Trešnė - Prunus avium GENEROLIŠKA
search
  • Trešnė - Prunus avium GENEROLIŠKA
  • Trešnė- Prunus avium GENEROLIŠKA

Trešnė - Prunus avium GENEROLIŠKA

14,90 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • uogos 8-9 gr.
  • saldžios
  • labai derlinga
Konteineris: atviromis šaknimis
Poskiepis: P. mahaleb
Aukštis: 100-150CM
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

GENEROLIŠKA (GENERALSKAJA) - medis augus, atvirkščiai piramidišku vainiku. Nesavidulkis. Uogos sunoksta vienu metu liepos pirmoje dekadoje. Uogose 4,6% cukraus ir tik 0.67% rūgšties, kauliukai maži, įaugę į minkštimą, 8-9gr. Tinka transportavimui. Ligoms labai atspari, šalčiui vidutiniškai. 

Trešnių auginimas nėra toks sudėtingas kaip jų teisingas pasirinkimas :)
Jei auginsite sode tik vieną ar dvi trešnes, rinkitės tik savidulkes, o jei tris ir daugiau - kryžmadulkes. Siekiant gausaus kryžmadulkių trešnių derliaus nepakanka paisyti tik žydėjimo laiko, bet svarbus genetinių grupių suderinamumas. Jei sodinate jų tris ar daugiau medžių, taip giliai galima nesigilinti, bet jei norite konkrečiai sode augančiai trešnei parinkti idealią porą - teiraukitės mūsų rudens ir žiemos metu, mes konsultuojame ir padėsime pasirinkti, o pavasarį - dirbsime lauke su jūsų užsakymų surinkimu ir pakavimu.
 
Kitas svarbus dalykas - poskiepio pasirinkimas. Trešnių poskiepių gama itin plati, nuo nykštukinių skirtų auginti vazonuose iki klasikinių "senoviškų" itin augių. Kuo aukštesnio poskiepio augalas, tuo mažiau priežiūros jis reikalaus ateityje ir tuo ilgiau gyvens; o kuo žemesnio poskiepio augalas, tuo geresni ir gausesnį derlių iš mažo ploto jis atneš, tačiau pareikalaus priežiūros (atramų, laistymo, ravėjimo, tręšimo ar apsaugos žiemos metu).
 
Trešnės, kaip ir kiti introdukuoti kaulavaisiai, yra jautrios staigiems temperatūros svyravimams, todėl ankstų pavasarį kamieno apačios rytinė ir pietrytinė saulė kaitinti neturėtų (suskils ir žus, nepadės ir balinimas), todėl turite atidžiai parinkti vietą arba vakarinėjė pusėje, arba šiaurinėje- šiaurės vakarinėje pusėje atokiau nuo pastato, ar netoli pietinėje- pietrytinėje sklypo dalyje esančios tvoros. Visgi, vasaros metu, kad vaisiai būtų saldūs, reikia kuo daugiau saulės, todėl vainikas turi būti gerai apšviestas.
 
Aukštaūgės trešnės turi dar vieną trūkumą - dalį vaisių nulesa paukščiai, o apsaugoti tinklu yra problematiška dėl didelių gabaritų. Mes rekomenduojame nuo šeštų ar septintų auginimo metų vasaros metu viršūnėse esantį derlių ne skinti, bet nupjauti su visomis šakomis iki pat stiprios šoninės atžalos. Tą galima daryti ir po derliaus nuėmimo, tačiau būtina ištaikyti sausus orus, kad žaizdos tinkamai užgytų ir neapsikrėstų bakterinėmis ligomis. Jūs galite kas kelis metus tiesiog iškviesti arboristą ir jis jums atliks rimtus genėjimo darbus. Arba, rinkitės trešnes ant žemaūgių poskiepių jei sodas mažas, bet norite turėti daug vaisių.
3ZASPRUAVIGENGR./5
3 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
4 - 6 m.
Apšvietimas
saulėta
USDA zona
5B (-27 °C)
Priežiūra
vidutinė
Drėgmė
drėgna, neužmirksta
Apdulkinimas
Kryžmadulkis
Derėjimas
liepa - rugpjūtis
Vaisių dydis
8 - 10 g
Vaisių skonis
saldus
Genėjimas
galima smarkiai
pavasarį
Sodo tipas
kotedžas - neformalus
Sodinimo vieta
sodas
Dirvožemis
Priemolis
derlingas
vid. derlingumo
Dirvos pH
5.5 - 7
Kita
pritraukia bites
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms

Jums taip pat gali patikti