Koloninė trešnė - Prunus avium HELENE
search
  • Koloninė trešnė - Prunus avium HELENE
  • Koloninė trešnė - Prunus avium HELENE
  • Koloninė trešnė - Prunus avium HELENE
  • Koloninė trešnė - Prunus avium HELENE

Koloninė trešnė - Prunus avium HELENE

12,99 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • ankstyva - vid. vėlyvumo
  • kompaktiška
  • dera gausiai ir kasmet
  • uogos didelės ir saldžios
Konteineris: atviromis šaknimis
Poskiepis: P. mahaleb
Aukštis: 125-150CM
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

HELENE - viena iš populiariausių koloninių trešnių. Pagrindinis koloninės trešnės bruožas - tiesus kamienas ir ant jo esančios trumpos šakos. HELENE dera gausiai, jos uogos puikiai tinka desertams. Uogos būna raudonos, vidutinio dydžio (7-8 g.) ir saldžios. Vaisiai prinoksta liepos mėn., dera gausiai ir kasmet. Dėmesio, ši veislė - kryžmadulkė ir reikalauja panašiu metu žydinčios kitos veislės trešnės, kad augtų greta.

Kad būtų pasiekta nuotraukoje pavaizduota itin siaura forma - pirmus du metus reikia patrumpinti šoninių šakų galiukus, paliekant viršutinį pumpurą nukreiptą į vainiko vidų.

Naudotas žemaūgis poskiepis Gisela-5.

Mūsų asortimente randami žemesni trešnių poskiepiai:

Gisela-5 (žemaūgis): 50% žemesnis už standartinį medį (2.5-3 m.). Derėti pradeda 2-3 metais. Ant šio poskiepio esantį medelį pirmuosius 5 metus rekomenduojama paremti. Aplink medį esanti dirva turėtų būti be piktžolių. Atsparumo zona 5B, - 26C. (Daugmaž atitinka obelų poskiepį M26).

VSL-2 (žemaūgis): apie 30% žemesnis už standartinį medį, bet labai ištvermingas. Derėti pradeda 2-3 metais. Atsparumo zona 5B, - 26C.

Colt (vid. augumo): galima tikėtis 3.5-4.5 m. aukščio medžio. Puikus pasirinkimas dideliems ar labiau tradiciniams sodams. Tarp medžių reikėtų palikti 4-5 m. atstumą. Atsparumo zona 6A, - 23C.

Trešnių auginimas nėra toks sudėtingas kaip jų teisingas pasirinkimas :)
Jei auginsite sode tik vieną ar dvi trešnes, rinkitės tik savidulkes, o jei tris ir daugiau - kryžmadulkes. Siekiant gausaus kryžmadulkių trešnių derliaus nepakanka paisyti tik žydėjimo laiko, bet svarbus genetinių grupių suderinamumas. Jei sodinate jų tris ar daugiau medžių, taip giliai galima nesigilinti, bet jei norite konkrečiai sode augančiai trešnei parinkti idealią porą - teiraukitės mūsų rudens ir žiemos metu, mes konsultuojame ir padėsime pasirinkti, o pavasarį - dirbsime lauke su jūsų užsakymų surinkimu ir pakavimu.
 
Kitas svarbus dalykas - poskiepio pasirinkimas. Trešnių poskiepių gama itin plati, nuo nykštukinių skirtų auginti vazonuose iki klasikinių "senoviškų" itin augių. Kuo aukštesnio poskiepio augalas, tuo mažiau priežiūros jis reikalaus ateityje ir tuo ilgiau gyvens; o kuo žemesnio poskiepio augalas, tuo geresni ir gausesnį derlių iš mažo ploto jis atneš, tačiau pareikalaus priežiūros (atramų, laistymo, ravėjimo, tręšimo ar apsaugos žiemos metu).
 
Trešnės, kaip ir kiti introdukuoti kaulavaisiai, yra jautrios staigiems temperatūros svyravimams, todėl ankstų pavasarį kamieno apačios rytinė ir pietrytinė saulė kaitinti neturėtų (suskils ir žus, nepadės ir balinimas), todėl turite atidžiai parinkti vietą arba vakarinėjė pusėje, arba šiaurinėje- šiaurės vakarinėje pusėje atokiau nuo pastato, ar netoli pietinėje- pietrytinėje sklypo dalyje esančios tvoros. Visgi, vasaros metu, kad vaisiai būtų saldūs, reikia kuo daugiau saulės, todėl vainikas turi būti gerai apšviestas.
 
Aukštaūgės trešnės turi dar vieną trūkumą - dalį vaisių nulesa paukščiai, o apsaugoti tinklu yra problematiška dėl didelių gabaritų. Mes rekomenduojame nuo šeštų ar septintų auginimo metų vasaros metu viršūnėse esantį derlių ne skinti, bet nupjauti su visomis šakomis iki pat stiprios šoninės atžalos. Tą galima daryti ir po derliaus nuėmimo, tačiau būtina ištaikyti sausus orus, kad žaizdos tinkamai užgytų ir neapsikrėstų bakterinėmis ligomis. Jūs galite kas kelis metus tiesiog iškviesti arboristą ir jis jums atliks rimtus genėjimo darbus. Arba, rinkitės trešnes ant žemaūgių poskiepių jei sodas mažas, bet norite turėti daug vaisių.
+3PAMPRUAVIHELmah/10
7 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
150 - 200 cm
200 - 250 cm
Plotis
60 - 80 cm
USDA zona
5B (-27 °C)
Apdulkinimas
Kryžmadulkis
Derėjimas
ankst. - vid. vėl.
birželis - liepa
Vaisių dydis
vidut. dydžio
Vaisių skonis
saldus

Jums taip pat gali patikti