Trešnė - Prunus avium DENISENO GELTONA
search
  • Trešnė - Prunus avium DENISENO GELTONA
  • Trešnė - Prunus avium DENISENO GELTONA
  • Trešnė - Prunus avium DENISENO GELTONA

Trešnė - Prunus avium DENISENO GELTONA

14,04 €
sezoninė prekė, teiraukitės dėl galimumo
  • vienintelė geltona dalinai savidulkė,
  • vid vėl - vėlyva
  • atspari ligoms, šalčiui
  • patikrinta šimtmečiais
Konteineris: atviromis šaknimis
Poskiepis: P. mahaleb
Aukštis: 100-150CM
Kiekis
šiuo metu neturime - išankstinis užsakymas

 

Prekių pristatymas

DENISENO GELTONA - Vokiška trešnių veislė, sukurta dar 19 a. pradžioje. Vaisiai geltonos spalvos, sveria 4-5 gr., širdiškos formos, sultingi, saldūs, aromatingi, sunoksta liepos gale. Medis vid. augumo, veislė deri gausiai ir kasmet, atspari ligoms, šalčiui taip pat ištverminga. Veislė dalinai savidulkė, bet geriau deri, kai kartu auginama Meelika, Hedelfinger ir kitos panašiu laiku žydinčios veislės.

Trešnės turėtų būti auginamos pakankamai derlingoje, neužmirkstančioje neutralioje (nerūgščioje ir nešarmingoje) dirvoje, saulėtoje, tačiau apsaugotoje nuo vėjų vietoje.   Dauguma trešnių yra kryžmadulkės (reikalauja atitinkamos veislės – dulkininkės), todėl pirmiausia siūlytume rinktis savidulkes veisles ir tik po to kitas.

Trešnių auginimas nėra toks sudėtingas kaip jų teisingas pasirinkimas :)
Jei auginsite sode tik vieną ar dvi trešnes, rinkitės tik savidulkes, o jei tris ir daugiau - kryžmadulkes. Siekiant gausaus kryžmadulkių trešnių derliaus nepakanka paisyti tik žydėjimo laiko, bet svarbus genetinių grupių suderinamumas. Jei sodinate jų tris ar daugiau medžių, taip giliai galima nesigilinti, bet jei norite konkrečiai sode augančiai trešnei parinkti idealią porą - teiraukitės mūsų rudens ir žiemos metu, mes konsultuojame ir padėsime pasirinkti, o pavasarį - dirbsime lauke su jūsų užsakymų surinkimu ir pakavimu.
 
Kitas svarbus dalykas - poskiepio pasirinkimas. Trešnių poskiepių gama itin plati, nuo nykštukinių skirtų auginti vazonuose iki klasikinių "senoviškų" itin augių. Kuo aukštesnio poskiepio augalas, tuo mažiau priežiūros jis reikalaus ateityje ir tuo ilgiau gyvens; o kuo žemesnio poskiepio augalas, tuo geresni ir gausesnį derlių iš mažo ploto jis atneš, tačiau pareikalaus priežiūros (atramų, laistymo, ravėjimo, tręšimo ar apsaugos žiemos metu).
 
Trešnės, kaip ir kiti introdukuoti kaulavaisiai, yra jautrios staigiems temperatūros svyravimams, todėl ankstų pavasarį kamieno apačios rytinė ir pietrytinė saulė kaitinti neturėtų (suskils ir žus, nepadės ir balinimas), todėl turite atidžiai parinkti vietą arba vakarinėjė pusėje, arba šiaurinėje- šiaurės vakarinėje pusėje atokiau nuo pastato, ar netoli pietinėje- pietrytinėje sklypo dalyje esančios tvoros. Visgi, vasaros metu, kad vaisiai būtų saldūs, reikia kuo daugiau saulės, todėl vainikas turi būti gerai apšviestas.
 
Aukštaūgės trešnės turi dar vieną trūkumą - dalį vaisių nulesa paukščiai, o apsaugoti tinklu yra problematiška dėl didelių gabaritų. Mes rekomenduojame nuo šeštų ar septintų auginimo metų vasaros metu viršūnėse esantį derlių ne skinti, bet nupjauti su visomis šakomis iki pat stiprios šoninės atžalos. Tą galima daryti ir po derliaus nuėmimo, tačiau būtina ištaikyti sausus orus, kad žaizdos tinkamai užgytų ir neapsikrėstų bakterinėmis ligomis. Jūs galite kas kelis metus tiesiog iškviesti arboristą ir jis jums atliks rimtus genėjimo darbus. Arba, rinkitės trešnes ant žemaūgių poskiepių jei sodas mažas, bet norite turėti daug vaisių.
4ZASPRUAVIDENG_3
0 Vienetas

Charakteristikos

Apdulkinimas
Dalinai savidulkis

Jums taip pat gali patikti