Laukinių šilkmedžių derėjimo reikia laukti dvidešimt metų. Ne, neskiepyti šilkmedžiai derėti pradeda apie devintus metus, o skiepyti - dažnu atveju jau tais pačiais metais.


Palyginimas.

Pagal vaistinę vertę vertingiausi baltieji ir juodieji, tačiai ir kiti turi tokių savybių

Pagal skonines savybes Nr 1 juodasis, Nr 2 baltasis, Nr 3 raudonasis.

Pagal atsparumą šalčiui viskas tiksliai taip pat, tik atvirkščiai. Tačiau visi jie auginami Lietuvoje, tik juodiesiems parenkamos užuovėjos, kad sausi ir šalti žiemos vėjai neapšaldytų viršutinių šakų.

Pagal aukštį aukščiausias baltasis, 5-15 m, raudonasis 4-12 m, juodasis 2-8 m. Tačiau reikia turėti omenyje, kad augalas auga šimtmetį ir gana lėtai, kol pasiekia tokį aukštį. Plotis dažnai būna didesnis nei aukštis. Ir vietą jam sodinti taip pat suplanuokite tokią, kur jis netrukdys pastatams ar kitiems augalams, o mažose erdvėse rinkite žemaūges arba į kotą skiepytas veisles, pvz. svyrančiomis šakomis.

Aktyvūs filtrai