Arbatinės hibridinės
Arbatinės hibridinės (Tea Hybrid) rožės kartu su floribundinėmis (Floribunda) priklauso moderniųjų krūminių (Modern Bush - nepainioti su Shrub, kas į lietuvių kalbą verčiama irgi kaip 'krūminė') rožių grupei. Jos dažniausiai turi pinavidurius žiedus, žydi pavieniui arba mažose kekėse ir jų žiedai paprastai būna susisukę ir iškilę aukštu centru. Žiedų spalvos apima visas vaivorykštės spalvas, iškyrus gryną mėlyną ir gryną juodą spalvas). Kita jų savybė - pakartotinis ar net nepertraukiamas žydėjimas per visą vasarą ir rudenį, o kartais iki žiemos pradžios. Pačios naujausios veislės pasižymi itin aukštu atsparumu ligoms, energingu augimu ir itin dažnu pakartotiniu žydėjimu.
Šiuolaikinės arbatinės hibridinės ir floribundinės rožės pasižymi itin gausiu žydėjimu, o kartais ir itin stipriu aromatu bei įvairiais atspalviais baltų, grietinėlės, geltonų, rožinių, raudonų, purpurinių, oranžinių, dvispalvių ir daugiaspalvių. Spalvas kviečiame pasirinkti čia
Arbatinių hibridinių rožių krūmo forma paprastai stačiašakė ar vazos formos, o ūgliai masyvūs, jų viršūnėse išauga statūs stambūs žiedpumpuriai, kurie pražysta pavieniui arba po kelis žiedus. Floribundinių rožių krūmai rutuliški, krūmingi, tankūs, o žiedai žydi paprastai kekėse ir rečiau pavieniui.
Visos moderniosios krūminės (modern shrub) rožės, tiek AH, tiek floribundinės mėgsta saulėtas vietas, neužmirkstančią (tačiau drėgmę išlaikančią) dirvą, idealiuoju atveju kasmet praturtintą perpuvusiu mėšlu ar sodo kompostu. Joms patinka dosnus patrešimas specializuotomis rožių trąšomis pavasarį, ir darsyk vasaros metu, bet būtinai prieš Jonines, kol dienos trukmė ilgėja ir augalai aktyviai auga.
Trūkumai - arbatinės hibridinės ir floribundinės rožės nemėgsta pavėsio, užmirkstančios, ar priešingai, drėgmės nelaikančios smėlio dirvos. Tiesa, floribundinės rožės yra pakantesnės priesmėlio dirvai nei AH. Vėjuotose vietose rožės gali nevienodai nuaugti arba apšalti šaltą žiemą, todėl ideali vieta - dalinė užuovėja. Jei vieta priešinga vėjuotai, visiška užuovėja be oro apytakos, vėlgi gali būti problemų su drėgmės užsistovėjimu ir sąlygoti juodosios dėmėtligės plitimą antroje vasaros pusėje. Niekada nelaistykite rožių ant lapų ir jokiu būdu nelaistykite jų vakare. Jei reikalingas laistymas - tik ryte, kad dienos saulė pašalintų drėgmę. Kai nėra kitos galimybės, jūs galite palaistyti šiltu per dieną nusistovėjusius vandeniu, atsargiai, po lapais ir kitu laiku.
Ar žinojote, kad visų rožių žiedai tinka skynimui, o labiausiai tinka ilgastiebės arbatinės hibridinės rožės. Jei norite, kad jūsų skintų rožių puokštė išsilaikytų ne vieną dieną, o visą savaitę, štai keli patarimai. Skinkite tik tuos žiedus, kurie jau pradėjo skleistis, bet dar pilnai neišsiskleidė. Pjaukite aštriu peiliu ir iškart merkite į vandenį. Kai suskinsite visus žiedus, nuimkite apatinius lapus, palikite tik kelis lapus po žiedais, sukomponuokite puokštę, patrumpinkite, suvienodinkite kotų apačia ir iškart pamerkite į vandenį, o vazą su visa puokšte įdėkite į šaldytuvą pusdieniui. Viskas, išimta puokštė žydės, kvepės ir laikys žiedus visą savaitę. Jei jums reikia daugiau profesionalių patarimų dėl rožių parinkimo, auginimo, mielai patarsime jums laikotarpyje nuo birželio iki vasario, o visu kitu metu kviečiame jungtis, klausti ir dalintis mūsų bendruomenės puslapyje https://www.facebook.com/groups/rozes