Koloninė trešnė - Prunus avium SYLVIA
search
  • Koloninė trešnė - Prunus avium SYLVIA
  • Koloninė trešnė - Prunus avium SYLVIA

Koloninė trešnė - Prunus avium SYLVIA

19,99 €
III - VI mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • vidutiniai ir stambūs iki 10 g vaisiai
  • vėlyva (rugpjūtis)
Konteineris: P9 C0.5
Poskiepis: Gisela 5
Aukštis: 20-30CM
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

Koloninė trešnė (žemaūg. posk. Gisela-5) - Prunus avium SYLVIA
Apdulkinimui tinka dauguma viduryje sezono ir vėlai žydinčių trešnių, ypač tinka Regina, o iš koloninių tinkamiausia veislė - dulkininkė Helene.
Mūsų asortimente randami žemesni trešnių poskiepiai:

Gisela-5 (žemaūgis): 50% žemesnis už standartinį medį (2.5-3 m.). Derėti pradeda 2-3 metais. Ant šio poskiepio esantį medelį pirmuosius 5 metus rekomenduojama paremti. Aplink medį esanti dirva turėtų būti be piktžolių. Atsparumo zona 5B, - 26C. (Daugmaž atitinka obelų poskiepį M26).

VSL-2 (žemaūgis): apie 30% žemesnis už standartinį medį, bet labai ištvermingas. Derėti pradeda 2-3 metais. Atsparumo zona 5B, - 26C.

Colt (vid. augumo): galima tikėtis 3.5-4.5 m. aukščio medžio. Puikus pasirinkimas dideliems ar labiau tradiciniams sodams. Tarp medžių reikėtų palikti 4-5 m. atstumą. Atsparumo zona 6A, - 23C.

 

Trešnių auginimas nėra toks sudėtingas kaip jų teisingas pasirinkimas :)
Jei auginsite sode tik vieną ar dvi trešnes, rinkitės tik savidulkes, o jei tris ir daugiau - kryžmadulkes. Siekiant gausaus kryžmadulkių trešnių derliaus nepakanka paisyti tik žydėjimo laiko, bet svarbus genetinių grupių suderinamumas. Jei sodinate jų tris ar daugiau medžių, taip giliai galima nesigilinti, bet jei norite konkrečiai sode augančiai trešnei parinkti idealią porą - teiraukitės mūsų rudens ir žiemos metu, mes konsultuojame ir padėsime pasirinkti, o pavasarį - dirbsime lauke su jūsų užsakymų surinkimu ir pakavimu.
 
Kitas svarbus dalykas - poskiepio pasirinkimas. Trešnių poskiepių gama itin plati, nuo nykštukinių skirtų auginti vazonuose iki klasikinių "senoviškų" itin augių. Kuo aukštesnio poskiepio augalas, tuo mažiau priežiūros jis reikalaus ateityje ir tuo ilgiau gyvens; o kuo žemesnio poskiepio augalas, tuo geresni ir gausesnį derlių iš mažo ploto jis atneš, tačiau pareikalaus priežiūros (atramų, laistymo, ravėjimo, tręšimo ar apsaugos žiemos metu).
 
Trešnės, kaip ir kiti introdukuoti kaulavaisiai, yra jautrios staigiems temperatūros svyravimams, todėl ankstų pavasarį kamieno apačios rytinė ir pietrytinė saulė kaitinti neturėtų (suskils ir žus, nepadės ir balinimas), todėl turite atidžiai parinkti vietą arba vakarinėjė pusėje, arba šiaurinėje- šiaurės vakarinėje pusėje atokiau nuo pastato, ar netoli pietinėje- pietrytinėje sklypo dalyje esančios tvoros. Visgi, vasaros metu, kad vaisiai būtų saldūs, reikia kuo daugiau saulės, todėl vainikas turi būti gerai apšviestas.
 
Aukštaūgės trešnės turi dar vieną trūkumą - dalį vaisių nulesa paukščiai, o apsaugoti tinklu yra problematiška dėl didelių gabaritų. Mes rekomenduojame nuo šeštų ar septintų auginimo metų vasaros metu viršūnėse esantį derlių ne skinti, bet nupjauti su visomis šakomis iki pat stiprios šoninės atžalos. Tą galima daryti ir po derliaus nuėmimo, tačiau būtina ištaikyti sausus orus, kad žaizdos tinkamai užgytų ir neapsikrėstų bakterinėmis ligomis. Jūs galite kas kelis metus tiesiog iškviesti arboristą ir jis jums atliks rimtus genėjimo darbus. Arba, rinkitės trešnes ant žemaūgių poskiepių jei sodas mažas, bet norite turėti daug vaisių.
+3JVVPRUAVISYL/8
4 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
150 - 200 cm
200 - 250 cm
Plotis
60 - 80 cm
USDA zona
5B (-27 °C)
Apdulkinimas
Kryžmadulkis
Derėjimas
liepa - rugpjūtis
rugpjūtis - rugsėjis
vėlyvas
Vaisių dydis
stambūs
vidut. dydžio
Vaisių skonis
saldus

Jums taip pat gali patikti