Alūnė - Heuchera BLACK PEARL
search
  • Alūnė - Heuchera BLACK PEARL

Alūnė - Heuchera BLACK PEARL

12,00 €
kovo-birželio mėn. pristatysime pagal grafiką, kitu metu per 2-3 d.d
  • nereikli
  • užauga iki 20 - 30 cm
  • auginama pusiau pavėsyje
Konteineris: P15 C2
Kiekis
yra sandėlyje

 

Prekių pristatymas

ALŪNĖ - nereiklus pusiau visžalis daugiametis augalas, kuris užauga iki 20-30 centimetrų aukščio ir 40-70 cm pločio. Lapų spalva ir margumas įvairuoja priklausomai nuo veislės, vietos ir sezono, todėl gėlyną galima sudaryti net ir vien iš alūnių.

Alūnės nereiklios apšvietimui, auga nuo labai saulėtų iki gan pavėsingų vietų, o geriausiai daliniame šešėlyje. Tiesa, lapų spalva saulėkaitoje ir pavėsyje skirsis, saulėkaitoje bus maksimaliai ryški, o pavėsyje turės žalsvumo atspalvį. Nemėgsta sausų vietų, pravartu kasmet vis pamulčiuoti dirvos paviršių.

Pirmoje vasaros pusėje alūnės pražysta smulkiais vertikaliais žiedynais, kurie sudaro gražų debesėlį. Jis nebūna labai išskirtinis, tačiau gražiai papildo gėlyną. Yra ir tokių veislių, kurių žiedynai ryškūs ir tampa traukos objektu. Jeigu jums reikia gražaus vaizdo ištisus metus, kad net iš po sniego atrodytų gražiai – alūnės jums kaip tik.

Jos nėra kaprizingos, atrodo efektingai, jų nepuola jokios ypatingos ligos, jos nepatrauklios šliužams. Tiesiog auga, o jūs grožitės, svarbiausia - atsargiai elgtis su spalvomis ir jų nepadauginti.

Alūnė auginama pusiau pavėsyje arba saulėtoje vietoje, vidutinio derlingumo ir derlingoje dirvoje. Labiausiai mėgsta neutralią dirvą (nerūgščią ir nešarmingą), o geriausiai auga priemolio ar priesmėlio dirvose. Karštomis vasaromis spalvą geriau išlaiko pusiau pavėsyje. Tinkama gėlių lysvėms ir apvadams, akmenų sodams. Gali būti kasmet mulčiuojama arba laikas nuo laiko persodinama vis įgilinant, nes lapai ant sumedėjusio stiebo kasmet auga vis aukščiau.

Labai atspari šalčiui, didžioji dauguma alūnių išlaiko -35C ir žemesnį šaltį. Jei besniegę žiemą lapai apšalo, pavasarį galima stipriai nupjauti.

#2GTJHEUBLAPEA/2
2 Prekės

Charakteristikos

Aukštis
10 - 30 cm
Plotis
20 - 40 cm
Apšvietimas
dalinis šešėlis
pietinė pusė
rytinė pusė
saulėta
vakarinė pusė
šiaurinė pusė
USDA zona
4A (-35°C)
Priežiūra
lengva
Drėgmė
drėgna, neužmirksta
nereiklus
sausrai pakantus
Žydėjimas
vasaros vid. ir rudens pr.
Genėjimas
pavasarį
tik jei būtina
Sodo tipas
akmenų sodas
architektūrinis
kotedžas - neformalus
miesto - kiemo
vazonas ar terasa
Sodinimo vieta
gėlių lysvė
palei sieną
po rožėmis ir krūmais
skinamos gėlės
tinka vėjuotos vietos
Šlaitas
Dekoratyvus
visais metų laikais
Dirvožemis
Kalkėtas
Molis
Priemolis
Smėlis
bet koks neužmirkstantis
derlingas
vid. derlingumo
Dirvos pH
5.5 - 7
Atsparumas ligoms
atsparus ligoms

Jums taip pat gali patikti