Filtruoti pagal

Kategorijos

Kategorijos

Svoris

Svoris

 • 0 kg - 250 kg

Konteineris

Konteineris

Supakuota

Supakuota

Aukštis

Aukštis

Forma

Forma

USDA zona

USDA zona

Dirvos pH

Dirvos pH

Vainikas

Vainikas

Poskiepis

Poskiepis

Apšvietimas

Apšvietimas

Drėgmė

Drėgmė

Dirvožemis

Dirvožemis

Aukštis

Aukštis

Žydėjimas

Žydėjimas

Plotis

Plotis

Žiedų spalva

Žiedų spalva

Priežiūra

Priežiūra

Sodo tipas

Sodo tipas

Dekoratyvus

Dekoratyvus

Žiedas

Žiedas

Derėjimas

Derėjimas

Vaisių dydis

Vaisių dydis

Sodinimo vieta

Sodinimo vieta

Kvapas

Kvapas

Apdulkinimas

Apdulkinimas

Genėjimas

Genėjimas

Kita

Kita

Vaisių skonis

Vaisių skonis

Lapai

Lapai

Atsparumas ligoms

Atsparumas ligoms

Vaisiniai

Vaismedžiai ir vaiskrūmiai.

Subkategorijos

 • Braškės

  Braškių sodinukai vazonuose ir frigo daigai. Ankstyvosios, vėlyvosios ir remontantinės braškės kiekvienam skoniui.

 • Trešnės

  Trešnių sodinukai vazonuose ir atviromis šaknimis internetu su pristatymu į namus Lietuvoje. Skiepytos į tradicinius ir žemus poskiepius, klasikinės ir naujos veislės. Koloninės formos trešnės. Ankstyvosios, vėlyvosios veislės. Daug savidulkių veislių.

 • Agrastai

  Agrastų sodinukai vazonuose ir atviromis šaknimis. Kamieninės ir krūminės vaismedžių formos

 • Medlievos

  Medlievų sodinukai internetu su pristatymu visoje Lietuvoje. Desertinės kultūrinės medlievos, vertingos veislės. Dekoratyvinės ir gyvatvorių medlievos.

 • Sedulos

  Kultūrinių sedulų sodinukai internetu su pristatymu į namus visoje Lietuvoje. Skiepytos veislės ir sėjinukai

 • Slyvos

  Slyvos geriausiai auga nuo vėjų apsaugotose šiltose (aukštesnėse) sodo vietose, kad būtų apsaugotos nuo šalnų žydėjimo metu. Labiausiai tinkama dirva – molis ir priemolis, tačiau neužmirkstanti, neutrali arba silpnai rūgšti. Aplink kamieną bent 60cm spinduliu neturi būti piktžolių. Esant poreikiui retinamos užuomazgos. Siekiant sulaukti didesnio derliaus, sausrų metu turėtų būti laistomos. Slyvos tinkamos auginti visais formavimo būdais. Genimos pavasarį atšilus orams, brandesni medžiai genimi vasarą.

  Daugumai ankstyvųjų slyvų apdulkinimui idealiai tinka kaukazinė slyva, tačiau jai dėl dekoratyvumo stokos dažniausiai pritrūksta vietos; todėl rekomenduojame pasodinti iki 30 m atstumu itin dekoratyvią atmainą Prunus cerasifera NIGRA


  Slyva - bene universaliausias kaulavaisis vaismedis bet kuriam sodui. Bet slyvų tema plačiausia iš visų kaulavaisių, nes įvairovė jų stulbinanti.

  Yra tiek savidulkių, tiek kryžmadulkių; tiek labai ankstyvų, tiek ir vėlyvų; visų spalvų ir skonių vaisiais. Lietuvių kalboje slyva turi viena pavadinimą ir sunku apibūdinti veislių grupes su konkrečiomis vaisių savybėmis. Pagrindinės dvi grupės - europietiškosios ir azijietiškos. Europietiškos gali būti itin ankstyvos, dažniausiai gimingos ir apdulkinamos kaukazinės kriaušės Prunus cerasifera, vidutinio vėlyvumo ir vėlyvos. Pagal vaisių skonį ir paskirtį gali būti skirstomos patogumo dėlei angliškais ir lotyniškais vardais :  

  Plum - bendrinis slyvų pavadinimas. 

  Prune (P. domestica ssp. domestica) - vidutinio dydžio desertinės ir universalios džiovinimui tinkamos slyvos lengvai atšokančiu kauliuku, pvz. Stanley.

  Gage (P. domestica ssp. italica) - apvaliosios, itališkosios, paprastai geltonais ar rožiniais vaisiais, pvz. visos renklodės

  Egg (P. domestica ssp. intermedia) - kiaušinio formos kulinarinės, arba universaliosios, kaip pvz. Victoria.

  Damson (P. domestica ssp. insititia) - smulkios aitriosios slyvos, paprastai naudojamos perdirbimui, užpiltinėms, bet prinokusias galima valgyti ir šviežias, nereikalauja jokios priežiūros.

 • Avietės

  Avietės ir jų hibridai. Vasarinės ir remontantinės veislės. Sodinukai vazonuose internetu su pristatymu į namus visoje Lietuvoje

 • Vyšnios

  Vyšnių medeliai internetu su pristatymu į namus. Senovinės ir naujos veislės. Žemaūgės ir tradicinės formos. Atsparios ligoms, derlingos. Turime savidulkių vyšnių

 • Šaltalankiai
  Jei reikėtų išsrinkti pačias vertingiausias uogas ir tituluoti jas supermaistu, tai būtų žilakrūminių giminės augalai, šaltalankiai ir žilakrūmiai. Nors skoninės savybės ir skirtingos (žilakrūmiais mėgaujamasi ir šviežiais, neperdirbtais), tiek vertė, tiek auginimas jų analogiški.
  Parenkama būtinai saulėta vieta ir pralaidi dirva. Kuo mažesnis dirvos derlingumas, tuo geriau, visiškas smėlis taip pat tinka. Šie augalai ant savo šaknų kaupia azotą iš oro fiksuojančias bakterijas ir todėl ne tik patys smėlyje auga, bet ir sukuria sąlygas augti ir kitiems augalams.
  Iš šių augalų gaunamos puikios ir tankios, nepraeinamos nuo 1.5 iki 3-5 m aukščio gyvatvorės ir užuovėjinės juostos. Šaltalankiai būna vyriški, moteriški ir savidulkiai, o žilakrūmiai - dalinai savidulkiai, todėl visi jie paprastai auginami grupėmis po keletą augalų, kad pasiekti maksimalų derlingumą.
  Su ta intencija, už labai gerą komplekto kainą, siūlome jau dabar įsigyti ir pavasario pradžioje pasodinti ne tik vertingą, bet ir dekoratyvią šių augalų lysvę ar gyvatvorę. Kartu pristatome naujai sukurtas stambiavaises ir savidulkes šių augalų veisles, kad derlius būtų ne tik vertingas, bet ir lengvai skinamas ir dosnus. Visos šiuolaikinės šaltalankių ir žilakrūmių veislės yra bedyglės arba beveik bedyglės, o vaisių skonių įvairovė skirtingų rūšių augalų jus nustebins !
 • Šermukšniniai

  Šermukšniai, aronijos, gudobelės ir jų taprūšiniai hibridai.

 • Aktinidijos
 • Kiti uogakrūmiai
 • Retesni
 • Šilauogės
 • Bruknės
 • Spanguolės
 • Sausmedžiai

  Sausmedžiai būna:

  • valgomieji, krūmo formos,
  • vijokliniai dekoratyviniai ir
  • rūmo formos dekoratyviniai.

   Valgomasis sausmedis - tai viena pirmųjų uogų sode ir kartu tai vienas lengviausiai auginamų uogakrūmių. Jis prisitaiko prastose ir net rūgščiose dirvose, išlaiko 40 laipsnių šaltį, todėl gali augti net vazone. Sodinant melsvauogius sausmedžius yra viena pagridinė taisyklė - būtina sodinti bent tris skirtingas veisles, kad pasiekti maksimalų derlių (iki 1.5-2.5 kg nuo krūmo). Ir yra vienas žinotinas dalykas - kai augalas labai sparčiai augina ir nokina uogas (birželio mėn.), tuo metu jam reikia papildomo palaistymo. 
 • Gervuogės ir kt.
 • Riešutmedžiai
 • Serbentai
 • Kriaušės
  Visi esame matę kur nors kaime kriaušių medžius, kokių 10-ies metrų aukščio, su gausybe smulkių nukritusių vaisių ir širšių zujančių spiečiais aplink jas. Dauguma kriaušių nesavidulkės arba tik iš dalie savidulkės, todėl tokių medžių buvo sodinama po kelis.
  Taip pat visi žinome, kad būna žemaūgių kriaušių poskiepių ir jos žemesnės, bet keli medžiai 6-ių metrų aukščio irgi tilps ne kiekviename sode.
  Gera žinia, kad poskiepių selekcija juda į priekį, sukuriamos vis žemesnės kriaušių "versijos", yra ir pritaikytų Lietuvos klimato sąlygoms, išbandytų, ir jau pradėtų dauginti bei platinti čia.
  Šiam sezonui pristatome net keturių žemaūgių poskiepių kriaušes (viso 29 veislių ir poskiepių kombinacijų) :
  S-1 - žemaūgis, derlingas, atsparus šalčiui, tinkamas rūgščioms dirvoms;
  BA-29 - žemaūgis, itin derlingas, itin atsparus šalčiui, tinkamas sausoms dirvoms;
  Eline - panašus į cidoniją C poskiepį - nykštukinis, ir kartu gan atsparus šalčiui poskiepis;
  Pyrodwarf - pusiau žemaūgis, itin atsparus šalčiui, toleruojantis šarmines/kalkėtas dirvas, mažai priežiūros reikalaujantis ir pradedantiesiems sodininkams tinkamas.
  Jei sodinate tik vieną kriaušę, rekomeduojame rinkti šeimos (giminės) medį, jei dvi - bent vieną dalinai savidulkę ir kitą panašiu metu žydinčią kriaušę, o jei tris ir daugiau skirtingų (pvz. vasarinę, rudeninę ir žieminę) - galite nebesukti galvos dėl apsidulkinimo, visos jos derės jūsų sode.
   
 • Abrikosai
 • Persikai
 • Šeivamedžiai
 • Vynmedžiai
 • Daržovės
 • Svarainiai

  Svarainis - daugiafunkcinis sodo augalas, turintis vien privalumus. 

  Šiuolaikiniai svarainiai:

  - bedygliai, ir jų VISŲ be išimties vaisiai labai vertingi;

  - įvairių spalvų žiedai nuo baltos iki tamsiai raudonos;

  - įvairaus dydžio ir formos krūmai, net ir vijokliniai;

  - ilgai žydi, tuo džiugina ne tik mus, bet labiausiai - bitutes;

  - yra išvesta visa eilė derlingių stambiavaisių desertinių veislių;

  - sutvirtina šlaitus, tinka prastai dirvai, natūralizuoja aplinką;

  - VISI jie savidulkiai ir galite auginti net ir vieną krūmą.


  2023 m. asortimente rasite visų šių savybių veisles, o šiuolaikiniame lietuviškame sode, kuriame citrinos kol kas nežiemoja, svarainiui būtina skirti garbingą vietą. Kad ir alpinariume ar gėlyne, netgi prie spygliuočių, jie labai lengvai pritaikomi kraštovaizdyje dėl savo dekoratyvumo.

  https://vitaflora.lt/lt/249-svarainiai

  Pastaba: visi svarainiai pristatomi kovo-gegužės mėnesiais, išskyrus:

  - gyvatvorėms skirti atviromis šaknimis - tik kovą;

  - 3EBECHA... kodais - tik birželį;

  Todėl jei užsakyme bus ir atviromis šaknimis, ir birželio, mes jūsų užsakymą padalinsime į du.

  Vasarojantiems Druskininkuose ir nenorintiems mokėti už antrąjį pristatymą, yra galimybė, iš anksto susitarus, atsiimti savo augalus medelyno atsiėmimo punkte penktadieniais 14-16 val.

 • Obelys
  Obelis - pirmas ir pagrindinis sodo vaismedis, dažnu atveju užimantis pusę sodo ar net daugiau. Kaip tinkamai pasirinkti ?
  Mažiems ir dažniau prižiūrimiems sodams skirti žemaūgiai poskiepiai, o dideliems tinka augalai visais poskiepiais.
  99 proc. obelų - kryžmadulkės arba dalinai savidulkės (kai kurie pardavėjai žymi dalinai savidulkes kaip savidulkes ir 1 metų skiepytus sodinukus kaip 2 metų, priskaičiuodami poskiepio amžių prie antskiepio amžiaus :) - todėl neapsigaukite).
  Jos paprastai sodinamos bent trijų skirtingų veislių, tokiu atstumu, kad apskristų bitės. Tai pakančiausias prastoms sąlygoms sodo vaismedis, gali augti ir rūgštesnėje dirvoje, ir daliniame šešėlyje, ir vėjuotoje vietoje ar sklypo apačioje. Obelis dažniausiai sodiname šalia kriaušių, tik kriaušėms parenkame šiltesnę saulėtesnę vietą, o obelys sudaro joms užuovėja iš kraštų.
   
   
 • Žilakrūmiai
  Jei reikėtų išsrinkti pačias vertingiausias uogas ir tituluoti jas supermaistu, tai būtų žilakrūminių giminės augalai, šaltalankiai ir žilakrūmiai. Nors skoninės savybės ir skirtingos (žilakrūmiais mėgaujamasi ir šviežiais, neperdirbtais), tiek vertė, tiek auginimas jų analogiški.
  Parenkama būtinai saulėta vieta ir pralaidi dirva. Kuo mažesnis dirvos derlingumas, tuo geriau, visiškas smėlis taip pat tinka. Šie augalai ant savo šaknų kaupia azotą iš oro fiksuojančias bakterijas ir todėl ne tik patys smėlyje auga, bet ir sukuria sąlygas augti ir kitiems augalams.
  Iš šių augalų gaunamos puikios ir tankios, nepraeinamos nuo 1.5 iki 3-5 m aukščio gyvatvorės ir užuovėjinės juostos. Šaltalankiai būna vyriški, moteriški ir savidulkiai, o žilakrūmiai - dalinai savidulkiai, todėl visi jie paprastai auginami grupėmis po keletą augalų, kad pasiekti maksimalų derlingumą.
  Su ta intencija, už labai gerą komplekto kainą, siūlome jau dabar įsigyti ir pavasario pradžioje pasodinti ne tik vertingą, bet ir dekoratyvią šių augalų lysvę ar gyvatvorę. Kartu pristatome naujai sukurtas stambiavaises ir savidulkes šių augalų veisles, kad derlius būtų ne tik vertingas, bet ir lengvai skinamas ir dosnus. Visos šiuolaikinės šaltalankių ir žilakrūmių veislės yra bedyglės arba beveik bedyglės, o vaisių skonių įvairovė skirtingų rūšių augalų jus nustebins !
 • Šilkmedžiai

  Šilkmedžiai deri ilgą laiko tarpą, uogomis galite mėgautis net kelis mėnesius, o jų vaisiai itin skanūs ir vertingi. Valgomi tiek prinokę (saldūs), tiek ir neprinokę (su rūgštele), galima džiovinti (ir malti, dėti į kepinius ir desertus) ar panaudoti gėrimams ar uogienėms. Jauni lapai ir viršūnėlės - tobulas priedas salotoms ar užkandai, eidami pro šalį nusiskinkite ir paragaukite. Jauni ūgliai gali būti nuplikomi ir vartojami kaip įprastinės daržovės. Apie kinų mediciną ir įvairiapusį augalo panaudojimą galite rasti įvairiausios literatūros.

  Pagrindinės šilkmedžių rūšys yra trys - baltasis, raudonasis ir juodasis, o jų veislių yra daug.

  5 mitai apie šilkmedžius, sklandantys sodininkų tarpe:

  1 mitas. Pavadinimas apsprendžia uogų spalvą. Ne. 90 proc. visų šilkmedžių uogų yra tamsios spalvos, iškyrus kelias veisles, išimtis, kai baltųjų būna ir baltos, raudonųjų būna ir raudonos, o juodųjų - visada juodos uogos.

  2 mitas. Reikia sodinti ne vieną. Ne, visi baltieji ir juodieji šilkmedžiai yra savidulkiai ir tikrai pakanka vieno augalo, o raudonųjų būna įvairių.

  3 mitas. Genimas kartu su kitais vaismedžiais. Ne, genėkite kartu su vynmedžiais ir kitais pavasarį sulą leidžiančiais augalais, skatinamasis genėjimas vėlyvą rudenį, apie mėnesį po lapų kritimo; ribojamasis (dideliems augalams) - prieš Jonines, tik ištaikykite sausas oro sąlygas. Jei auginate prie sienos, šoninius ūglius išgenėkite vasaros antroje pusėje. Jei auginate kaip krūmą, rudens pabaigoje nukirskite centrinį ūglį iki 1-1.7 m, ir palikite iki 8-10 į visus šonus augančių šakų.

  4 mitas. Auginamas tik sausose prastose dirvose. Ne, nors ir gali augti prastoje dirvoje, bet jie mėgsta gerą, praturtintą ir kalio trąšomis, ir gerai pakalkintą, nerūgštų dirvožemį. Tik vasaros antroje pusėje netręšiami ir papildomai nelaistomi, kad tinkamai sumedėtų ir pasiruoštų žiemai, priežiūra panaši į vynmedžių.

  5 mitas. Laukinių šilkmedžių derėjimo reikia laukti dvidešimt metų. Ne, neskiepyti šilkmedžiai derėti pradeda apie devintus metus, o skiepyti - dažnu atveju jau tais pačiais metais.


  Palyginimas.

  Pagal vaistinę vertę vertingiausi baltieji ir juodieji, tačiai ir kiti turi tokių savybių

  Pagal skonines savybes Nr 1 juodasis, Nr 2 baltasis, Nr 3 raudonasis.

  Pagal atsparumą šalčiui viskas tiksliai taip pat, tik atvirkščiai. Tačiau visi jie auginami Lietuvoje, tik juodiesiems parenkamos užuovėjos, kad sausi ir šalti žiemos vėjai neapšaldytų viršutinių šakų.

  Pagal aukštį aukščiausias baltasis, 5-15 m, raudonasis 4-12 m, juodasis 2-8 m. Tačiau reikia turėti omenyje, kad augalas auga šimtmetį ir gana lėtai, kol pasiekia tokį aukštį. Plotis dažnai būna didesnis nei aukštis. Ir vietą jam sodinti taip pat suplanuokite tokią, kur jis netrukdys pastatams ar kitiems augalams, o mažose erdvėse rinkite žemaūges arba į kotą skiepytas veisles, pvz. svyrančiomis šakomis.

 • Figmedžiai

Aktyvūs filtrai