Filtruoti pagal

Kategorijos

Kategorijos

Svoris

Svoris

  • 0 kg - 6 kg

Konteineris

Konteineris

Forma

Forma

USDA zona

USDA zona

Dirvos pH

Dirvos pH

Apšvietimas

Apšvietimas

Drėgmė

Drėgmė

Dirvožemis

Dirvožemis

Aukštis

Aukštis

Žydėjimas

Žydėjimas

Plotis

Plotis

Žiedų spalva

Žiedų spalva

Priežiūra

Priežiūra

Sodo tipas

Sodo tipas

Dekoratyvus

Dekoratyvus

Žiedas

Žiedas

Sodinimo vieta

Sodinimo vieta

Kvapas

Kvapas

Genėjimas

Genėjimas

Kita

Kita

Lapai

Lapai

Atsparumas ligoms

Atsparumas ligoms

Prieinamumas

Prieinamumas

Pasirinkite

Pasirinkite

Bijūnai

Bijūnai buvo mėgstami Lietuvoje dar tuomet, kai rožių beveik neturėjome. Šios daugiametės gėlės nereiklios priežiūrai, ir kasmet džiugina gausybe kvapnių žiedų.
Medelyne Vitaflora, be tradicinių žolinių puikiųjų bijūnų, rasite ir krūminių (medėjančiųjų), o taip pat ITOH bei kitų hibridų.
Taip pat kviečiame dalyvauti FB grupėje 
Čia pasidalisite ne tik patirtimis ir rūpimais klausimais, bet ir parodysite savo užaugintus bijūnų krūmus

Subkategorijos

  • ITOH

    Siekis sukurti itin atsparų geltoną bijūną atsirado dar praėjusio amžiaus viduryje, bet selekcininkų darbas buvo bevaisis kol nebuvo pasitelkti medėjantys bijūnai. Taip 1958m. japonų sodininkui Taiči Ito sukryžminus žolinį bijūną su medėjančiu pavyko gauti pirmuosius geltonos spalvos žolinius bijūnus. Vėliau hibridų kūrimu užsiėmė Amerikos selekcininkai, ko pasėkoje buvo sukurta atskira hibridų grupė Itoh-Hybrids. Ši grupė turi daug privalumų: nepaprastos spalvos, kurių nesutiksi žoliniuose bijūnuose, visiškas atsparumas šalčiui, reikalauja labai mažai priežiūros. Šie hibridai puikiai jaučiasi net 3 zonoje (-40C) ir jiems nereikia jokios priedangos. Žiedai dideli, nuo 18 iki 30 cm, maloniai kvepia, nakčiai ar per lietų užsiveria ir saulėje vėl atsiveria. Itoh bijūnai tinka tiems, kas seniai svajojo pasisodinti medėjančius bijūnus, bet bijojo sudėtingos jų priežiūros. Pasisodindami šiuos, Jūs gaunate sveiką, gausiai žydintį, egzotiškos (panašaus į sumedėjantį) išvaizdos krūmą. Belieka palaistyti ir grožėtis. Itoh bijūnai gauti kryžminant žolinius ir krūminius bijūnus, ir paveldėjo tiek didelius žiedus iš krūminių, tiek daugiametės gėlės elgesį iš žolinių. Jie pradeda žydėti kartu su žoliniais, bet žydi ženkliai ilgiau, nes kartoja žydėjimą ant antrųjų pumpurų. Brandus krūmas pražysta iki 50 žiedų. Geriausiai auga saulėtoje vietoje, daliniame šešėlyje žiedai išsilaiko ilgiau, dirvožemis turi būti gerai drenuotas, derlingas. Ito hibridai nepigus malonumas, bet pasaulyje daugiau kaip 30 metų jų kainos nemažėja ir pasiūla nedidėja.

  • Krūminiai

    Krūminiai bijūnai pasižymi itin dideliais žiedais, siekiančiais net iki 30 cm, taip pat didesniu augumu, susiformuoja iki 1.5 ar net 2 metrų dydžio krūmai. Dauginami tik skiepijimo būdu, nes pasėti išaugina laukinius šviesiai alyvinės spalvos žiedų augalus. Yra daug japoniškų, kiniškų veislių. Sukurta visokiausių atspalvių, nuo žydrai alyvinių iki tamsiai raudonų, nuo citrininių iki ryškiai oranžinių. Auginami užuovėjose, daliniame šešėlyje, kad ilgiau žydėtų.

  • Puikieji

    Puikieji bijūnai, kitaip vadinami žoliniais (Paeonia lactiflora) - labiausiai papiltę pas mus, o ir visame pasaulyje jau daug šimtmečių. Selekcininkai sukūrę tūkstančius jų veislių. Populiarumą jie pelnė ne veltui, nes turi išskirtinį atparumą šalčiui (-35-42C), toleruoja įvairiausias dirvas ir augimo sąlygas. Krūmai kompaktiški, tvirti, ilgai žydi ir tinka skynimui. Būna ankstyvi, vidurio sezono ir vėlyvi. Nykštukiniai siekia 40 cm, tradiciškai apie 70 cm, ir kai kurie per 90 cm aukštį. Iš jų išvesta daug tarprūšinių hibridų, kurie paveldi atsparumą ir nereiklumą. Bijūnų sodinukus plikomis šaknimis siunčiame tik kovo mėn., o vazonuose - ištisus metus.

Aktyvūs filtrai