Trešnė - Prunus avium REGINA
search
  • Trešnė - Prunus avium REGINA
  • Trešnė - Prunus avium REGINA
  • Trešnė - Prunus avium REGINA

Trešnė - Prunus avium REGINA

13,90 €
III - VI mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • vaisiai apie 8-10 gr.
  • vėlyva stambiavaisė
  • sultingi vaisiai
  • minkštimas tvirtas
Konteineris: atviromis šaknimis
Poskiepis: P. mahaleb
Aukštis: 100-150CM
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

Vėlyvesnių trešnių veislė, medis vidutiniškai augus, derėti pradeda 3-4 m. po pasodinimo, deri kasmet, gan gausiai. Vaisiai sunoksta liepos pabaigoje, labai stambūs – apie 8 gr., palankiomis sąlygomis net virš 10 gr., tamsiai raudoni, sultingi, skanūs, minkštimas tvirtas. Vaisiai prinokę ilgai laikosi ant medžio, nepūva ir neskilinėja. Veislė kryžmadulkė, žydi palyginti vėlai.
Regina priklauso V grupei (apsidulkina pirmiausia su IV ir V grupės trešnėmis, pvz Sunburst, Kordia), kitos dulkininkės Hedelfinger, Sam, Gold, Scheneider, Hudson, Sweetheart, iš koloninių labai gera pora- Sylvia.  Atspari ligoms, palyginti atspari šalčiui, transportabili.

Trešnės turėtų būti auginamos pakankamai derlingoje, neužmirkstančioje neutralioje (nerūgščioje ir nešarmingoje) dirvoje, saulėtoje, tačiau apsaugotoje nuo vėjų vietoje.  Formuojant vėduokle prie pietinės ar pietvakarinės  sienos patogu apsaugoti vaisius nuo paukščių, kamienus  - nuo staigių temperatūros pokyčių ankstyvą pavasarį, žiedus - nuo nušalimo šaltomis naktimis. Dauguma trešnių yra kryžmadulkės (reikalauja atitinkamos veislės – dulkininkės), todėl pirmiausia siūlytume rinktis savidulkes veisles ir tik po to kitas.

Gisela-5 (žemaūgis): 50% žemesnis už standartinį medį (2.5-3 m.). Derėti pradeda 2-3 metais. Ant šio poskiepio esantį medelį pirmuosius 5 metus rekomenduojama paremti. Aplink medį esanti dirva turėtų būti be piktžolių. Atsparumo zona 5B, - 26C. (Daugmaž atitinka obelų poskiepį M26).

VSL-2 (žemaūgis): apie 30% žemesnis už standartinį medį, bet labai ištvermingas. Derėti pradeda 2-3 metais. Atsparumo zona 5B, - 26C.

Colt (vid. augumo): galima tikėtis 3.5-4.5 m. aukščio medžio. Puikus pasirinkimas dideliems ar labiau tradiciniams sodams. Tarp medžių reikėtų palikti 4-5 m. atstumą. Atsparumo zona 6A, - 23C.

Trešnių auginimas nėra toks sudėtingas kaip jų teisingas pasirinkimas :)
Jei auginsite sode tik vieną ar dvi trešnes, rinkitės tik savidulkes, o jei tris ir daugiau - kryžmadulkes. Siekiant gausaus kryžmadulkių trešnių derliaus nepakanka paisyti tik žydėjimo laiko, bet svarbus genetinių grupių suderinamumas. Jei sodinate jų tris ar daugiau medžių, taip giliai galima nesigilinti, bet jei norite konkrečiai sode augančiai trešnei parinkti idealią porą - teiraukitės mūsų rudens ir žiemos metu, mes konsultuojame ir padėsime pasirinkti, o pavasarį - dirbsime lauke su jūsų užsakymų surinkimu ir pakavimu.
 
Kitas svarbus dalykas - poskiepio pasirinkimas. Trešnių poskiepių gama itin plati, nuo nykštukinių skirtų auginti vazonuose iki klasikinių "senoviškų" itin augių. Kuo aukštesnio poskiepio augalas, tuo mažiau priežiūros jis reikalaus ateityje ir tuo ilgiau gyvens; o kuo žemesnio poskiepio augalas, tuo geresni ir gausesnį derlių iš mažo ploto jis atneš, tačiau pareikalaus priežiūros (atramų, laistymo, ravėjimo, tręšimo ar apsaugos žiemos metu).
 
Trešnės, kaip ir kiti introdukuoti kaulavaisiai, yra jautrios staigiems temperatūros svyravimams, todėl ankstų pavasarį kamieno apačios rytinė ir pietrytinė saulė kaitinti neturėtų (suskils ir žus, nepadės ir balinimas), todėl turite atidžiai parinkti vietą arba vakarinėjė pusėje, arba šiaurinėje- šiaurės vakarinėje pusėje atokiau nuo pastato, ar netoli pietinėje- pietrytinėje sklypo dalyje esančios tvoros. Visgi, vasaros metu, kad vaisiai būtų saldūs, reikia kuo daugiau saulės, todėl vainikas turi būti gerai apšviestas.
 
Aukštaūgės trešnės turi dar vieną trūkumą - dalį vaisių nulesa paukščiai, o apsaugoti tinklu yra problematiška dėl didelių gabaritų. Mes rekomenduojame nuo šeštų ar septintų auginimo metų vasaros metu viršūnėse esantį derlių ne skinti, bet nupjauti su visomis šakomis iki pat stiprios šoninės atžalos. Tą galima daryti ir po derliaus nuėmimo, tačiau būtina ištaikyti sausus orus, kad žaizdos tinkamai užgytų ir neapsikrėstų bakterinėmis ligomis. Jūs galite kas kelis metus tiesiog iškviesti arboristą ir jis jums atliks rimtus genėjimo darbus. Arba, rinkitės trešnes ant žemaūgių poskiepių jei sodas mažas, bet norite turėti daug vaisių.

 

+3ZASPRUAVIREGGR./5
3 Prekės

Charakteristikos

USDA zona
5A (-29 °C)
Apdulkinimas
Kryžmadulkis
Derėjimas
vid. vėl - vėl.
vėlyvas
Vaisių dydis
8 - 10 g
10 - 12 g
Genėjimas
galima smarkiai
pavasarį
Sodo tipas
kotedžas - neformalus
Sodinimo vieta
sodas
Dirvos pH
5.5 - 7
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms

Jums taip pat gali patikti