Braškė - Fragaria ananassa VIMA XIMA
  search
  • Braškė - Fragaria ananassa VIMA XIMA
  • Braškė - Fragaria ananassa VIMA XIMA
  • Braškė - Fragaria ananassa VIMA XIMA
  • Braškė - Fragaria ananassa VIMA XIMA
  • Braškė - Fragaria ananassa VIMA XIMA

  Braškė - Fragaria ananassa VIMA XIMA

  1,64 €
  pristatymo eilė 3-5 d.d.
  • vėlyva
  • XXL uogos
  • itin derlinga
  • itin atspari ligoms
  Konteineris: 10.5Ø
  Kiekis
  yra sandėlyje

   

  Prekių pristatymas

  Vima Xima - sukurta ir patentuota Vissers veislyno. Vėlyva, 14 d. po Elsantos. Uogos labai didelės, apvalios, tamsiai raudonos spalvos ir gero skonio. Puiki šviežiam valgymui, bet tinka ir šaldymui, ir kitokiam perdirbimui. Veislė labai derlinga ir labai atspari ligoms.

   "Retas negirdėjo apie sparčiai pramoniniuose ir mėgėjiškuose ūkiuose išplitusį braškių auginimą pagal "frigo" technologiją. Pagal šią technologiją daigai paruošiami subrendę, kasami apie spalio vidurį. Daigai laikomi -2 ± 1 °C ir gali būti išsodinami bet kuriuo metu, taip sulaukiama tiek ankstyvo, tiek vėlyvo derliaus. Braškės derlių sunokina per 40 - 60 dienų po pasodinimo. Sodinimui paruoštas daigas atrodo nepatraukliai, yra be lapų, tačiau būtent tokius ir reikia rinktis. Pajutę šilumą, daigai sparčiai skleidžia lapus. "Frigo" braškių sodinimas Braškes geriausia sodinti gerai patręštoje, nepiktžolėtoje dirvoje. Rekomenduojama mulčiuoti balta plėvele, pirmaisiais auginimo metais ji ypač padidina derlių. Juoda plėvelė vasarą gali per daug įkaitinti žemę, ypač po laistymo. Karštu ir saulėtu periodu rekomenduojama mulčiuoti šiaudais. Svajojant apie didelį derlių, patariama laistyti lašeliniu būdu. Braškės sodinamos į jau uždengtas plėvele lysves (120 cm) dviem arba trimis eilėmis. Įprasta sodinti dvejomis eilėmis; atstumas tarp eilių 25 cm, tarp braškių 30 centimetrų. Sodinant 3 eilėmis, braškės sodinamos šachmatine tvarka." Šaltiniai: dr. Nobertas Uselis, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institutas.

   

  Braškės – visų mėgstamos sodo uogos, tačiau jos yra dar vertingesnės, nei iki šiol įsivaizdavome. Tai - ne tik vitamino C (100 g uogų net 71% dienos normos), mangano (18%)  šaltinis, bet ir turtingas fotocheminių elementų – polifenolių lobynas, jų šiose uogose yra net iki 11-os kartų daugiau, nei daugumoje kitų vaisių ir uogų. Braškės iš tikrųjų nėra tokios saldžios, kaip mes jas įsivaizduojame ir netgi mažiau saldžios nei dauguma kitų uogų. Jų „saldumą“ mes suprantame jausdami jų kvapiąsias medžiagas. Mokslininkų ištirta, kad iš 360-ių šių braškėse esamų medžiagų net 31-a susijusi su skoniu ir aromatu. Braškių veislių selekcija šiuo metu būtent ir susitelkusi ties šių medžiagų atskleidimu naujose veislėse. Kita selekcijos sritis, dar svarbesnė (nes tai žemės ūkio pramonės vystymosi garantas) -  yra uogų išlaikymas transportuojant ir sandėliuojant. Būtent taip išvestos pramoninės braškių veislės, visais metų laikais tobulai atrodančios parduotuvių lentynose, nors ir mėnesį laiko keliavusios iš kitos mūsų planetos pusės iki mūsų stalo. Jos visada kietos, tvirtos, stambios, vienodos ir nepatamsėjančios nuo suspaudimo. Pramoninės braškės itin populiarios ir Lietuvoje – juk šaldyti „frigo“ daigai būtent ir skirti pramoniniam auginimui. Tenka pripažinti, kad pramoninės braškės dažnai stokoja minkštumo („tirpimo burnoje“), nors yra turtingos spalvos ir aromato, bet turi mažiau skonio ir yra vandeningos. Ar jums teko apsigauti nusipirkus gražių ir kvapnių braškių indelį ?

  Šiuolaikinės sodo braškės atsirado dar XVIII a. Prancūzijoje, kuomet apie 1750-uosius metus busvo sukryžmintos Fragaria virginana iš Šiaurės Amerikos ir Fragaria chilensis iš Čilės Pietų Amerikoje. Šiuo metu jų botaninis pavadinimas -  Fragaria x ananassa, taip praminta dėl ananasų poskonio uogose.

  Vitaflora medelyne siūlome Dataflor augintojo iš Belgijos sodininkams ir mėgėjų stalui skirtas braškių veisles, užaugintas vazonuose. Čia rasite tiek seniausias (istorines) veisles, tiek įdomius laukinių braškių ir žemuogių hibridus, baltavaises ir aviečių skonio braškes, vijoklines-besidriekiančias bei tradicines pačių geriausių skoninių savybių braškes. Tai - nepretenzingos veislės, kurias galite auginti tiek atvirame grunte, tiek ir lovelyje balkone. Daugiau nei pusę asortimento sudaro remontantinės veislės, kurių derėjimui neturi įtakos dienos ilgumas, ir derliumi galite mėgautis nuo pavasario pabaigos iki pat rudens šalnų. Dataflor išskirtinumas – kokybė ir ekologija. Braškių serija Bio sodinama tik į perdirbto kartono vazonėlius ir ženklinama popierinėmis etikėtimis. Taip Dataflor ir jų klientai sutaupo iki 1500 kg plastiko taršos kasmet.

  Asortimentą su aprašymais ir gyvomis augalų iš medelyno nuotraukomis rasite https://vitaflora.lt/lt/30-braskes

  Užsakymus priimame ištisus metus. Siunčiame nuo balandžio iki vidurvasario. Kartu su braškių daigiais galime pateikti ir visus kitus augalus, užaugintus vazonuose, tad kviečiame užsakyti viską kartu.

  3VTFFRAANAVI_138
  36 Prekės

  Jums taip pat gali patikti